Kaip aktyvuoti diktavimo funkciją Mac kompiuteryje balso komandos pagalba

Nors diktavimo galimybės OS X yra toli gražu ne idealios, tačiau visoje eilėje atvejų jos gali būti naudingos, o OS X El Capitan atsirado galimybė diktavimo funkciją aktyvuoti ir balso komandos pagalba.

Teksto įvedimo jį diktuojant galimybė OS X yra jau gana seniai, tačiau OS X El Capitan, Apple įdiegė funkciją leidžiančią diktavimą aktyvuoti balso komandos pagalba. Nors diktavimas OS X neatpažįsta lietuvių kalbos, tačiau nemažą daugelio mūsų korespondencijos dalį sudaro susirašinėjimas ar bendravimas anglų kalba. Tiesa, nors aš ir nebandžiau kitų kalbų, OS X „Dictation & Speach“ funkcija palaiko ir daugiau kalbų, tame tarpe rusų, lenkų, ukrainiečių, švedų, danų, norvegų, suomių kalbas ir t.t. todėl yra tikrai nemažai žmonių, kurie šiai funkcijai gali rasti gana platų pritaikymą savo kasdienėje veikloje.

Vienas mano pažįstamas, gana neblogai kalbantis angliškai, tačiau rašantis ganėtinai prastai, angliško teksto diktavimo pagalba sėkmingai eliminuoja šią savo anglų kalbos spragą. Kas „nervina“ diktavime mane asmeniškai - poreikis diktuoti visus skyrybos ženklus, tai atima natūralaus diktavimo pojūtį ir jautiesi šiek tiek robotas kalbantis su kitu robotu, tačiau prie to galima priprasti.

Norėdami naudotis diktavimo funkcijos aktyvavimo balsu galimybe, savo Mac kompiuteryje turite būti įdiegę OS X El Capitan ar naujesnę OS X versiją.

Diktavimo funkcija galima naudotis ir neįjungus jos aktyvavimo balsu. Pagal nutylėjimą OS X diktavimo funkcija aktyvuojama du kartus paspaudus funkcinį klavišą fn.

Diktavimo funkcijos aktyvavimas balsu veikia panašiai kaip ir iOS įdiegta „Hey Siri“ funkcija ir skirtumas tik tas, kad balso komanda Mac kompiuteryje aktyvuojama sakomo teksto pavertimu žodžiais, o ne komandų sistemai ar užklausų pateikimas, kaip tai yra Siri atveju iOS įrenginiuose.

Diktavimo funkcijos aktyvavimo balsu įjungimas

 1. Atidarykite System Preferences aplikaciją ir joje pasirinkite Dictation & Speech
 2. Atsidariusio lango Dictation skiltyje pasirinkite norimą diktavimo kalbą iš Language skilties
 3. Aktyvuokite diktavimo funkciją paspausdami ant On šalia „Dictation:“
 4. Jei ekrane pasirodys dialogo langas - paspauskite ant Enable Dictation Diktavimo funkcijos įjungimo patvirtinimas
 5. Ir įjunkite Use Enhanced Dictation. Neįjungus šios funkcijos visi jūsų „padiktuoti“ žodžiai bus siunčiami į Apple serverius ir apdorojami ten. Įjungus „Enhanced Dictation“ funkciją į kompiuterį bus atsiųstas specialus nurodytos kalbos failais ir diktavimo funkcija galėsite naudotis net ir neprisijungę prie interneto. Diktavimo funkcijos įjungimas Mac kompiuteryje
 6. Grįžkite į pagrindinį System Preferences aplikacijos langą ir jame pasirinkite Accessibility
 7. Atsidariusiamo „Accessibility“ lango kairėje pusėje pažymėkite Dictation ir paspauskite ant Dictation Commands mygtuko ir varnele aktyvuokite Enable advanced commands Specialių komandų skirtų valdymui balsu aktyvavimas Čia jei norite balso komandų pagalba redaguoti tekstą.
 8. Varnele pažymėkite „Enable the dictation keyword phrase“ ir žemiau esančiame langelyje parašykite tekstą, kurį pasakius Mac supras jog reikia aktyvuoti diktavimo funkciją. Frazė geriausia, kad būtų naudojamos OS X vartotojo sąsajos kalba ir pakankamai aiški, bet unikali. Kas nors panašaus į „Hey Mac“ ar „Initiate dictation“ būtų pakankamai gerai. OS X Accessibility nustatoma speciali frazė skirta diktavimo funkcijai aktyvuoti
 9. Nebūtina, tačiau galite varnele pažymėti „Play sound when command is recognized“ tam kad pasigirstų garsinis signalas kai diktavimas bus aktyvuotas bei „Mute audio output while dictating“ kad išjungti bet kokį kompiuterio garsą, kad šis netrukdytų diktavimui.

Dabar kai tiek „Dictation“ bei šios komandos aktyvavimas balsu įjungti - šios funkcijos veikimą galite išbandyti praktiškai bet kurioje aplikacijoje, kuri leidžia įvesti tekstą, tame tarpe teksto redaktorius, formas, Spotlight, interneto adresus Safari ir Chrome naršyklėse ir t.t.

Įjungus diktavimo aktyvavimo balsu funkciją - OS X meniu juostoje matysite mikrofono piktogramą. Tiesa, teko pastebėto, kad ne su visais išoriniais mikrofonais diktavimo balsu aktyvavimo funkcija veikia.

Kaip inicijuoti „Dictation“ funkciją balsu Mac kompiuteryje

 1. Patalpinkite žymeklį teksto įvedimo aplikacijoje ar lauke
 2. Pasakykite savo paslaptingą frazę, pavyzdžiui „Hey Mac“
 3. Pradėkite diktuoti tekstą
 4. Baigę diktuoti paspauskite ant Done esantį papildomai ekrane rodomame langelyje su mikrofono piktograma.
Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kaip manote - kada bus galima tai daryti LT kalba? ;)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų