Savaitės naujienų apžvalga: 9-a 2017 metų savaitė

9-os 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų bei naujų „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • „MacRumors“ rašo, kad „Apple“ pratęsė remonto programą skirtą 12 colių „MacBook“ ir „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu kompiuteriams, kurių apsauginis ekranų antireflektinis sluoksnis pradėjo luptis. Šioje programoje dalyvauja kompiuteriai įsigyti nuo 2012 metų birželio. Programa pratęsta iki 2017 metų spalio. Jei turite tokį, programos reikalavimus atitinkantį kompiuterį — „Apple“ žada sutvarkyti jį nemokamai. Priešingai nei eilės kitų remonto ar keitimo programų — šios „Apple“ neplanuoja skelbti viešai.
 • Internete pasirodė „minčių“, kad „Apple“ gali nutraukti „Mac Pro“ serijos kompiuterių gamybą. Kompanija jau keturi metai kaip neatnaujino šių profesionalams skirtų kompiuterių.
 • „Apple“ išplatino programuotojams skirtas „iOS 10.3“, „watchOS 3.2“, tvOS 10.4“ ir „macOS 10.12.4“ beta 4 versijas.
 • „Mozilla“ perka „Pocket“ su jos didesne nei 10 milijonų naudotojų duomenų baze.
 • „Reuters“ rašo, kad JAV Apeliacinis teismas panaikino teismo sprendimą, pagal kurį „Apple“ turėjo sumokėti 533 mln. USD „Smartflash LLC“ kompanijai. „Smartflash LLC“ kaltina „Apple“ jos „iTunes“ programinėje įrangoje naudojant patentuotą duomenų saugojimo technologiją.
 • „Reuters praneša, kad iš „Yahoo“ vėl „nutekėjo“ 32 milijonai jos paslaugų naudotojų paskyrų duomenų. Tai jau antras kartas per 6 mėnesius.
 • Trečiadienį prekybos akcijomis JAV biržoje dienos viduryje „Apple“ akcijų (AAPL) vertė peržengė 140 USD ribą.
 • Antros kartos „Apple TV“ oficialiai paskelbtas pasenusiu (Obsolete)
 • Trečiadienį „Microsoft“ paskelbė, kad į „Outlook for Mac“ planuoja integruoti išplėstų „Google“ el. pašto, kontaktų ir kalendoriaus funkcijų palaikymą. Panašu, kad ne tik planuoja, bet jau ir pradėjo šių funkcijų integravimą.
 • Lietuvos patentų biuras išsprendė principinį ginčą tarp JAV informacinių technologijų bendrovės „Apple“ ir Šveicarijos laikrodžių gamintojos „Swatch“ pastarosios naudai. Daugiau apie tai vz.lt
 • Naujausioje „iPad Pro“ reklamoje „Apple“ sako ne spausdintuvams.
 • Dar pora naujų „iPad Pro“ reklamų
 • Pasigirdus nuomonėms, kad „Apple“ gali palikti „ant ledo“ savo „Pro“ vartotojus, kompanijos akcininkų susirinkimo klausimų ir atsakymų dalyje, Tim Cook užtikrino, kad „Apple“ neplanuoja palikti likimo valioje jos technikos naudotojų-profesionalų.
 • „Amazon“ ganėtinai ilgame ir išsamiame paaiškinime naudotojams, kodėl antradienį buvo sutrikimų jos tinkle (Amazon S3 ir AWS paslaugas naudoja ne tik „Amazon“ bet ir eilė kitų kompanijų) buvo sutrikimai. Jei trumpai, tai vienas kompanijos darbuotojas įvedė neteisingą komandą, kuri sukėlė grandininę reakciją tinkle ir taip sutrikdė paslaugos veikimą.
 • Google“ nutraukė savo 2013 metais pristatytų „Chromebook Pixel“ kompiuterių vystymą ir prekybą „Google Store“. Pagrindinė naudotojų pretenzija jiems buvo - jie per brangūs (1 299 USD), o be interneto – nieko nemoka. Už tokius pinigus visi perka „MacBook Pro“. panašu, kad kompanija tai suprato ir „Google“ šių savo kompiuterių projektą nutraukia, tačiau toliau vystys „Chrome OS“, tačiau matyt jau skirtą ne kompiuteriams.
 • „Apple“ atnaujino savo „Home“ aplikacijos interneto svetainę ir demonstruoja naują reklaminį video.
 • „Apple“ paskelbė dvi naujas „Apple Music“ reklamas.
 • „Spotify“ jau turi 50 mln. mokančių paslaugos prenumeratorių. „Apple“ (2016/12 duomenimis) 20 mln.

Laikinai nemokamos, pigiau platinamos ir naujos iOS bei macOS aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

nauji iOS žaidimai

Mac aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sveiki, skiltyje "Laikinai nemokamos, pigiau platinamos ir naujos iOS bei macOS aplikacijos" pvz. yra Mac aplikacija "PDF Professional - Your Personal PDF Office!", bet ją parsisiuntus, duodama tik bandomoji versija. Didžioji dalis visų programų turi bandomąsias versijas, todėl norėjau paklausti, gal visgi yra kažkoks išskirtinumas šiame sąraše pateikiamų programų?

  • Išskirtinumas tik tas, kad sąraše aplikacijos, kurios įprastai yra mokamos, tačiau laikinai platinamos nemokamai. Visų jų tikrai netikrinu. Kai kada aplikacijų kūrėjai pagudrauja, bet jei visas jas tikrinčiau ir lyginčiau su buvusiomis versijomis, tikriausiai tokios sąrašo iš vis nebūtų, nes man trūktų laiko ne tik pamiegoti, kaip dabar bet ir pavalgyti ar nusiprausti.
   Kas link darbo su PDF, tai su šiuo reikalu puikiausiai susidorojo „Preview“ esanti kiekviename Mac kompiuteryje. Kokia būtent „PDF Professional“ funkcija Jus sudomino?

 2. Taip, su Preview galima atlikti begalę funkcijų. Vienas pastebėjimas, - dėka paties straipsnių ir sužinojau apie Preview funkcionalumą (nekalbant, kiek dar visko daug naudingo randame Macarenoje).

  Mano veikloje reikalingi šie pagrindiniai veiksmai: sujungti, išskaidyti, ir pasirinkti optimalią apimtį (mažinimas aukojant kokybę). Preview, viskas kaip ir ok, bet įsigijau PDF Toolkit+, kainavo gal kelis €, tačiau ypatingai paprasta ir savo darbą atlieka puikiai.

  • „Preview“ aplikacijoje pasirinkus iš meniu File > Export yra opcija „Quarz Filter“. Joje galima pasirinkti „Reduce File size“. Žiūrint kokio suspaudimo reikia. Numatyta funkcija paveikslėlius sumažina iki minimalaus 512px/128px dydžio man atrodo. Žiūrint kokio sumažinimo reikia — galima pasirašyti ir savo sumažinimo filtrą, nes tai paprastas Quartz filtas (XML failas) esantis /System/Library/Filters aplanke pavadinimu „Reduce File Size.qfilter“.

   Galima jų pagal poreikius prikurti visą krūvą su skirtingais suspaudimo lygiais (pakeičiant

   …
    <key>Compression Quality</key>
    <real>0.0</real>
    <key>ImageCompression</key>
    <string>ImageJPEGCompress</string>
   …
   

   0.0 į 0.25, 0.5, 0.75 ir t.t.

   ir atitinkamai

   …
    <key>ImageSizeMax</key>
    <integer>512</integer>
    <key>ImageSizeMin</key>
    <integer>128</integer>
   …
   

   pagal poreikį pakeičiant paveikslėlių dydžius (jei sakykim dirbama su PDF’ais, kurių vaizdas yra paveikslėliai, kaip kad skenuotos el. knygos ir panašiai.

   Pvz.
   842 yra (A4 @ 72dpi) ar
   1684 yra (A4 @ 144dpi) ar
   3508 yra (A4 @ 300dpi) ir t.t.

   Tiesa, yra vienas bet… /System aplankas kartu su jame esančiais sub-aplankais yra saugomas System Integrity Protection mechanizmo, tad prieš patalpinant ten savo sukurtus failus reikėtų tai atjungi, o po to vėl įjungti, …bet čia viena trumputė komandos eilutė terminale.

 3. pagal nutylėjimą, kaip suprantu, dydį mažina maksimaliai. Jei PDF su photo, tai po suspaudimo kokybė paprastai žiūrint nepasikeičia, o apimtis sumažėja kone 10 kartų (bet čia kaip suprantu kiekvienu atveju individualiai). Tačiau pamėginau skenuotą dokumentą reduce'int, apsidžiaugiau, kad taip stipriai suspaudė, bet tekstas tapo neįskaitomu. Gal tuo klausimu patogesnis PDF Toolkit, nes jis išmeta 5 galimus variantus (Lossless compression, High, Medium, Low, Minimal), kuriuos išsirenki pagal poreikį. Bet tai, kad ir su Preview galima mažinti, nežinojau, dėkui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų