„Google“ išleido „Mac“ skirtą „Featured Photos“ ekrano užsklandą

„Google“ ekrano užsklanda skirta „Mac“ – „Features Photos“.

„Google“ išleido „Mac“ kompiuteriams skirtą „Featured Photos“ ekrano užsklandos (screensaver) aplikaciją.

Google“ jau seniai demonstruoja atrinktas „Google+ Photos“ nuotraukas „Google Fiber“ ir „Chromecast“ įrenginiuose, o neseniai tai daryti pradėjo ir „Pixel“ telefonuose. Dabar kompanija nutarė šias nuotraukas perkelti ir į „Mac“ kompiuterius išleisdama jiems skirtą „Features Photos“ ekrano užsklandą, kurioje rodomos kai kurios aukštos kokybės nuotraukos, kuriomis pasidalino „Google+“ vartotojai. Aplikacija yra nemokama.

„Mes esame laimingi galėdami šias nuostabias nuotraukas nufotografuotas mūsų narių padaryti dar labiau prieinamas perkeldami jas į kompiuterius ir telefonus. Mūsų nauja “Features Photos” ekrano užsklanda skirta “Mac” leis peržiūrėti nuostabias, aukštos kokybės nuotraukas nufotografuotas “Google+” narių tada kai kompiuteris yra neaktyvus“, - savo žiniaraštyje rašo „Google“ produktų vadovas Neil Inala.

Šios nuotraukos atrinktos remiantis eile kriterijų ir todėl jose nėra nuotraukų, kuriose yra žmonės, užrašai ir panašiai. Visos nuotraukos yra horizontalios ir minimali jų skiriamoji geba 1080p. Rodomos nuotraukos kampe yra matomas ir jos autorius bei yra nuoroda į jo „Google+“ paskyrą. „Mac“ naudotojai prie savo kompiuterių pajungę daugiau nei vieną monitorių, kiekviename jų matys skirtingas nuotraukas.

Savo žiniaraštyje „Google“ produktų vadovas kviečia fotografus prisidėti prie šio nuotraukų rinkinio. Jis rašo: „Jei Jums patinka fotografuoti ir norėtumėte, kad Jūsų nuotraukų kandidatūra būtų svarstoma – viskas ką turite padaryti tai viešai pasidalinti savo nuotraukomis "Google+“ paskyroje.“

Be galybės aplikacijų kuriamų „Android“, „Google“ kuria aplikacijas ir kitoms platformoms. Anksčiau šiais metais, „Google“ rado būdą kaip padaryti „Live Photos“ daug naudingesnėmis išleisdama aplikaciją „Motion Stills“, kurios pagalba galima „Live Photos“ paversti animuotais GIF paveikslėliais. Ši „Google“ sukurta aplikacija veikia kaip virtuali kamera „Apple“ „Live Photos“ vaizdams. Joje naudojamas video stabilizavimo technologijos leidžiančios virpantį vaizdą paversti į stabilų GIF ir juo pasidalinti.

Nutolstant nuo pagrindinės straipsnio temos ir akimirką pagalvojant apie „Google“ aplikacijas skirtas „iOS“ platformai, panašu jog ji po truputį atkovoja vartotojų patirtis ir dėmesį iš „Apple“. Pavyzdžiui „Google Maps“ yra gerokai populiaresnė nei „Apple“ sukurta „Maps“ aplikacija; po to kai „Apple“ leido programuotojams kurti klaviatūrų aplikacijas „Google“ sukūrė „Gboard“ leidžiančią ieškoti internete naudojant „Google“ paiešką iš bet kokios aplikacijos; „Google Photos“ leidžia automatiškai sukurti atsargines „iPhone“ ir „iPad“ esančių nuotraukų kopijas „debesyje“; „Inbox“ ir „Gmail“ aplikacijos puikios tiems kas „Gmail“ elektroninio pašto paskyras naudoja kaip savo pagrindines ar vieninteles, o kur dar „Youtube“ - populiariausia srautinio video paslauga.

Visas „Google“ sukurtas aplikacijas skirtas „iOS“ įrenginiams ir viešai prieinamas „iTunes App Store“ rasite paspaudę ant šios nuorodos.

Aukščiau minėjau „Motion Stills“, kuri patobulino vieną pagrindinių „Apple“ funkcijų „iOS“ įrenginiuose ir dabar ekrano užsklanda, kurių tikrai nelabai koks pasirinkimas „Mac“ kompiuteriams skirtose operacinėse sistemose, nors asmeniškai mane visiškai tenkina „Word of the Day“ ekrano užsklanda.

„Google“ ekrano užsklanda skirta „Mac“ – „Features Photos“.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. o kas kiek laiko keičiasi photo?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų