RAID valdymas sugrįžo į „Disk Utility“
Modernizuodama „OS X El Capitan“ „Apple“ taip iškastravo „Disk Utility“ aplikaciją, kad joje nebeliko daugeliui profesionalių kompiuterių naudotojų reikalingos funkcijos. Klaida suvokta ir ištaisyta.
Daugelis Pro kompiuterių naudotojų savo kompiuterių diskus apjungia į RAID masyvus. „Apple“ matyt visai pamiršo apie jos kompiuterių Pro kontingentą ir bedailindama ir optimizuodama „OS X El Capitan“ pašalino iš „Disk Utility“ RAID kūrimo galimybes. Dėkui kažkam patingėjusiam jas pašalinti ar pasipriešinusiam šiai idėjai ir palikusiam bent komandinės eilutės lygmenyje atliekamų RAID masyvų valdymo galimybes. Reikalas tas, kad ne kiekvienas Pro yra kompiuterių „Pro“, o RAID masyvų kūrimas komandinės eilutės pagalba neprastas uždavinys ir IT specialistams, nes matyt retas, kuris tai daro kasdien.
Matyt kažkokia tai apvaizda aplankė „Apple“ inžinierius ar sprendimus kokią funkciją kuriai aplikacijai turėti priimančiam „Apple“ darbuotoją ir „macOS Sierra“ grįžo galimybė kurti bent elementarius RAID diskų masyvus naudojant grafinę vartotojo sąsają.
Kadangi tai ne kiekvienam kompiuterio naudotojui reikalinga funkcija - „Apple“ jos nepatalpino pagrindinėje „Disk Utility“ dalyje, o padarė pasiekiamą per meniu:
File → RAID Assistant…
- Kaip „OS X El Capitan“ sukurti RAID diskų masyvus
- Kaip sinchronizuoti failus esančius „Mac“ su išorinėmis laikmenomis
- Kaip išgelbėti duomenis esančius kompiuteryje jei „Mac“ nepasikrauna
- Kodėl daryti atsargines duomenų kopijas ypač svarbu kompiuterių su SSD diskais savininkams
- Kuriame atsarginę paleidžiamojo (bootable) disko kopiją
- Užslėptos „Disk Utility“ galimybės
Ačiū dievui, dar ne visi ten kretinai pasirodo.