Kokie gandai sklando apie iPhone 8

Tema: iPhone

Panašu, kad daugelis jau apsiprato su „iPhone 7“ džiaugsmu ir pradėjo svajoti kokio norėtų sekančio „iPhone“. Kokie gi gandai sklando apie šį „iPhone“ modelį?

Jei jau apsipratote su „iPhone 7“ ir radote kas jame netenkina bei pradėjote svajoti apie idealų, nes gi jubiliejinis, sekantį „iPhone 8“, „iPhone 7s“ ar kaip jį „Apple“ bepavadintų - žemiau keli sklandantys, su naujuoju „iPhone“ susiję gandai.

Gandas: Kalbama, kad sekantis „iPhone“ ekranas bus toks, kokio daugelis trokšta: ekranas yra nuo krašto iki krašto, o pirštų atspaudų skaitytuvas paslėptas po ekranu (ne nugarinėje įrenginio dalyje). Papildomai, internete pasirodžiusiuose brėžiniuose iš karto į akį krenta vertikaliai išdėstytos kameros. Neseniai „SlashLeaks“ pasirodžiusioseiPhone“ schemose pažymėti ir veido atpažinimo priekinė kamera, infraraudonųjų spindulių jutiklis, modulinė pagrindinė plokštė bei du akumuliatoriai.

Šaltinis: „SlashLeaks“
Šaltinis: „SlashLeaks“

Kiek tikėtina? Tikimasi, kad sekantis „iPhone“ modelis turės daug naujovių ir net jei ne visos naujovės nešiojamos gandų vėjų yra tiesa – modulinė pagrindinė plokštė vis tiek greičiausiai yra neišvengiama. Taip pat reikia laikyti sukryžiavus pirštus ir uždegti žvakutę prie kokio nors šventojo, kad gandas apie ne nugarinėje telefono pusėje esantį pirštų skaitytuvą būtų tiesa.

Kada pasirodys naujasis „iPhone“

Gandas: Naujasis „iPhone“ modelis nepasirodys rugsėjo mėnesį, kaip jau nuo „iPhone 5“ laikų tapo įprasta.

Tai ne pirmas kartas kai girdime apie vėliau pasirodysiantį „iPhone 8“. Pradžioje, kai apie tai, kad „Apple“ vėluoja su OLED ekranuose įdiegto pirštų atspaudų skaitytuvo kūrimu rašė „Digitimes“, vėliau Japonijos „Macotakara“ pranešė, jog naujas „Apple“ 3D kameros jutiklių tiekėjui „STMicroelectronics“ reikia daugiau laiko, o neseniai apie tai jog naujasis „iPhone 8“ pasirodys spalio-lapkričio mėnesiais prabilo ir KGI analitikas Ming-Chi Kuo.

Kiek tikėtina? Pradžioje gandai apie tai, kad „Apple“ nespės išleisti naujų „iPhone“ savo tradiciniam jų išleidimo laikotarpiui, atrodė mažai tikėtini ypač turint omenyje, kad apie tai rašė tik „Digitimes“, kuris toli gražu nėra pats patikimiausias šaltinis kai kalbama apie „iPhone“ gandus, tačiau kai apie tai prabilo puikią gandonešio reputaciją turintis Ming-Chi Kuo – gandai apie galimą „iPhone“ vėlavimą atrodo verti dėmesio. Beje, Ming-Chi Kuo rašo, kad „iPhone 7s“ pasirodys laiku.

„Touch ID“ nugarinėje „iPhone“ dalyje

Gandas: „Apple“ gali perkelti „Touch ID“ skaitytuvą į nugarinę „iPhone 8“ dalį. Anot „Pacific Crest Securities“ analitiko Andy Hargreaves, „Apple“ susiduria su technologiniais sunkumais diegdama „Touch ID“ ekrane ir gali būti priversta pirštų skaitytuvą perkelti į nugarinę įrenginio dalį, panašiai kaip Samsung „Galaxy S8„ ir „Google Pixel“ telefonuose. „Bloomberg“ rašo, kad „Apple“ turi sukūrusi prototipą, kuriame „Touch ID“ yra ant nugaros. Tokią galimybę patvirtina ir Twitter’yje, Sonny Dickson pasidalinta nuotrauka. Nuotrauka: Sonny Dickson

Kiek tikėtina?Touch ID“ yra labai svarbus „iPhone“ elementas, jis naudojamas ne tik įrenginio atrakinimui, bet ir „Apple Pay“ bei naudojamas visoje eilėje kitų telefono galimybių ir aplikacijų. Todėl sunku įsivaizduoti „iPhone 8“ be „Touch ID“.

Touch ID“ perkėlimas į nugarinę „iPhone 8“ dalį, įrenginį paverstų mažiau patogiu ir intuityviu – tai būtų dizaino trūkumas, kurio „Apple“ sau leisti negali ir greičiausiai jei tektų rinktis tarp „Touch ID“ nugarinėje dalyje ir telefono be „Touch ID“ – daugelis pasirinktų įrenginį be pirštų atspaudų skaitytuvo.

Kamera

Gandas: Dar neseniai manėme, kad „iPhone 7 Plus“ kameros yra tobulos, tačiau „iPhone 8“ šį manymą sumals į miltus. „Bloomberg“ rašo, kad „Apple“ testuoja naujoviškas kameras skirtas 10-tą jubiliejų švęsiančiam „iPhone“. Priešingai nei „iPhone 7 Plus“, „iPhone 8“ kameros bus išdėstytos vertikaliai, tai turėtų pagerinti nuotraukų kokybę. Priekinėje telefono dalyje esanti kamera taip pat turės du objektyvus ir palaikys papildytos realybės funkcijas ir „Portreto režimą“ asmenukėms.

Kiek tikėtina? „Bloomberg“ su „iPhone“ susijusių gandų reputaciją galima vertinti kaip labai patikimą. Taip pat labai tikėtina, kad „Apple“ testuoja daugiau nei vieną su fotografija ir filmavimu susijusią „iPhone“ galimybę, bet nebūtinai visos jos bus panaudotos jubiliejiniame „iPhone“. Turint omenyje nesenus Tim Cook pasisakymus apie „iPhone 7 Plus“ puikią kamerą ir telefono sėkmę, reikia manyti, kad „iPhone 8“ bus papildytas dar tobulesnėmis technologijomis ir galimybėmis.

100 mln. OLED ekranų iš „Samsung“

Gandas: „Bloomberg“ rašo, kad „Apple“ pateikė 100 mln. OLED ekranų užsakymą „Samsung“. „Samsung“ pasirinkta, nes kiti OLED ekranų gamintojai neturi galimybių pagaminti tokius kiekius, kokių reikia „Apple“.

Kiek tikėtina? Gandai, kad „Apple“ pradės naudoti OLED ekranus pasiekia mus iš labai patikimų šaltinių, todėl tikimybė, kad taip ir bus yra labai didelė. Vienintelis dalykas dėl ko gandonešiai nesutaria, tai: ar šie OLED ekranai bus plokšti, ar išlenkti.

Anot „Bloomberg“ „iPhone 8“ prototipuose ekranas yra šiek tiek išlenktas ten kur jis susijungia su metaliniu korpusu-rėmu, tačiau „Apple“ testuoja prototipus ir su stipriau išlenktais ekranais ir stikline nugarine telefono dalimi, tad visko gali būti.

1000 USD kainuojantis „iPhone“

Gandas: „FastCompany“ teigia, kad specialiai, 10-tosioms metinėms išleisto „iPhone 8“ kaina sieks 1000 USD (Europoje reikia manyti kaina bus dar aukštesnė). Tokia aukšta telefono kaina, siejama su OLED ekranais, kurie „Apple“ kainuos dvigubai brangiau nei anksčiau naudoti. „UBS“ analitikas į ugnį dar pažėrė anglių teigdamas, kad kukliausių konfigūracijų „iPhone 8“ kainos bus 850–900 USD.

Kiek tikėtina?iPhone 8“, greičiausiai, kainuos brangiau, tad pats laikas pradėti taupyti (jei dar nepradėjote), bet ar jis tikrai kainuos daugiau nei gabalą? Ko gero tai priklauso nuo pasirinktos talpos - 256GB „iPhone 7“ jau kainuoja beveik 1000€, o 256GB „iPhone 7 Plus“ net 1100€. Reikia manyti, kad „Apple“ norės išlikti konkurencinga ir mažesnių talpų „iPhone 8“ (pvz. 64GB) kainuos mažiau nei 900€ ir vis tiek neš nemenką pelną kompanijai.

„Tikros spalvos“ visuose modeliuose

Gandas: „Barclays“ investuotojų užrašuose, prieigą prie kurių gavo „9to5Mac“ teigiama, kad visi sekančios kartos „iPhone 8“ palaikys „True Tone“ spalvas, kurias „Apple“ pristatė 9,7 colio „iPad Pro“. „Tikros spalvų“ technologija naudoja aplinkos šviesos jutiklius, kurių pagalba vaizdas įrenginio ekrane pritaikomas prie aplinkos spalvų temperatūros.

Kiek tikėtina? „Apple“ turi madą prieš visuose įrenginiuose įdiegdama naują funkciją, ją pradžioje išleisti viename kokiame nors įrenginyje. Todėl šis gandas skamba gana patikimai.

Ar papildyta realybė yra „next big thing“?

Gandas: „Bloomberg“ rašo, kad „Apple“ į papildytą realybę (AR - angl. augmented reality) žiūri kaip į naują „next big thing“ ir nors iki papildytos realybės akinių dar pora metų kelio, „iPhone“ palaikantis šias galimybes gali pasirodyti anksčiau nei mes to tikimės.

„Bloomberg“ praneša, kad „iPhone“ naudotojai galės redaguodami nuotrauką pakeisti ryškumo gylį, pasukti objektą 180˚ kampu ir priraikyti visokius efektus (panašius į „Snapchat“ asmenukių filtrus).

Kiek tikėtina? Niekas negalėtų paneigti, kad „Apple“ stipriai domisi papildyta realybe ir norėtų tapti vienas iš pagrindinių šią technologiją pardavinėjančių kompanijų. Tačiau nėra aišku ar tai daryti „Apple“ nori technologijas diegdama į „iPhone“ ar išleisti atskirą produktą.

Labai tikėtina, kad „Apple“ naudos „iPhone“ kaip papildytos realybės pristatymo bazę. „Snapchat“ ir „Pokémon Go“ pademonstravo sėkmingus papildytos realybės pavyzdžius todėl panašių dalykų būtų galima tikėtis ir iš „Apple“.

Brangesni „3D Touch“ jutikliai

Gandas: Jei tikėti „Digitimes“ naujo „3D Touch“ modulio gamyba „iPhone 8“ kainuos 15 USD, o tai yra 60% daugiau nei ankstesnėse „iPhone“ versijose (pvz. „iPhone 7“ „3D Touch“ jutiklio kaina buvo apie 9 USD). Tai reiškia, kad „Apple“, greičiausiai, pakels naujo „iPhone“ modelio kainą išlaikydama savo tipinius pelnus.

Kiek tikėtina? Kaip jau minėjau anksčiau „Digitimes“ nėra pats patikimiausias su „iPhone“ susijusių gandų šaltinis, be to kalbama, kad „iPhone 8“ diegiamas OLED ekranas su virtualiu „Home“ mygtuku, 3D kamera prie telefono kainos pridės gerokai daugiau nei kelis dolerius, kuriais gąsdina „Digitimes“.

Ar bus naudojama USB-C jungtis?

Gandas: Daugelis su „iPhone“ susijusių gandų tėra anksčiau girdėtų gandų patvirtinimas, tačiau „Wall Sreeet Journal“ paskleidė iki šiol nelabai girdėtą gandą. Anot WSJ „Apple“ pakeis „Lightning“ jungtį USB-C jungtimi. Praėjus vos porai dienų, po to kai WSJ paskelbė šią naujieną, patikimas „Apple“ reikalų pranašas Ming-Chi Kuo paneigė šį gandą. Jis rašo, kad „Apple“ papildys „Lightning“ jungtį greito įkrovimo galimybe, tokia kokią turi USB-C ir nekeis pačios jungties tipo.

Savo pranašystę, kad „Apple“ neturi didesnio pagrindo „iPhone“ naudoti USB-C, Kuo grindžia tokiais teiginiais: USB-C jungčiai reikia daugiau vietos ir jos naudojimas priverstų pakeisti įrenginio formą; kadangi USB-C yra universali jungtis, perėjimas prie jos panaikintų MFi ir atitinkamai kompanijos pajamas, kurias ji gauna licencijuodama trečias šalis gaminančias „iOS“ priedus.

Kiek tikėtina? Vargu ar WSJ pranašystė išsipildys. Jungčių keitimas nėra tas sprendimas, kuriuos „Apple“ priima lengvai. „Lightning“ išliko net ir būdami nesuderinami su naujais „MacBook“ kompiuteriais. Ko gero perėjimas prie USB-C jungties būtų labiau draugiškas sprendimas naudotojams, tačiau vargu ar „Apple“ pradės pjauti šaką, ant kurios pati sėdi, na gerai ne sėdi, bet yra atsirėmusi vieną koja.

Veido atpažinimo funkcija

Gandas:iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ iš esmės buvo atnaujintos galinės kameros. „iPhone 7 Plus“ net įdiegta papildomas telefoto objektyvas. „Apple“ vis daugiau dėmesio skiria ir priekinei „iPhone“ kamerai. „iPhone 8“ bus įdiegta veido atpažinimo sistema, 3D jutiklis ir IR siųstuvas ir imtuvas. Šio gando šaltinis KGI analitikas Ming-Chi Kuo ir „Cowen and Company“ investicinio banko tyrimas paskelbtas „Business Insider“. Vasario mėnesį „Apple“ įsigijo „RealFace“ - startuolius užsiimančius veido atpažinimo technologijomis ir tai tik patvirtina gandus, kad kompanija jau kuris laikas eksperimentuoja su biometriniais įrankiais, tame tarpe ir akies rainelės atpažinimo technologijomis. Ši technologija galėtų pakeisti „Touch ID“.

Kiek tikėtina? Tai pirmieji ir kol kas vieninteliai gandų, kad „Apple“ planuoja naujuose „iPhone“ modeliuose panaudoti lazerines technologijas veidų atpažinimui, šaltiniai. Tačiau jie nėra laužti iš piršto ar visiškai be pagrindo. 2013 metais „Apple“ įsigijo „PrimeSense“ ir jų IR technologijas, o neseniai kompanija įdiegė veidų atpažinimo varikliuką savo „Photos“ aplikacijoje skirtoje „iOS“ ir „macOS Sierra“. Panašus varikliukas veikė ir ankstesnėje „Mac“ skirtoje „Apple“ aplikacijoje „Aperture“. Taigi labai galimas dalykas, kad „Apple“ veidų atpažinimo realiame laike technologiją papildytos realybės reikmėms įdiegs savo naujame „iPhone“.

Plieninis rėmas

Gandas: „DigiTimes“ pranašauja, kad „Apple“ grįžta prie plieninio rėmo su stikline priekine ir galine „iPhone“ dalimis savo sekančiame „iPhone 8“. Tas pats šaltinis teigia, kad „Apple“ naudos naujas technologijas rėmo gamybai, kas leis kompanijai sutaupyti laiko ir pinigų. Teigiama, kad naujais procesas bus 30–60% pigesnis, o metalinį rėmą gamins „Foxconn“ ir „Jabil“ – tie patys gamintojai, kurie tokį rėmą gamino „iPhone 4“.

Kiek tikėtina? Šis gandas antrina jau anksčiau girdėtoms nuomonėms, kad „Apple“ grįžta prie „stiklinio“ iPhone. Tiesa, yra nuomonių, kad „Apple“ gali išleisti skirtingus „iPhone 8“ modelius pagamintus iš skirtingų medžiagų ir atitinkamai skirtingai kainuojančius. Tai taip pat skamba gana įtikinamai: pavyzdžiui brangesnis „iPhone 8“ modelis turės plieninį rėmą, o pigesnio rėmas bus iš aliuminio, panašiai kaip „Apple Watch“ atveju.

Belaidis įkrovimas

Gandas: „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo kartoja anksčiau jau girdėtus gandus, kad 2017 pasirodysiantis „iPhone“ turės belaidžio įkrovimo galimybę ir su tuo susijęs, aukščiau minėtas, kompanijos sprendimas grįžti prie stiklinio „iPhonedizaino. Nors kai kurie, kitų gamintojų plastikinius ir metalinius korpusus turintys išmanūs telefonai, turi bevielio įkrovimo galimybę – stiklinio korpuso atveju įkrovimas vyktų greičiau ir stiklas užtikrintų mažesnį dažnuminių triktdžių kiekį.

Gera žinia ta, kad Kuo teigimu – visi 2017 metų „iPhone“ modeliai turės belaidžio įkrovimo funkciją. Žinoma, „Apple“ gali nuspręsti šią funkciją išskirtinai diegti tik 5,8 colio berėmiame „iPhone 8“ modelyje, tačiau, kadangi tikimasi, kad ir „iPhone 7s“ bei „iPhone 7s Plus“ bus „stikliai“ – galimas dalykas, kad šią galimybę turės ir jie.

Kiek tikėtina? Manau pakankamai tikėtinas gandas, turint omenyje, kad tai buvo vienas pirmųjų „iPhone 8“ gandų.

Sulenkiamas kaip knyga

Gandas: Naują „iPhone 8“ galėsite sulenkti kaip knygą ir „Apple“ jau turi patentą tokiam telefonui.

Kiek tikėtina? Mažai tikėtina (bent jau norėtųsi tikėti, kad taip neįvyks). Tai, kad „Apple“ turi kokiai nors technologijai patentą nebūtinai reiškia, kad ji bus panaudota.

3 nauji modeliai

Gandas: 2017 metais „Apple“ išleis tris „iPhone 8“ modelius, teigia gerą orakulo reputaciją turintis „KGI Securities“ analitikas. Vieno modelio ekranas bus 5,5 colio įstrižainės, jis turės dvi kameras ir OLED ekraną. Kitas modelis turės dvi kameras bei 5,5 colio LCD ekraną, o trečiasis – 4,7 colio LCD ekraną ir vieną kamerą, panašiai kaip dabartinis „iPhone 7“.

Kiek tikėtina? Turint omenyje begalę teisingai nusakytų „Apple“ ateities planų susijusių su naujais gaminiais, tai, kad jau anksčiau „Bloomberg“ rašė, kad „Apple“ derasi su „Sharp“ dėl OLED ekranų tiekimo ir tai, kad „Apple“ jau naudoje OLED ekranus „Apple Watch“ ir „MacBook Pro“ „Touch Bar’e“ leidžia manyti, kad šis analitiko gandas gali tapti „kūnu“.

OLED turi nemažai pranašumų lyginant su LCD. Be to, kad jis yra greičiau veikiantis, jis leidžia „Apple“ sukurti berėmį telefoną su išlenktu ar sulenkiamu ekranu, kas be abejonės prisidėtų prie „iPhone 8“ „wow faktoriaus“. OLED taip pat plonesnis ir tai leistų įdiegti belaidžio krovimo modulį nemažinant akumuliatoriaus talpos ir nestorinant telefono.

Jei bent pusė šių kandų yra tiesa - „iPhone 8“ tikrai bus revoliucinis modelis.

Ką manot?

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Bet belaidis krovimas, panašu, kolkas nebus toks, apie kokį sklandė gandai - veiks tik ant padėkliuko, bet ne visoje patalpoje (oru elektros neperduos dar)

  • Na patentą tokį/panašų „Apple“ turi. Patente aprašoma technologija, kai išdėstomos specialios plokštelės tam tikru atstumu nutolusias viena nuo kitos. Jos surenka iš bevielio maršrutizatoriaus pastovios srovės energiją – nuo 700MHz iki 2700 MHZ 2,4 ir 5GHz Wi-Fi dažniuose.
   Šis „Apple“ atradimas nuo kitų skiriasi tuo, kad kompanija rado būdą vienu metu ir suteikti prieigą prie interneto, ir krauti įrenginius.

   Nors šiam „Apple“ patentui jau pora metų, tai dar nereiškia, kad ši technologija bus panaudota „iPhone 8“ ar „iPhone 7s“.

   • Kas idomiausia, kad apie siuos krovimus, naudojimus. Televizoriaus paleidima ir kitu prietaisu, jau per dicovery channel maciau pries 5±7 metus.

    • Taip pati idėja ir principas ganėtinai senas, reikalas tas. Pamenu ir aš žiūrėjau prieš panašiai metų kažkokius tai diedus demonstruojančius indukcinį įkrovimą nuo scenos su kažkokiu tai senu teliku.
     Problema ta, kad dabar esantys standartai leidžia įkrauti per gana mažą atstumą. Vienas man rodos per porą mm, kitas per beveik 3 cm. Telefono atveju tai esmės labai nekeičia, nes tokie atstumai tai gal pelei, kurios kilimėlis yra su indukcinėmis ritėmis ir pelė tam pritaikyta, tai kaip ir OK, bet telefonui… vis tiek reikia nešti į tam tikrą vietą ir… tada jau nėra didelio skirtumo ar kišti laidą į telefoną ar ne.

     Kitas to nepatogumas, kad tik įkrovimo pade, tiek ir pačiame įrenginyje turi būti ritės, kurios arba storina įrenginį arba mažina jo akumą, bei pats įkrovimas yra lėtesnis. O jei krauti naudojant tam nepritaikytų įrenginių spinduliuojamą energiją, tai jei nesi kokioje nors „pastotėje“ kur lempa ir rankoje laikoma šviečia, tai kai telefonas išjungtas baigs krautis, „Apple“ jau nutrauks jo palaikymą :)

 2. Vertikaliai isdestytos kameros darys geresnes kokybes nuotraukas. Tai jei iphone 7 plus paversi sonu, darys geresnias nuotraukas ? :D

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų