Savaitės naujienų apžvalga: 9-a 2016 metų savaitė

9-os 2016 metų savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai „Mac Arena“ svetainėje, o taip pat nemokamai ar pigiau platinamų ir naujų „iOS“ bei „OS X“ aplikacijų rinkinys.

 • „Re/code“ rašo, kad „Apple“ naujų produktų pristatymas gali įvykti ne kovo 15 dieną, kaip buvo galvota iki šiol, o savaitę vėliau – kovo 21 dieną.
 • San Francisko municipaliteto transporto departamentas, atsakingas už parkavimą, pradėjo grąžinti nuo 1995 metų jiems permokėtas baudas, kurių bendra suma yra 6 milijonai JAV dolerių. Suma, kuriai Steve Jobs iki kovo 3 dienos turi pateikti „San Fransisco Municipal Transit Authority“ adresuotą prašymą grąžinti yra 174 JAV doleriai. Kad Steve šio prašymo nepateiks man abejonių nekyla, tuo pačiu abejoju ar tokį prašymą pateiks ir jo šeima, nes vargu ar Steve mirus 11 milijardų JAV dolerių vertės turto turinti šeima skursta.
 • Microsoft“ išleido kelis video, kuriuose reklamuodama savo „Windows 10“ pamini tai, kas jos manymu „Mac“ kompiuteriuose yra trūkumai - lietimui jautraus ekrano bei asmeninio asistento (Siri) nebuvimas.
 • Kalifornijos policija ieško dviejų sukčių, kurie jau dešimtyje „Apple Store“ parduotuvių apgaulės būdu pasisavino daugiau nei 5000 USD. Sukčiai neva grąžindavo „Apple Watch“ ir už tai pasiimdavo grynus pinigus. Dėžutėse, kurios išoriškai atrodė kaip originalios ir nepažeistos būdavo popierinių rankšluosčių skiautės ir vandens buteliukas.
 • Nuo „Microsoft“, veblendama savo seną dainelę, per dantį traukia ir „Samsung“ reklamuodama „Galaxy S7“.
 • Apple išleido „tvOS 9.2“, „watchOS 2.2“ beta 5 versijas skirtas registruotiems „Apple“ programuotojams bei „iOS 9.3“ ir „OS X El Capitan 10.11.4“ beta 5 versijas skirtas ir registruotiems programuotojams, ir viešiems testuotojams.
 • Touch ID“ jutiklių apgavimas stomatologinio gipso ir plastilino pagalba.
 • Prieš keturis metus „Apple“ sumušė savotišką rekordą – per dieną parduodavo daugiau „iPhone“ nei Planetoje gimdavo vaikų. „Cultofmac“ paskaičiavo kokia yra „iPhone“ pardavimų statistika šiai dienai. Pernai metais „Apple“ pardavė 231,4 mln. „iPhone“, padalinus šį skaičių iš dienų skaičiaus metuose gauname apie 633 963 tūkstančiai telefonų per dieną. SNO duomenimis, visame pasaulyje gimsta 360 tūkstančių vaikų, taigi techniškai – po 1,76 „iPhone“ kiekvienam naujagimiui. Pirmo, 2016 metų ketvirčio metu „Apple“ pardavę 74,8 mln. „iPhone“ – 821 978 telefoną per dieną (9,5 „iPhone“ per sekundę) ir tai yra 2,28 „iPhone“ kiekvienam planetoje gimusiam vaikui.
 • Jei naudojate du, prie kompiuterio pajungtus, monitorius – „Twelve South“ turi neblogą rinkinuką darbalaukio paveiksliukų skirtų porai monitorių.
 • Internete pasklido informacija, kad „Apple“ „iOS 9.3“ ištaisė klaidą leidusią šią „iOS“ versiją „jailbreak’inti“, tačiau programišiai tvirtina, kad galimybė „jailbreak’inti“ iPhone, bent jau su „iOS 9.3“ beta 5, vis dar egzistuoja.
 • Naujas, pavasarinis pasižvalgymas po „Apple Campus  2“ statybas.
 • Kalbant apie naująjį „Apple“ biurą – dar vadinamą „skraidančia lėkšte“ – ant jo stogo bus įrengta didžiausia Jungtinėse Valstijose saulės baterijų sistema.
 • Šnipai iš „Silicon Valley Business Journal“ sužinojo, kad „Apple“ pasirašė 9000m2 patalpų nuomos sutartį. Šiose patalpose anksčiau buvo „Pepsi“ gamykla ir jos yra netoli nuo „Apple“ biuro siejamo su „Apple Car“ kūrimo projektu „Titan“.
 • Kinijos „Nikkei“ rašo, kad „Apple“ planuoja 2017 metais pristatyti pirmą „iPhone“ OLED ekranu.
 • Jei esate susikūrę „OS X“ įdiegimo diską iki vasario 14 dienos – jis neveiks, nes vasario 14 „Apple“ atnaujino savo sertifikatus. Jei tai svarbu – sukurkite naują.

„iOS“ ir „OS X“ aplikacijos ir žaidimai

„iOS“ žaidimai

taikomosios „iOS“ aplikacijos

nauji „iOS“ žaidimai

„OS X“ aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. na, šiaip viskas vystosi spirale:) Buvo laikas "Hallo, I am a Mac, hallo - I am a PC" kur Makas žvengdavo iš PC, dabar spiralė sukasi i kita pusę, PC zvengia iš Mako:) normalu, gyvenimas ne vienpusis eismas:)

  • Tiesa pasakius ta galimybė „pamozoti“ pirštais kompiuterio ekraną man visiškai neatrodo kaip privalumas, o ir rankas dažniau kilnoti prie ekrano neatrodo, kad būtų patogu. :)

   Kad iš šioje „mažo ir švelnaus“ reklamoje, kur gamtos fotografas Tim Flachin sako „kad negali to padaryti naudodamas savo Mac“, gal jam tiesiog vertėtų pabandyti iPad Pro jei mėgsta redaguoti nuotraukas žiūrėdamas į jas pirštais „numozotame“ ekrane…

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų