Kaip pakeisti „OS X“ aplankų piktogramų spalvas

Kiekvienas failus savo kompiuteryje organizuoja jam priimtina ir suprantama tvarka. Vienų tvarka ar spalviniai žymėjimai suprantami visiems, kitų failų organizavimo ypatumai suprantami tik jiems patiems.

OS X operacinėje sistemoje numatyta eilė būdų ir algoritmų leidžiančių lanksčiai organizuoti failų saugojimą. Vienas jų yra spalvotų žymų priskyrimas. Ankstesnėse OS X versijose failai ar aplankai pažymėti spalvinėmis žymomis buvo labiau pastebimi – dabar gi tai tik spalvotas taškelis.

Kitas aplankų žymėjimo ir darymo jų labiau išsiskiriančiais iš kitų būdas – aplankų piktogramų pakeitimas.

Norėdami pakeisti aplanko piktogramos spalvą:

 1. sukurkite aplanką arba pažymėkite jau esantį ir paspauskite dešinį pelės klavišą
 2. iš pasirodžiusio kontekstinio meniu pasirinkite „Get Info“ (pažymėję aplanką galite pasinaudoti ir Cmd ⌘-i klavišų kombinacija Aplanko informacinio lango iškvietimas
 3. pažymėkite atsidariusio lango kairiame viršutiniame kampe esančią piktogramą ir paspauskite Cmd ⌘-C Pažymėkite aplanko informacinio lango kairiame viršutiniame kampe esančią piktogramą
 4. atidarykite „Preview“ aplikaciją ir iš meniu pasirinkite FileNew from Clipboard arba pasinaudokite klavišų kombinaciją Cmd ⌘-N. Nėra būtina naudoti „Preview“ aplikaciją – galite naudoti bet kokią, paveiksliukų redagavimui skirtą aplikaciją.
 5. „Preview“ aplikacijoje bus sukurtas naujas piktogramos failas iš 3-ame žingsnyje nukopijuotos į atmintį piktogramos
 6. dabar reikia „Preview“ aplikacijoje aktyvuoti redagavimo režimą ir padaryti tai galima keliais būdais:
  1. paspauskite ant „Show Markup Toolbar“ piktogramos (piktograma su lagaminu) ir tada spustelėkite ant trikampio formos „Adjust Color“ piktogramos
  2. iš meniu pasirinkite ToolsAdjust Color
  3. pasinaudokite klavišų kombinacija Alt ⌥-Cmd ⌘-C
  „Preview“ aplikacijos spalvų koregavimo įrankių langas
 7. pažymėkite piktogramos paveiksliuke aukščiausiai esančią piktogramą (greičiausiai po ja bus parašytas „1“)
 8. slankiodami spalvų koregavimo įrankių juostoje esančius slankiklius galite keisti piktogramos spalvą bei jos intensyvumą. Spalvų koregavimas „Preview“ aplikacijoje
 9. radę spalvą, kurią norėtumėte pritaikyti sukurtam aplankui – aktyvuokite pakeistą piktogramą „Preview“ aplikacijoje ir paspauskite Cmd ⌘-C
 10. pereikite prie aplanko informacijos lango atidaryto antrame žingsnyje ir pažymėję kairiame lango viršutiniame kampe esančią piktogramą - spauskite Cmd ⌘-V ir langą uždarykite Pakeista aplanko piktograma
 11. uždarykite „Preview“ aplikaciją ir kai bus paprašyta išsaugoti pakeitimus - juos atšaukite paspausdami ant „Delete“ mygtuko failo išsaugojimo lange.
Aplankai su skirtingų spalvų piktogramomis

Aukščiau aprašytus veiksmus galite kartoti kiek norite kartų pritaikydami kitų, nei OS X standartinių spalvų piktogramas kitiems aplankams.

Jei norite aplankui pritaikyti ne standartinį, pakeistos spalvos piktogramos paveikslėlį, o kitą - radę tinkamą - geriau ne mažesnį nei 1024x1024 – nukopijuokite jį į kompiuterio atmintį ir atlikite aukščiau aprašytus: 1,2 ir 10 žingsnius.
Norėdami atstatyti aplanko originalią piktogramą atlikite aukščiau aprašytus 1 ir 2 žingsnius bei pažymėję kairiame viršutiniame informacinio lango kampe esančią piktogramą paspauskite Delete klavišą.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 15 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Dekui, kaip tik man to ir reikejo
  Dabar galima googleje susirasni norima ico ir pasikeisti

 2. Geras, galvojau neina pakeisti :)

 3. yra appsas, kainuoja 2€, daug paprasčiau ir greičiau tai daro. Šiaip idijotizmas yra nuo Yosemite prasidejes naujoviškas tagu vaizdavimas tai mažais spalvotais rutuliukais finderyje. Iki Yosemite buvo "label" - man asmeniškai žymiai patogiau ir geriau matydavosi. Pats naudoju Yosemite - pakeičiau finderi i Total Finderį - ir viskas vėl po senoveje - tagai vaizduojami "old label style" - taip kaip buvo. Nesuprantu, kad naikinti tai kas buvo gerai - čia tas pats kaip ir microsoftas - nusprendė, kad po "n" metų naudojimo - davaij panaikinkim START mygtuką. Ir pabandė - kas gavosi - nesamonė, visas svietas kai pasukiojo pirštą prie smilkinio, tada gražino 10 versijoje. Gal ir Applui daeis, kad naujuju tagu žymėjimas yra nesamonė? Nes kai yra labelai, nereikia tu direktoriju aplanku perdažinet - puikiai išsiskiria tuomet ir puikiai matosi jei reikia kokia dir išskirti.

 4. Acrobat Reader tai nereikalingas, bet Acrobat Pro - butinai:)

  • Čia matyt nuo poreikių, man kol kas nei vieno iš Acrobat'ų neprisireikė per eilę metų. Nekuriu PDF dokumentų, kuriems neužtektų OS X galimybių, o dėti begalę klaidų ir saugumo spragų turinčią aplikaciją, kad atlikti su ja veiksmus, kuriuos galiu atlikti ir be jos ir gerokai greičiau – nematau prasmės.
   Sutinku, kad kai kuriems vartotojams Acrobat DC yra reikalingas, tačiau tokių labai nedaug, o paprastų kompiuterio vartotojų tarpe tai greičiau išimtys, nei taisyklė ir tokių vartotojų tarpe jų Mac'uose Acrobat'ą (nesvarbu kokį) rasi greičiausiai pas tą, kas nežino savo turimos technikos galimybių.

 5. Na, man Acrobat Pro reikalingas nes dirbu su spauda, tai visai praverčia, Preview deja neturi mano darbui reikalingų finkcijų. Vis bandau per eilę metų atspėti, kas gi turima omeny sakant "paprastas mac kompiuterio vartotojas" - dabar atrodo pradedu suprasti - tai tas kuris nusipirkęs maką yra visiškai patenkintas tuo appsu rinkiniu kurie yra įdiegti su OSX, ir jam absoliučiai jo veikloje ir poreikiuose, nes jie siauri iki negalėjimo, nereikalingos jokios kitos bet kokių trečių šalių programos. Taip?

  • Man „paprastas“ kompiuterio vartotojas yra tas, kas jo nenaudoja savo profesionaliai ar semi-profesionaliai veiklai. Taip, dirbant su spauda (naudojant profesionaliems tikslams) geriau naudoti Adobe produktus, nes jie geriau „dirba“ su spalvomis, ypač kai skirtingi elementai dokumente naudoja skirtingas spalvų erdves. Manau eilei „paprastų“ vartotojų tokie dalykai kaip CMYK, „Pantone“, „Adobe RGB“, „ProPhoto RGB“ ir t.t. nelabai ką sako, o jei ir sako vargu ar jis galėtų įvardinti skirtumus tarp jų.
   Nebūtinai „paprastas“ vartotojas turi apsiriboti tik tomis aplikacijomis, kurios yra OS X dalis, tačiau, pripažink, kad turėti kelias aplikacijas skirtas tiems patiems veiksmams atlikti įveltų daugiau maišaties vartotojui nei atneštų naudos… ir vėl gi – kalbu apie paprastą vartotoją, nes kai kalbama apie profesionalią veiklą – prasideda specifika: patogesni ar labiau darbui atlikti tinkamesni įrankiai ar net įrankiai parinkti pagal užsakovo naudojamą programinę įrangą idant išvengti nesuderinamumų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų