Ką žinome apie iPhone 8 [gandai]

Dar nepraėjo nei trys mėnesiai, kaip išleisti „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“, tačiau klausomės gandų ir gal net slapta planuojame įsigyti, rudenį pasirodysiančius naujuosius „iPhone 8“.

Daug analitikų tiki, kad „iPhone 8“ „pastatys“ naują pardavimų rekordą ir savo populiarumu aplenks rekordininkus „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“. Stagnacija išmanių telefonų pardavimuose leidžia manyti, kad rinka lauka ir daug vilčių deda į „iPhone 8“.

Nors iki laikotarpio kai naujasis „iPhone“ bus pradėtas gaminti dar keletas mėnesių, jau pradeda sklandyti gandai apie šį „Apple“ telefono modelį. Kas „žinoma“ šiai dienai:

A11 lustas

Išleisdama kiekvieną naują „iPhone“ modelį „Apple“ pristato ir naują „A“ procesorių, kurus yra n kartų greitesnis, geresnis, našesnis, taupesnis ir visaip kaip …esnis už prieš tai buvusius. Naujas „A11“ procesorius bus sukurtas 10nm technologijos pagrindu ir pagamintas TSMC. Nors dar nėra žinomos šio būsimo procesoriaus specifikacijos, tačiau reikia manyti, kad „Apple“ tęs savo keturių branduolių dizainą, kuris debiutavo „A10“ 2016 metais, tačiau kompanija pagreitins jo darbą, našumą ir reiklumą akumuliatoriaus energijai.

Tikimasi, kad grafinis procesorius taip pat taps gerokai našesnis ir labai galimas dalykas, kad šiais metais išvysime pačios „Apple“ sukurtą GPU. „Popieriuje“ „A11“ grafinis procesoriaus našumo rezultatai turėtų prilygti tiems, kuriuos matome prie parduodamų žaidimų konsolių aprašymų.

Naujas dizainas

Jau kuris laikas tikimasi, kad „Apple“ išleis stiklinį „iPhone“ ir dabar viso šios idėjos šalininkų viltys sutelktos į „iPhone 8“ debiutą. Įprastai „iPhone“ dizainą „Apple“ atnaujina kartą į du metus, ir pernai metais išleisti „iPhone 7“ turėjo būti tie - naujo dizaino, tačiau kompanija pakeitė savo dizaino keitimo ciklą, gal norėjo gražiau sublizgėti išleisdama „jubiliejinį“ „iPhone“.

Naujo dizaino nebuvimas tris „iPhone“ kartas dar labiau užkaitino naujos išvaizdos „Apple“ telefonų belaukiančių fantaziją. Yra visa eilė pranešimų, kad „iPhone 8“ korpusas bus du stiklo gabalai sutvirtinti tarpusavyje metaliniu žiedu - panašiai, kaip „iPhone 4s“. Nors dėl stiklo korpuso nuomonės skiriasi mažiau, tačiau dėl žiedo… vieni mano, kad tai bus ne aliuminio, o plieninis žiedas. Kiti gi teigia, kad tai būtinai bus keramika, nes ji labiau dera prie stiklo ir bendrą vaizdą padarys labiau „premium“. Kaip ten gražu bebūtų – šie planai gali būti atidėti geresniems laikams dėl patikimumo. „Apple“ stiklo dizainą naudojo ir anksčiau - „iPhone 4“ ir „4s“.

Kalbama, kad naujo telefono ekranas bus didesnis ir neturės rėmelio ir bus nuo krašto iki krašto bei telefonas neturės „Home“ mygtuko. Kadangi kompanija planuoja atsisakyti „Home“ mygtuko, manoma, kad šio mygtuko funkcijos, tame tarpe ir „Touch ID“ bus perkeltos į ekrano zoną arba į nugarinę telefono dalį. Galimi įvairūs variantai ir sprendimai jiems jau yra. CES vykstančioje Los Angeles „Synaptics“ pristatė optinį pirštų atspaudų skenerį „Natural ID“, kuris gali būti patalpintas po apsauginiu stiklu. Sistema taip pat turi ir veidų aptikimo technologijas ir tai leistų žiemos metu, lauke, nenusiėmus pirštinių atrakinti telefoną į jį tik pažiūrėjus, na ir gal dar nusišypsojus…

Belaidis įkrovimas

Taip, ir vėl svajojame apie šią galimybę, kuri kitos „kontoros“ operacinės sistemos pagrindu veikiančiuose telefonuose jau kuris laikas atrodo tokia įprasta ir natūrali, kaip koks lietimui jautrus ekranas. Dėl šios funkcijos, matyt, ir atsirado gandai dėl stiklinio „iPhone“ korpuso, nors tai nėra būtina ir pati „Apple“ turi patentą, kuriame aprašyta aliuminio gaminimo technologija, leidžianti sukurti įrenginio korpusą tokį, kad šis neblokuotų radijo signalų.

Kaip ten bus iš tikro – parodys laikas – ar „Apple“ įdiegs belaidžio įkrovimo funkciją ir jei įdiegs ar tai bus „tikrai belaidis akumuliatoriaus įkrovimas“.[1]

OLED ekranas

„Apple“ ir toliau tęsia LCD ekranų naudojimą savo įrenginiuose, nors gandai apie tai, kad kompanija pradės naudoti OLED tipo ekranus sklando jau gana seniai ir tokius ekranus išvysti buvo tikimasi jau keliose „iPhone“ kartose. Nors kompanija tikina mus, kad naudoja geriausius LCD ekranus, kokie tik yra rinkoje – OLED ekranai paskutiniais metais jau pralenkė LCD brolius, kalbant apie vaizdo kokybę. OLED ekranai yra ne tik plonesni už LCD, jie gali pasiekti labai aukštą šviesumo lygį, pasižymi puikiu kontrastu (dėl gebėjimo atkurti „gilią“ juodą spalvą) ir didelis jų apžvalgos kampas. Dar vienas OLED ekranų privalumas yra tas, kad jie turi minimalius kraštus ir tai leistų „Apple“ sukurti „iPhone“ turintį ekraną „nuo krašto iki krašto“.

Nors ekspertai „iPhone 7“ ekraną įvardino, kaip geriausią, plačią spalvų gamą atkuriantį LCD ekraną, kurį jiems teko matyti – Galaxy Note 7 AMOLED ekraną, tie patys ekspertai, pavadino „Našiausiu išmanaus telefono ekranu“.


  1. Pernai metų pradžioje „Bloomberg“ rašė, kad „Apple“ su partneriais iš JAV ir Azijos planuoja sukurti naują belaidžio akumuliatorių įkrovimo technologiją, kuri leistų įrenginį įkrauti ir esant jam toliau nuo įkrovimo įrenginio (nereikėtų padėti ant kokio nors specialaus „pado“). „Apple“ turi visą eilę su šia technologija susijusių patentų. Vienas tokių, patvirtintų dar 2010 metais, aprašo konceptą, kaip leidžiantį naudoti „iMac“ kompiuterį kaip įrenginių įkrovimo stotelę, kai įrenginių akumuliatoriai gali būti įkraunami net šiems esant per 1 metrą nuo kompiuterio.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Virgilijus Bumbulis

    kad tai tas stiklas būtų nedūžtantis.. ;)

  2. Tegul prigamina visokių "plius", "minus" modelių, tik tegul palieka liniją tokiems, kaip aš su 4 colių ekranu. Nu ir tada jau tegul kiša į tuos 4 colius viską kas geriausia (tegul nebūna tai kažkokia ekonominė linija). Toks kuklus mano noras :)

  3. Man tai labiausiai patinka iphone stiklai... Per tris savaites visas ekranas pilnas mikro ibrezimu. Visi iphone modeliai nuo 4s laiku. iphone 7 isvis opus....

    O stikliukas uz 1usd po metu naudojimo neturi nei vieno ibrezimo...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų