Facebook ir vėl „džiovina“ telefonų akumuliatorius

Temos: Android, iPhone

Internete pasirodė informacija, kad „Facebook“ aplikacija skirta mobiliems įrenginiams vėl stipriai susireikšmina ir savo reikmėm iš įrenginių akumuliatorių pasiima nepelnytai daug elektros energijos.

Facebook unlike

Praeitą savaitę pasirodė informacija, kad „Facebook“ socialinio tinklo aplikacija skirta Android įrenginiams 20-čia procentų sutrumpina akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Samuel Gibbs iš „The Guardian“ nutarė atlikti tokį patį testą su iPhone. Savaitę trukusio testo metu, Gibbs’as nustatė, kad pašalinus „Facebook“ aplikaciją iš iPhone 6s - akumuliatoriaus tarnavimo laikas pailgėjo 15%.

Vietoje to, kad naudotų „Facebook“ aplikacija, Gibbs’as ją iš telefono ištrynė ir šiame socialiniame tinkle skelbiamą informaciją skaitė naudodamas „Safari“ naršyklę. „Vidutiniškai sutaupiau 15% akumuliatoriaus“, - sakė Gibbs’as. Reikia paminėti, kad „Facebook Messenger“ aplikacijos iš telefono jis neištrynė.

Aplikacijų “ėdrumas“ akumuliatoriaus energijai.

Nenorėdamas pasikliauti tik savo atlikto eksperimento rezultatais, Samuel Gibbs paprašė kitų žmonių atlikti analogišką testą – šių testų rezultatai buvo tokie patys – naudojant „Safari“ naršyklę „Facebook“ tinklui jie sutaupė apie 15% akumuliatoriaus energijos.

Pašalinus „Facebook“ aplikaciją iš iPhone ne tik akumuliatoriuje lieka 15% daugiau energijos, bet ir nežiūrint to, kad Facebook aplikacija „sveria“ 111MB, ją ištrynus galima sutaupyti apie 500MB vietos iPhone diske. Tiesa, kai kurios „Facebook“ funkcijos, tokios kaip pranešimai, yra prieinami tik naudojant aplikaciją, na bet čia aktualu, matyt, tiems kas Facebook tinkle „gyvena“.

Tai nėra pirmasis atvejis kai „Facebook“ aplikacija kaltinama per stipriai eikvojanti įrenginių akumuliatorių energiją. Pernai metų spalio mėnesį kompanija išleido atnaujinimą, kuriame buvo ištaisyta per didelio „Facebook“ aplikacijos apetito elektros energijai klaida rodžiusi savo godumą net tada, kai aplikacijai buvo nurodyta foniniame režime nedirbti. „Facebook“ atstovai sakė, kad tą „apeteitą“ sužadino su foniniame režime veikiančiu garsu susijusi klaida, tačiau programuotojai kaltina „Facebook“, kad pastaroji tą klaidą įdiegė specialiai norėdama, net ir nurodžius aplikacijai foniniame režime neveikti, kad ši būtų aktyvi ir nepastebimai įkėlinėtų turinį į įrenginį.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 9 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Esu isjunges background refresh Facebookui ir jo Messengeriui. Taciau vistiek rodo, kad sie apps'ai sukasi backgrounde. Cia taip ir turi buti?

   • Settings > Battery skiltyje pvz Last 24 Hours rodo taip:
    Facebook 26min on screen - 21 mins background
    Messenger 11mins on screen - 22mins background

    Background app refresh fb ir msng isjungti.

    • Manau iOS „Background App Refresh“ setingai daugelio yra interpretuojami klaidingai, nors paprastam vartotojui ir logiškai.
     Reikalas tas, kad išjungus „Background App Refresh“ kokiai nors aplikacijai jai yra neleidžiama startuoti foniniame režime, tačiau jei ji yra jau paleista ir vartotojas pereina į kitą aplikaciją anos neuždaręs - anksčiau atidarytoji foniniame režime veikia.
     Norint, kad aplikacija ir ją panaudojus neėstų akumo - reikia ją uždaryti, o ne tiesiog pereiti į kitą apps'ą.
     Žinoma, fone esančios aplikacijos nėra tokios aktyvios kaip jomis naudojantis (bent jau neturėtų), tačiau tam tikrus veiksmus jos atlieka ir kai kurie jų servisai lieka aktyvūs - pvz. Facebook atveju vyksta periodinė apklausa ar nėra naujų vartotojui skirtų žinučių, komentarų ar kito nereikalingo elektroninio triukšmo.

 2. As naudoju Lite versija Facebook, ji ne tik vietos sutaupo, bet isvis resursu nevalgo turbut.

 3. Kam isvis tas apps facebook ir dar atskiras messengeris.... As naudoju tik safari ir ten galiu ir atrasyneti ir viska matyti ka mato apps vartotojai. Tad manau cia kazkokia nesamone. Cia tas pats kas ebay apps naudoti, nors per safari gali matyti ir apps atvaizdavima ir dar klasikini atvaizdavima pasirinkti esant norui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų