Savaitės naujienų apžvalga: 26-a 2016 metų savaitė

Tema: Naujienos

26-os 2016 metų savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai „Mac Arena“ svetainėje, o taip pat nemokamai ar pigiau platinamų ir naujų „iOS“ bei „OS X“ aplikacijų rinkinys.

 • Mobilūs telefonai gali būti ne tik naudingi, bet ir žalingi, o jų žala ne tik padidinanti galimybę susirgti vėžiu. Daug žmonių yra taip „prilipę“ prie savo mobilių telefonų, kad paprasčiausiai nepastebi to kas vyksta aplinkui. Pietų Korėjos sostinės vadovybė nutarė eismo ženklų rinkinį papildyti dviem naujais ženklais skirtais atkreipti mobilių telefonų vartotojų dėmesį. Vienas ženklas įspėja apie pavojus gresiančius naudojant telefoną pereinant gatvę, o kitas informuoja apie tai, kad „sulindus“ į telefoną lengva pasiklysti ne virtualioje realybėje.
 • „Apple“ papildė savo intelektualios nuosavybės arsenalą dar vienu patentu – skirtu padaryti „iPhone“ patogesnį naudoti viena ranka. Panaudojant telefone įrengtus jutiklius bus galima nustatyti kokia ranka laikomas telefonas ir atitinkamai perorientuoti piktogramas. Šis patentas, jei bus panaudotas, palengvins ne tik mažesnes rankas turintiems „iPhone“ vartotojams, bet ir kairiarankiams.
 • „Apple“ išleido „Safari 10“ beta versiją skirtą „OS X Yosemite“ ir „OS X El Capitan“. Ši „Safari“ versija puiki proga tiems programuotojams kurie nori išbandyti naują „Safari“, bet nenori diegti „macOS Sierra“.
 • Nežiūrint to, kad „Honda“ pasižadėjo savo automobiliuose diegti „CarPlay“ nuo pat pirmos šios sistemos pasirodymo dienos 2014 metais, ji tai darė gana vangiai. 2016 metais „Accord“ ir „Civic“ turi „CarPlay“ sistemą. Dabar „Honda“ paskelbė, kad „CarPlay“ bus diegiama ir 2017 metų „Ridgeline“ modeliuose bei 2017 metų „Honda Accord“, kuriais pradėta prekiauti pirmadienį (JAV). 2017 metų „Accord“ turės daugiau LED’ų išorėje ir žinoma paveldės eilę „premium“ funkcijų buvusių jau 2017 metų modeliuose, tame tarpe 7 colių lietimui jautrų ekraną bei suderinamumą su „Apple CarPlay™“ ir „Android Auto™“.
  2017 metų „Honda Accord“ sedanas ir kupe.
 • Pasirodė informacija, kad dabar „Apple Watch“ naudojamus OLED ekranus gali pakeisti „micro-LED“ ekranai. Kalbama, kad šis pasikeitimas įvyks antroje 2017 metų pusėje ir jei taip, tai naujieji „Apple Watch 2“, kurie turėtų pasirodyti kartu su „iPhone 7“ šių metų rudenį vis dar turės OLED ekranus.
 • Saugumo ekspertai aptiko „Godless“ kenkėjų šeimos užkratus turinčias aplikacijas, tame tarpe ir „Google Play“, kurios gali „nurootinti“ 90 procentų „Android“ telefonų. „Trend Micro“ ekspertai sako, kad šis užkratas sėkmingai veikia praktiškai bet kokiame „Android 5.1“ ar senesnę versiją turinčiame įrenginyje.
 • Kiniečių „Weibo“ pasirodė „iPhone 7“ kainos. Jei šiame kainynas nemeluoja – „Apple“ išleis ir „iPhone 7 Pro“ modelį.
 • Internete pasirodęs „iPhone 7“ rėmelis neturi atskiro ausinių lizdo, bet turi du skylučių blokus garsiakalbiams.
 • Kokių nesąmonių žmonės nedaro vardan populiarumo ir jį lydinčių pinigų. „YouTube’ris“ TechRax, tas pats, kuris pernai plaktuku daužė 30 „iPhone“ ar „iPhone 6“ atsparumą bandė šaudydamas į jį iš pistoleto, dabar nutarė išbandyti kaip nepigus, 1599 € kainuojantis dronas jausis 1500 galonų (~5600 litrų) Coca-Cola baseine.

  Reikia pastebėti, kad šis kvailas bandymas tikrai susilaukė dėmesio ir pirmos paros bėgyje, šis video „YouTube“ tinkle buvo peržiūrėtas 7 milijonus kartų.
 • Tatarstano „Kazanfirst“ remdamasi duomenimis gautais iš vidaus reikalų ministerijos rašo, kad 27 metų Čistopolio gyventojas susigundė pigiu, 6970 rublių (~96 €) kainuojančiu „iPhone 6s“. Kaina jam pasirodė įtartina, todėl jis paskambino pardavėjui. Pasirodo, kad tokios žemos kainos priežastis, anot pardavėjo, yra ta, kad tai nėra tikras „iPhone“, o tik labai kokybiška jo replika. Tai neatšaldė vyriškio noro turėti bent tokį „iPhone“ – jis sumokėjo už prekę. Tačiau ją gavęs ir išpakavęs labai nusiminė, nes dėžutėje buvo tik medžio drožlės.
 • Panašu, kad „Samsung“ dar nepavargo kopijuoti „Apple“. Pietų Korėjos technologijų gigantė užpatentavo labai į „iPhone“ „Home“ mygtuką panašų dalyką. „Samsung“ telefonai ir anksčiau turėjo „Home“ mygtuką, tačiau jie buvo ovalo formos, bet dabar panašu korėjiečiai nori jo apvalaus (o gal kvadratinio).
 • „Apple“ toliau tęsia „Shot on iPhone“ kampaniją ir dabar naujas nuotraukas padarytas „iPhone“ pagalba, kaip šios kampanijos dalį pavadintą „Colors“ (spalvos) galima pamatyti iškabintas JAV, Kanadoje, JK, Australijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Rusijoje, JAE, Brazilijoje, Čilėje, Kolumbijoje, Meksikoje, Japonijoje, Singapūre, Honkonge, Indijoje, Korėjoje, Kinijoje, Malaizijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Tailande.
  Indijoje
  Indijoje

  Kinijoje
  Kinijoje

  Kuala Lampur, Malaizija
  Kuala Lampuras, Malaizija
 • Vyriškis iš Floridos Thomas S. Ross padavė „Apple“ į teismą ir reikalauja atlyginti 20 milijardų JAV dolerių padarytą žalą už 20-ties metų senumo patento „Electronic Reading Device“ koncepto pažeidimą.
 • „Apple“ užpatentavo būdą, kuris neleistų koncertuose filmuoti ir fotografuoti. Gal ir geras būdas, nes daugeliui mandagūs prašymai ne tik ne filmuoti ir nefotografuoti, bet ir išjungti telefonus nepadeda.
 • Auksarankis iš YouTube kanalo „PeripateticPandas“ sukūrė video instrukcijas kaip iš „iPhone 6s“ pasidaryti „iPhone 7“.
 • „Apple“ patyliukais atnaujino JK ir kai kurių kitų Europos šalių savo internetinėje svetainėje esantį „šalies pasirinkimo“ puslapį, jį pritaikydama Prancūzijoje vykstančiam „Euro 2016“ futbolo čempionatui.
 • „Apple“ išplatino programuotojams skirtos „tvOS 9.2.2“ (13Y824), bei tiek programuotojams, tiek ir viešiems testuotojams skirtas „iOS 9.3.3“, „OS X El Capitan 10.11.6“ 4-tas beta versijas.
 • Lietuvoje pamesto „iPhone“ paieškų peripetijas aprašė portalas 15min.lt. Šis straipsnis dar kartą parodo, kad sąžiningumo per daug tikėtis Lietuvoje neverta ir geriau pasitikėti technologiniais sprendimais leidžiančiais rasti pamestus savo daiktus. Jei dar nesate įjungę „Find my iPhone“ paslaugos – gal geriau įjunkite.
 • „Spotify“ kaltina „Apple“, kad pastaroji naudoja „App Store“ aplikacijų patvirtinimo procesą kaip ginklą prieš konkurentus. Po to kai „Spotify“ pateikė naują savo paslaugos aplikacijos versiją, kurioje nėra galimybės įsigyti prenumeratos per „Apple“, į „Apple Store“ - „Apple“ atmetė šią versiją. Reaguodama į tokius „Apple“ veiksmus, „Spotify“ birželio 26 dieną pasiuntė „Apple“ teisininkams laišką, dalis kurio buvo paviešinta „Recode“. Šiame laiške, kuris pasiekė ir Kongreso atstovus Wshington D.C., „Apple“ kaltinama atmesdama aplikaciją sukelianti „mirtiną pavojų“ „Spotify“. „Apple“ vertė „Spotify“ nustoti „iOS“ aplikacijoje transliuoti reklamas. „Spotify“ atnaujintoje versijoje taip ir padarė, tačiau panaikino ir prenumeratos galimybę per „App Store“.
  Į šį „Spotify“ kreipimąsi „Apple“ sureagavo atsakydama, kad švedų kompanija nori specialių sąlygų sau „App Store“. Anot “Apple“, naujoji „Spotify“ aplikacija buvo atmest, nes pažeidžia „App Store“ taisykles.
 • Tim Cook tapo „Nike“ - kuriančios sportui skirtus rūbus ir aksesuarus, direktorių tarybos nariu.
 • „Apple“ svarsto galimybę nusipirkti reperio Jay-Z valdomą konkuruojančią muzikos klausimo internetu platformą „Tidal“. Praėjusių metų pradžioje už daugiau nei 56 mln. JAV dolerių Jay-Z nusipirko „Tidal“ iš Europos bendrovės „Aspiro“.
 • Kaip „Apple“ sekasi si „Campus 2“ statybomis?
 • Tikriausiai nusimintumėte, o gal net ir supyktumėte jei iškilmingoje aplinkoje jums įteiktų „iPhone“, o vėliau pasirodytų jog tai paprasčiausia kinietiška replika su įdiegta „Android“ operacine sistema. Būtent taip nutiko 34-iems Zakarpatės (Ukraina) politechnikumo absolventams, rašo „RIA“. Norint įsitikinti jog tai netikras „iPhone“ nereikia būti „iOS“ ekspertu – paspaudus ant „App Store“ aplikacijos piktogramos atsidaro „Google Play“.

Laikinai nemokamos ar pigiau platinamos bei naujos „iOS“ ir „OS X“ aplikacijos

„iOS“ žaidimai

taikomosios „iOS“ aplikacijos

naujos „iOS“ aplikacijos

„OS X“ aplikacijos

naujos „OS X“ aplikacijos

 • 1Blocker - Block ads, tracking scripts, anything: 4,99 €
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

 1. VOX player nerealus reikalas, pasirodo. ačiū :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų