Internete sklando kenkėjas apsimetantis „Flash“ atnaujinimu

Temos: Mac, macOS, Saugumas
Kenkėjas prisistatantis kaip Adobe Flash Player

Kompiuterių saugumo programinę įrangą kurianti kompanija „Intego“ įspėja, kad internete pasirodė netikras, kenkėjiškas Adobe „Flash“ įskiepio atnaujinimas.

„Intego“ įspėja, kad aptiktas naujas kenkėjas, kuris apsimeta Adobe „Flash“ atnaujinimu ir įdiegtas, kompiuteryje įdiegia „scareware“[1] ar kitokią kenkėjišką veiklą vykdančią programinę įrangą. Šis kenkėjas neišnaudoja jokios OS X saugumo spragos ir tik tikisi pasinaudoti vartotojų patiklumu ir kompiuteriniu neišprusimu, nes net bandydama apsimesti Adobe „Flash“ įskiepio atnaujinimu, geriau pažįstantiems šią programinę įrangą gali sukelti įtarimų jau vos tik tą kenkėją paleidus. Tačiau, kaip ir minėjau, „statoma“ ant vartotojų patiklumo ir to, kad didelė dalis vartotojų spaudo bet ką ir visiškai nesusimąstydami nei ką daro, nei kodėl tai daro.

Šis kenkėjas yra pasirašytas galiojančiu Apple programuotojo sertifikatu (sertifikatas išduotas programuotojui Maksim Noskov). Ph.D. Johannes Ullrich iš SANS Institute Internet Storm centro pirmasis aptikęs šį kenkėją sako, kad Apple sertifikatą jau atšaukė.

Be to, kad šis kenkėjas įdiegia ar sukuria precendentą vartotojams patiems įdiegti kitus kenkėjus, jis įdiegia ir tikrą „Flash“ įskiepį.

Manau, net jei ir patys, be kenkėjo pagalbos, esate įdiegę „Flash“ ir vis dar jį turite - pats laikas jo atsikratyti, ypač kai ir pati Adobe jau nebetiki „Flash“ ateitimi.

Žemiau esančiame video supažindina su tuo kaip veikia šis kenkėjas Johannes Ullrich.

Daryti taip kaip rodoma video nereikia, nebent tikrai žinote ką darote ir kodėl.


  1. scareware: gąsdinančius, įprastai apie kompiuterio gedimą, virusus ar panašius pranešimus rodanti programinė įranga, kaip taisyklė siekianti vartotoją priversti atsisiųsti ir įsidiegti kitą kenkėjišką programinę įrangą.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Noriu paklausti. As ismeciau adobe flash is mac air nes man pastebejau kad idiegus ta flash ziauriai suletejo safari narsykle. dabar ismeciau ta flash bet ar imanoma bus ziureti internete filmus be to flash.PVZ EMIGRANTAS.TV NEVEIKIA BE FLASH. KLAUSIMAS
    AR YRA DAR BUDU KAIP ZIURETI EMIGRANTA ANT MAC BE FLASH?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų