Savaitės naujienų apžvalga: 15-a 2017 metų savaitė

15-os 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų, „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • „Apple“ JK darbuotojų paieškos sąraše 11 pozicijų, kuriuose ieškoma geležies inžinierių GPU kūrimui. Matyt gandai teigiantys, kad „Apple“ pradės pati gaminti savo grafines plokštes yra ne iš piršto laužti.
 • Pirmadienį „Apple“ nutraukė „iOS 10.2.1“ ir „iOS 10.3“ pasirašymą, tad grįžimas į šias versijas nebeįmanomas.
 • „Apple“ išleido „iOS 10.3.2“, „macOS 10.12.5“, „tvOS 10.2.1“ ir „WatchOS 3.2.2.“ 2-sias beta versijas skirtas „Apple“ registruotiems programuotojams bei viešas „iOS 10.3.2“ ir „macOS 10.12.5“ antras beta versijas.
 • „Apple“ išleido naują, į socialinius tinklus orientuotą, „iOS“ įrenginiams skirtą video redagavimo aplikaciją „Clips“. Iš karto po aplikacijos pasirodymo ji „šovė“ į 28 „App Store“ populiariausių aplikacijų vietą, tačiau nežiūrint aktyvios reklamos po poros dienų atsidūrė 39-toje, o vėliau ir 69-toje topo vietoje (JAV „App Store“ aplikacijų reitinge)
 • „TrendForce“ analitikai pastebėjo, kad 2017 metų pirmojo ketvirčio metu, lyginant su praeitu ketvirčiu, 23% (iki 307 mln. vnt.) sumažėjo bendra išmanių telefonų gamyba. Kompanijos reitinguose pirmauja „Samsung“ – ji užima 26,1% rinkos (praeitame ketvirtyje 18,5%). Deja, bet „Apple“ rezultatai nėra džiuginantys – jai tenkanti rinkos dalis nuo 20,3% praėjusio ketvirčio metu, pirmojo šių metų ketvirčio metu susitraukė iki 16,9%. Tiesa, analitikai numato išmanių telefonų gamybos padidėjimą, nors ir nežymų, antrojo šių metų ketvirčio metu. „TrendForce“ teigia, kad gamybos sumažėjimas gali būti susijęs su tuo, kad naudotojai jau nebemato prasmės dažnai atnaujinti turimus mobiliuosius telefonus, nes juos tenkina turimų galimybės, o tos mažos ir nereikšmingos inovacijos siūlomos naujuose telefonų modeliuose yra nesvarbios ir nereikalingos.
 • Internete pasirodė „iPhone 8“ brėžiniai.
 • Ketvirtadienį „Apple“ perkrikštijo „iTunes Podcasts“ į „Apple Podcasts“. Savo marketingo rodyklėje patalpinta nuoroda į naują emblemą, kurią galima talpinti interneto svetainėse, tinkluose ir panašiai. Oficiali „Twitter“ paskyra taip pat pervardinta į @ApplePodcasts.
 • Kalbama, kad „Apple“ turi slaptą komandą dirbančią su diabeto stebėjimo sistemomis. Diabeto problema yra didelė, šiuo metu WHO duomenimis diabetu serga 422 mln. planetos žmonių ir prognozuojama kad šis skaičius 2025 metais pasieks 700 milijonų.
 • „Verslo žinios“ rašo, kad „Apple“ produktų patrauklumas Baltijos šalyse toliau auga, o anot UAB „ACME Grupė“ direktoriaus Tomo Palšio, išmaniųjų telefonų „iPhone“ pardavimai sudaro didžiausią „AVAD Baltic“ apyvartos dalį“. Teigiamą įtaką „ACME Grupės“ rezultatams turėjo pajamų iš filmų augimas ir į Baltijos šalis atvežti nauji elektronikos įrenginiai bei aksesuarai, ypač „Apple“ produkcija. Šios gaminiais Baltijos šalyse prekiaujančios „AVAD Baltic“ apyvarta pernai išaugo beveik 38% ir pasiekė 167 mln. Eur. 2015 m. įmonės apyvarta siekė 121 mln. Eur. 38% siekiantis pardavimų augimas atrodo įspūdingai. Tačiau ir „AVAD Baltic“ augimas pernai buvo lėtesnis nei 2015 m., kai ši įmonė pardavimo apimtį užaugino daugiau nei tris kartus – 218,7%, nuo 38,1 mln. Eur iki minėtų 121,6 mln. Eur. Verta pabrėžti, kad „AVAD Baltic“ rezultatus 2015 m. gerokai padidino tai, kad grupei pavyko susitarti su „Apple“ dėl „iPhone“ platinimo. (Oficialiu „iPhone“ platintoju „AVAD Baltic“ tapo 2015 m. kovą. Iki tol bendrovė atstovavo visiems „Apple“ produktams, išskyrus minėtus telefonus). Šis įrenginys pačiai „Apple“ suneša gerokai daugiau nei pusę visų pajamų.
 • Microsoft“ pradėjo kviesti „Mac“ naudotojus išbandyti „Google Calendar“ ir „Contacts“ paslaugų palaikymą, atsisiunčiant „Outlook 2016“ aplikacijos preview versiją.
 • Jei naudojate „Apple“ Lightning to USB 3 Camera adapterį – neišsigąskite jei jį pajungę prie įrenginio, pvz. „iPad Pro“ ekrane pamatysite pranešimą apie „Apple USB Camera Adaprer“ atnaujinimą - „Apple“ išleido jo firmware atnaujinimą. Kol kas nėra aišku, kokias naujas galimybes įdiegia ar klaidas ištaiso šis atnaujinimas.
 • „Elektromarkt“ interneto parduotuvėje „iPhone 6“ pirkęs alytiškis, galimai, įsigijo klastotę. Įtarimų jam sukėlė telefono pakuotė – paprasčiausia balta dėžutė be jokių logotipų ar užrašų, ant kurios užklijuotas vienintelis lipdukas su elementariomis klaidomis. Daugiau apie tai skaitykite lrytas.lt
 • Kalifornijos kompanijų sąraše, kurios pateikė paraiškas ar jau gavo leidimus testuoti autonominius automobilius naujas vardas – „Apple“.
 • Šį mėnesį turi įvykti grandiozinis naujo „Apple“ biuro – „Apple Park“ atidarymas. „Apple“ planuoja savo biuro apylinkėse pasodinti 9000 medžių, kurie pirmoje eilėje turi džiuginti kompanijos darbuotojus. „Quartz“ rašo, kad San Francisko gyventojai skundžiasi, kad negali įsigyti žalių medžių sodinukų, nes juos visus išpirko „Apple“.
 • „Apple“ atnaujino „iMovie“ aplikaciją skirtą „macOS“. Šis atnaujinimas tėra klaidų ištaisymas. Atnaujinimas ištaiso klaidą neleidusią kai kuriems „iPhone“ nufilmuotiems video atsirasti importavimo meniu; ištaiso klaidą dėl kurios, kai kuriomis kameromis nufilmuoti video būdavo „padabinami“ papildoma raudona spalva; tradiciškai pagerintas aplikacijos stabilumas ir našumas.
 • „Apple“ atnaujino profesionaliam video redagavimui skirtą „Final Cut Pro X“ aplikaciją. FCPX naudotojai dabar matys daugiau spalvų parinkčių „Role Diror’iuje“ bei dar porą naujovių.

Laikinai pigiau ar nemokamai platinamos iOS ir macOS aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Stai kaip gali atsitikti kartais jei turi kokia programa Mac App Store. Apples cenzura.
  http://blog.flumeapp.com/post/159273138716/flume-leaves-the-mac-app-store

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų