„iOS 10.1.1“ turi du bjaurius siurprizus

Tema: iOS

„iOS 10.1.1“ buvo greitas „Health“ funkcijos pataisymas naujoje „Apple“ mobiliems įrenginiams skirtoje operacinėje sistemoje, bet jis atnešė ir dvi bjaurias klaidas.

Kaip dažnai nutinka su greitais sistemos klaidų pataisymais, taip nutiko ir su „iOS 10.1.1“ – ištaisydama vieną problemą, kompanija sukūrė dvi naujas.

Praėjus trims savaitėms po „iOS 10.1.1“ atnaujinimo (neskaitant nedidelio, papildomo tą patį numerį turinčio atnaujinimo išleisto praėjus 9-omis dienomis vėliau), šią operacinę sistemą įdiegę „iOS“ įrenginių naudotojai praneša apie dvi bjaurias sistemos klaidas.

Klaida 1: 30% baterijos

Uolūs „Apple“ mobilių įrenginių naudotojai, oficialiame „Apple“ palaikymo svetainės forume praneša apie klaidą, kai 30% akumuliatoriaus įkrovimo lygį pasiekęs „iPhone“ staiga išsijungia. Besiskundžiančių šia klaida įrašas forume yra 11 puslapių ilgumo. Šia klaida, įvairiuose vietose internete, skundžiasi ir eilė Lietuvoje esančių „iPhone“ naudotojų.

Daugelis šią klaidą savo telefonuose pastebėję teigia, kad telefono akumuliatoriaus įsikrovimo lygiui pasiekus 30% jis staiga nukrenta iki 1% ir tada tuojau pat išsijungia. Vėliau, prasideda keistoji dalis. Įjungus „iPhone“ ir pajungus jį krautis, šis iš karto rodo 30% ir toliau veikia lyg niekur nieko dar kelias valandas kaip ir turėtų su 30% įkrautu akumuliatoriumi.

Kiti naudotojai pasakoja, kad nakčiai išjungus telefoną su 80% įkrautu akumuliatoriumi, ryte šis neįsijungia, nes akumuliatorius yra pilnai išsikrovęs. Pajungus telefoną krautis, šis po kelių sekundžių rodo 30% akumuliatoriaus įkrovimo lygį.

Nors tikslus akumuliatoriaus įkrovimo lygis, kai „iPhone“ išsijungia, pas skirtingus naudotojus skiriasi, daugeliu atveju tai yra apie 30%. Kai kurie naudotojai tvirtina, kad šią problemą jie pastebėjo dar „iOS 10.1“, tačiau „iOS 10.1.1“ atnaujinimas jos nepašalino ir ji tebeegzistuoja „iOS 10.2“, kol kas dar beta stadijoje esančioje, „Apple“ mobiliems įrenginiams skirtoje operacinės sistemos versijoje. Panašu, kad „Apple“ radarai šios problemos neužfiksavo.

Klaida 2: sugedusios „EarPod“ ausinės

„Apple“ palaikymo svetainės forume yra ir dar vienas įrašas kuriame net 18 puslapių nusiskundimų. Šiame įraše skundžiamasi, kad „Apple EarPods“ ausinių mikrofonas prastai veikia skambučio metu.

iPhone“ naudotojai skundžiasi, kad dažnai „EarPod“ ausines naudojant skambučio metu neveikia mikrofonas ir negalima tęsti pokalbio, nebent nuspaudžiama garsiakalbio piktograma telefono ekrane. Kai kurie teigia, kad telefono perkrovimas šią problemą kuriam laikui gali išspręsti, tačiau ji anksčiau ar vėliau vis tiek pasikartoja. Vienas naudotojas apimtas nevilties net ištrynė visus duomenis savo „iPhone“ ir sistemą įdiegė iš naujo, tačiau tai nepadėjo, nes po šio veiksmo neveikia garso valdymas esantis ant ausinių laido. „Apple“ genijai taip pat nelabai ką šiuo klausimu gali padėti daugiau nei, kad perkrauti įrenginį, po ko ši problema išnyksta, bet tik kuriam laikui.

Belieka tikėtis, kad „Apple“ turi dar pakankamai laiko šią problemą ištaisyti iki „iOS 10.2“ pasirodymo, kurio tikimasi gruodžio mėnesio pirmoje pusėje. Reikia manyti, kad „juodojo penktadienio“ ir prieššventinių pirkimų karštinė bei visas kompanijos inžinierių dėmesys ir pajėgos sutelktos į „iPhone 8“ netaps kliūtimi išspręsti šias sistemos klaidas, kurios iš ties nemalonios ir tam tikrose situacijose gali būti itin erzinančios.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 13 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Pas mane šitų nebūna. Bet per itunes esu įdiegęs tą alternatyvią 10.1.1, gal dėl to..

 2. Problema nr. 1 man pasireikšdavo su senuku iPhone 4s ir iOS 8.4

  iPhone SE iOS 9 ir iOS 10 tokios bėdos dar nėra buvę

 3. iPhone 6+ iOS 9 (nepamenu ar 9.1 ar 9.2) turejau sita beta su issikrovimu. Tiesa, man neatsistatydavo ijungus telefona 30% batarkes. Bet siaip budavo cool, nueini miegoti, o atsikeli jau pavelaves i darba :)

 4. gal ne i tema,bet turiu tokia beda su Siri,Macbook air,klausausi muzikos per youtube ir kas kelios min isijungia Siri ir klausia kuom galiu padeti,esme kad as tos Siri net nepajunges,o ji man vistiek stuksenasi.:( gal zinot kaip padet issprest sita?

 5. IPhone 6, iOS 10.1.1 nei viena problema nepasireiškė, čia greičiausiai gal su naujais iPhone7

 6. Pas mane 5S, tai jokių bėdų, bet draugai su naujasniais iPhone'ais dejuoja. Tai aš net galvoju, jog jie mane specialiai įkalbinėjo atsinaujinti į iOS 10, kad irgi kankinčiausi :D (joke) Ir nors nėra man jokių bėdų su iOS 10, bet jei būtų galimybė, tai grįžčiau į iOS 9. Nes keletos smulkmenų nebeliko 10-oje, kurios buvo patogios. Pvz., kai pajungi ausines ir iš karto telefas pasiūlydavo dažniausiai naudojamą app'są. Notification'ai ant ekrano nepatogūs pasidarė. O visos naujovės iOS 10 man grynai perteklinės.

 7. Man irgi nėra problemų su 6s ir iOS 10. Tik baterija atrodo suprastėjusi, bet ant kiek, sunku pasakyti.

 8. Sia savaite pasireiske pirma karta mineta problema nr.1 iphone 6s (10.1.1)

 9. Išsijunginėja kartais po kelis kartus per dieną. Perinstaliavau nuo nulio operacinę, nepadėjo. Ir dažnai užlagina skambinimo programa - nereaguoja į nieką. 6s. 10.1.1

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų