Kokių naujovių tikėtis WWDC 2017 ir koks bus sekantis iPhone

Veido atpažinimo technologija – specifinis veido žemėlapis.

Informacija apie naujus „Apple“ produktus yra tik gandų lygio ir tokia dažniausiai išlieka iki „Apple“ pati nepristato savo naujų produktų. Tik tada kai apie naujus produktus išgirstame iš „Apple“ — žinome kiek teisūs buvo gandų nešiotojai.

Vienas patikimiausių su „Apple“ susijusių gandų šaltinių, Japonijos „Mac Otakara“ paskelbė kelis naujus gandus.

Mac Otakara“ rašo, kad kovo mėnesį vyksiančio „Apple“ renginio metu, jo žvaigžde bus „iPad“. Pranešime teigiama, kad „Apple“ stipriai atnaujins savo planšetinių kompiuterių šeimą išleisdama naujus įrenginius, kurių dabar leidžiamų 7.9, 9.7 ir 12.9 colio ekrano įstrižaines turinčių „iPad“ šeimą papildys naujas 10.5 colio „iPad Pro“, kuris įsitaisęs tarp 9.7 ir 12.9 colio įrenginių turės tokią pačią skiriamąją ekrano gebą, kaip ir jo 12.9 colių brolis.

Kalbama, kad „mini“ naujo „iPad Pro“ versija turės išmanią jungtį („Smart Connector“), keturis garsiakalbius, „True Tone“ ekraną ir 12MP galinę kamerą bei LED blykstę (taip pat kaip ir dabartinis 9.7 colio „iPad“). Taip pat galima gana saugiai spėti, kad jis palaikys „Apple Pencil“, nors „Mac Otakara“ pranešime apie tai nerašoma.

Galima tikėtis, kad pagerinta kamera ir „True Tone“ ekranas taip pat bus įdiegti ir didesniame, 12.9 colio „iPad Pro“ modelyje, kurio dabartinė versija, kažkodėl tai, neturi nei tobulesnės kameros nei DCI-P3 — plačią spalvų gamą palaikančio ekrano. Vėliau už kitus atnaujintus modelius pasirodysianti 10.5 colio „iPad Pro“ versija, sakoma, naudos siauresnį kraštą, kas leis padidinti ekrano plotą nedidinant pačio įrenginio dydžio arba jį didinant neženkliai.

„Apple“ nedarė didesnių „iPad“ šeimos narių pakeitimų nuo pat 2015 metų, kai išleido 12.9 colio „iPad Pro“ ir „iPad mini 4“, o metų senumo „iPad Air 2“ ir dviejų metų senumo „iPad mini 2“ kainas sumažino. Vienintelis nuo to laiko išleistas „Apple“ planšetinis kompiuteris yra 9.7 colio „Pro Pro“. Pasirodžius naujiems modeliams, reikia tikėtis senesnių kainos kris.

Mac Otakara“ pranešime taip pat rašoma, kad „Apple“ išleis naujus, raudonos spalvos „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ modelius, tačiau ne tokius, kokį dabar kompanija siūlo įsigyti „iPod Touch“ (Product)RED. Sakoma, kad „iPhone SE“ bus tik vienos — 128GB talpos modelis (dabar prekiaujama 16GB ir 64GB „iPhone SE“ modeliais).

Kalbant apie naujuosius „iPhone“, kitas patikimas šaltinis, kurio gandai dažnai pasitvirtina — Ming-Chi Kuo teigia, kad naujas „iPhone 8“ nebeturės „Home“ mygtuko, kurį pakeis funkcinė zona telefono ekrane. Kuo teigia, kad naujo „iPhone“ ekranas buvus beveik iki kraštų — tai leis 5.8 colio ekraną patalpinti 4.7 colio „iPhone“ rėmelyje. Tokiu atveju net ir atmetus funkcinę zoną, „naudingas“ ekrano plotas būtų 5.15 colio (panašūs gandai sklinda ir apie būsimą „Samsung Galaxy S8“, kurio 5.8 colio ekrane taip pat sakoma bus įdiegtos kontrolės galimybės).

Kuo sako, kad tokio dizaino pasekmė bus „Touch ID“ atsisakymas. Analitikas teigia, kad šią identifikavimo pagal piršto atspaudus technologiją, naujuose telefonuose pakeis „naujos biotechnologjos“ — tikėtina veido ir akių rainelės rašto atpažinimo.

Per pastaruosius septynis metus, Apple“ yra įsigijusi mažiausiai tris kompanijas, o neseniai įsigijo ir dar vieną - Izraelio startup’ą „RealFace“ besispecializuojantį kibernetinio saugumo ir veido atpažinimo technologijose. Tai leidžia tikėti, kad „Apple“ pradės naudoti veido atpažinimo technologijas. „Apple“ jau kuris laikas naudoja ir jau yra sukaupusi veido atpažinimo technologijų žinių bagažą, nes tokios aplikacijos, kaip „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirta „Photos“ jau naudoja veidų atpažinimo technologiją. Pasitelus 3D veidų atpažinimo technologijas šis identifikavimo procesas taptų dar tobulesnis.

Kovo mėnesį vyksiančios „Apple WWDC 2017“ konferencijos atidarymo metu, taip pat tikimasi ir naujų laikrodžių pristatymo.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Atnaujintu iMac 27 pagaliau, darbams gelezies reikia, o ne pjaustymo lenteliu

 2. Veido atpažinimas ne visada psiteisins.. Pvz aš slidinėju ar tiesiog apsimuturiavęs veidą einu, nes lauke šalta, tai išsirengti, kad atrakinti telefoną? Ne, greičiausiai suvesti kodą nusimovęs pirštinę, kai iki šiol užtenka tik paliest Home Button

  • Kartais gali pasitaikyti situacijų, kai vienokios ar kitokios technologijos skirtos padėti, gali veikti priešingai.
   O ką tada daryti suvirintojui? Jam ir akių rainelės skenavimas nepadės.
   O jei rimtai, tai matyt jei ruošiesi skambinti, tai ir kalbėsi, o jei kalbėsi — tai ir veidą atsimuturiuosi. Na o jei esi kur nors Everesto viršūnėje stingdančiame šaltyje tai ten nėra ryšio, o jei tokį pagausi tai gaudydamas deguonies likučius gali paprašyti Siri pagalbos. :)

  • Išsirengti, kad atrakinti telefoną? Komentatoriui biceq su teksto suvokimu sudėtinga. Veido atpažinimo funkcija, na galų gale nusiėmus slidininko akinius, bet prie ko išsirengti? Ne kūno, pilvo, pažasčių atpažinimo funkcija, neperdėkim :)
   Kitavertus kaip ir su pirštų antspaudu, akies, kojų ar ko tik neprigalvotų ateityje - visi slidininkai, suvirintojai ir šiaip skeptikai gali tiesiog nenaudoti. Yra palikta galimybė tiesiog atrakinti su slide paprastai ar klystu? Pataisykite. (Naudojuosi pirštu, nes nes nieko nevirinu)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų