Apple išleido naujas iOS 9, OS X El Capitan, tvOS ir watchOS beta versijas

Apple, ne visai pagal savo tradicinį grafiką ir todėl kiek netikėtai, mestelėjo šūsnį pirmųjų beta versijų: iOS 9.3, OS X El Capitan 10.11.4, tvOS 2.2 ir watchOS 9.2.

Pirmadienį Apple pažėrė visą kanonadą naujų beta versijų, kuriose nemažai naujovių, tame tarpe ir tų, kurių daug vartotojų laukė ne vienerius metus. Tai kiek netikėta, turint omenyje, kad tai įvyko net dar iki iOS 9.2.1 versijos išleidimo.

iOS 9.3 beta 1

Sprendžiant iš Apple sukurto „iOS 9.3 Preview“ puslapio, iOS 9.3 atnaujinimą Apple mano esant pagrindiniu ir specialiai šiai versijai skiria informacinį puslapį, kuriame leidžia susipažinti su būsimomis naujovėmis.

Pirmąja, naujoje iOS versijoje įdiegta funkcija Apple mini „Night Shift“. Ši funkcija reaguodama į paros laiką bei geolokaciją - saulėlydžio metu ir po jo, ekrano spalvas padarys šiltesnes. Apple tvirtina, kad žiūrinėjant šiltesnėmis spalvomis atvaizduotą vaizdą įrenginio ekrane vakare yra lengviau užmigti naktį. „Saulei patekėjus“ spalvos vėl taps įprastintai natūralios. Naujoje, kol kas dar pirmosios beta stadijoje esanti iOS 9.3 turi ir daugiau įdomių funkcijų:

  • Įrašai „Notes“ aplikacijoje galės būti apsaugoti „Touch ID“ ar apsaugos kodu. Papildomai „Notes“ aplikacijoje atsiras galimybė įrašus rūšiuoti pagal jų sukūrimo ar paskutinio modifikavimo datą bei abėcėline tvarka
  • „CarPlay“ turės prieigą prie „Apple Music“ funkcijų „New“ ir „For You“ tiesiai iš automobilio panelės
  • „Health“ aplikacija papildyta galimybe rodyti judėjimo, užsiėmimų ir „nesportavimo“ duomenis „Apple Watch“ bei šiomis kategorijomis papildytas slenkantis meniu. „Health“ aplikacijoje taip pat bus paprasčiau rasti kitų programuotojų sukurtas aplikacijas, kurių pagalba galima sekti su sveikata susijusius duomenis, kuruos norite stebėti.
  • „News“ aplikacijos skirsnis „For You“ dar geriau parinks informaciją pagal individualius kiekvieno pomėgius bei iPhone naujienas bus galima skaityti ir gulsčiame režime.
  • Didelį dėmesį naujoje iOS 9.3 versijoje Apple skiria švietimui. Nauja versija leis klasės mokiniams paprasčiau dalintis iPad, nes mokiniai galės prie iPad prisijungti naudodami savo asmeninę paskyrą, o mokytojai galės inicijuoti mokinių ekrano vaizdo dalinimąsi su kitais klasės mokiniais. Taip pat, kai klasėje yra daugiau iPad, naujos „Classroom“ aplikacijos pagalba mokytojas galės kiekvieno klasės iPad ekrane rodyti mokslo medžiagą. Aplikacijoje yra ir „Screen View“ parinktis leidžianti mokytojui matyti kas yra kiekvieno iš mokinių iPad ekrane. Nors galimybę keliems vartotojams, savo Apple ID pagalba, prisijungti prie vieno iPad, bent jau iOS 9.3 turės tik švietimui skirtų iPad ir aplikacijų vartotojai, tačiau galima manyti, kad tai pirmasis Apple iOS žingsnis daugiavartotojiškos iOS sąsajos link.
  • iOS 9.3 daugiau Apple aplikacijų palaikys 3D Touch galimybę: „Weather“, „Stocks“,„Settings“, „Health“, „Compass“ ir prie dabar „App Store“ esančių „Search“ ir „Redeem“ prisidės dar dvi, per 3D Touch prieinamos galimybės „Update All“ ir „Purchased“.

iOS 9.3 dar tik pirmosios beta stadijoje ir dar anksti kalbėti apie visas joje atsirasiančias naujoves bei jos pasirodymo datą. Žinoma, kad Apple diegdama naujoves nepamirš ir sustiprinti sistemos saugumo, patikimumo bei stabilumo. Tikėtina, kad iOS 9.3 visų iOS įrenginių vartotojus pasieks šį pavasarį.

OS X El Capitan

OS X 10.11 El Capitan beta

Kartu su iOS 9.3 beta 1, Apple išleido ir Mac kompiuteriams skirtą OS X El Capitan 10.11.4, kurią atsisiųsti ir savo kompiuteriuose įdiegti gali Apple registruoti programuotojai. Ši Kapitono beta versija pasirodė praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po to kai Apple išleido galutinę OS X 10.11.2 versiją ir sekanti OS X 10.11.3 vis dar beta stadijoje taip pat.

Kol kas nėra informacijos kokias naujoves Apple įdiegė OS X 10.11.4, tačiau reikia manyti, kad joje bus modifikuota „Notes“ aplikacija, kad atitiktų savo iOS sesutės pasirodysiančios iOS 9.3 galimybes. Kadangi tai „major“ atnaujinimas - natūralu tikėtis ir daugiau vartotojui pastebimų patobulinimų. Papildomai ir tradiciškai be vartotojui matomų patobulinimų Apple naujoje OS X 10.11.4 versijoje ištaisys OS X 10.11.2 ir OS X 10.11.3 beta versijoje aptiktas klaidas, dar daugiau dėmesio skirs sistemos stabilumui ir saugumui.

Kol kas nėra aišku kada visi vartotojai galės galutinę OS X 10.11.4 įdiegti savo Mac kompiuteriuose tačiau reikėtų tikėtis, kad tai nutiks kažkur pavasarį.

watchOS 2.2

Apple Watch

Naujos „watchOS“ beta versijos pasirodymas, tai signalas jog nauji Apple išmanių laikrodžių modelių debiuto taip pat nereikės laukti labai ilgai.

iOS 9.1 beta 1 atskleidžia, kad Apple Watch aplikacija turi galimybę susieti kelis laikrodžius su vienu iPhone tuo pat metu. Norint turėti tokią galimybę „Apple Watch“ laikrodyje turės būti įdiegta watchOS 2.2 operacines sistemos versija. Ši galimybė programuotojams leis patikrinti savo aplikacijas skirtinguose Apple laikrodžių modeliuose, tačiau nėra aišku ar ši funkcija bus prieinama galutiniams vartotojams kai pasirodys iOS 9.3.

watchOS“ 2.2 beta taip pat atsirado „Maps“ aplikacijos „Glances“ skirsnyje „Nearby“ meniu turinti sub-kategorijas: maistas, gėrimai, pirkiniai, kelionės, sveikata leidžianti rinktis pagal konkrečius poreikius, tačiau Lietuvoje jos naudingumas dar labai ribotas. Naujoje Apple laikrodžiams skirtoje operacinės sistemos beta versijoje atsirado galimybė gauti detalesnę informaciją apie sportinę veiklą, tokią kaip energijos sunaudojamos ar laikas atliekant aplikacijoje nurodytus pratimus.

Priešingai nei iOS ar OS X, „watchOS“ neturi viešos beta testavimo programos, tad su naujomis galimybėmis galutiniai vartotojai galės susipažinti tik pasirodžius galutinei „watchOS“ versijai ir, matyt, tai įvyks ne anksčiau kaip už keleto savaičių.

tvOS 9.2 beta

Apple TV savininkai tikriausiai sutiks, kad teksto įvedimas šiame Apple įrenginyje yra kiek keblokas reikalas naudojant nuotolinio valdymo pultelį, net ir Siri nuotolinio valdymo pultelis šią problemą sušvelnina labai nežymiai, nes Siri neretai neteisingai interpretuoja filmų pavadinimus ar aktorių pavardes. Nors galimybė televizorių valdyti balsu ir atrodo patraukliai - kai reikia įvesti slaptažodį visas patogumas išgaruoja tą pačią akimirką. Turintys iPhone, šį nepatogumą sprendžia specialios aplikacijos pagalba. Panašu, kad šią problemą pripažįsta ir Apple, nes tvOS 9.2 atsiras galimybė prie Apple TV prijungti Bluetooth klaviatūrą.

tvOS 9.2 atsiras „Podcasts“ aplikacija turinti labai panašų funkcionalumą į tą, kuris yra to paties pavadinimo aplikacijoje iOS 9.

Tai, kad Apple TV skirtos aplikacijos yra vienas iš kompanijos prioritetų ir ji tikisi jų dramatiško skaičiaus augimo, rodo naujoje tvOS beta versijoje atsiradusi galimybė kurti aplankus ir aplikacijas organizuoti jų pagalba.

tvOS 9.2 palaiko ir Apple MapKit. Tiesa nelabai aišku kokios naudos iš to tikisi Apple, tačiau programuotojai sumanūs žmonės ir nekyla abejonių, kad ras pritaikymą ir šiai funkcijai, įprastai vienoje vietoje stovinčiam Apple TV įrenginiui.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Tos daugiavartotojiškos sąsajos gal net kiek kilstels iPad pardavimus, nes daug švietimo įstaigų sunkiai verčiasi, kad kiekvienam mokiniui nupirktų po planšetę, tad Apple kaip ir daro „gerą dovaną“, bet šį „dovaną“, mano manymu, turėtų ir likti švietimo segmente, nes jei šis funkcionalumas bus perkeltas į „namus“ - viskas, pardavimai kris, o švietimo sektorius tikrai nekompensuos praradimų. Tokia būtų pirma mintis jei bučiau prie valdžios, o kaip paprastas vartotojas tai tik apsidžiaugčiau, jei multi-user funkcija atsirastų naminėje planšetėje ?

  2. Kita savaite bus iOS atnaujinimas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų