Apple paskelbė pirmojo savo 2016 fiskalinių metų ketvirčio rezultatus

Temos: Apple, Statistika

Trečiadienio naktį (vidurnaktį Lietuvos laiku) Apple paskelbė savo pirmojo 2016 fiskalinių metų ketvirčio finansinius rezultatus.

Apple paskelbė, kad perkopė per 1 milijardą aktyvuotų įrenginių ribą – iPhone, iPad, Mac, iPod touch, Apple TV, ir Apple Watch įrenginių, kurie buvo prisijungę prie Apple paslaugų 90-ties dienų bėgyje.

Dėl susilpnėjusių pagrindinių pasaulio valiutų 100 Apple JAV dolerių pajamų gaunamų už JAV ribų gautų 2014 metų ketvirto ketvirčio metu pavirto 85 Apple JAV doleriais 2016 fiskalinių metų pirmame ketvirtyje[1]. Tai Apple parodo ir papildomos pranešimo medžiagos pirmajame puslapyje esančiame grafike.

Nežiūrint susilpnėjusių pasaulio valiutų JAV dolerio atžvilgiu ir tai kad 66% Apple pajamų yra gaunamos už JAV ribų, Apple ir vėl pranešė apie rekordines pajamas 75,9 milijardų JAV dolerių ir 18,4 milijardų USD pelno. Analitikai prognozavo kiek didesnes - 76,6 mlrd. JAV dolerių pajamas. Iš Apple „Currency Index“ grafiko galima spręsti, kad jei JAV dolerio ir kitų pagrindinių valiutų kursas būtų stabilus - Apple pajamos būtų didesnės 5 milijardais JAV dolerių.

Apple pajamos 2012 (4-tas ketvirtis)-2016 (pirmas ketvirtis) fiskaliniais  metais.

Dalį „nuostolių“ dėl kitų pasaulio šalių valiutų susilpnėjimo JAV dolerio atžvilgiu Apple kompensavo eilėje valstybių pakeldama savo produktų kainas.

Nežiūrint analitikų pranašauto sumažėjusio iPhone pardavimų kiekio, kurį jie pranašavo remdamiesi sumažėjusiu iPhone užsakymų iš gamyklų kiekiu, pirmo 2016 fiskalinių metų ketvirčio metu parduotas rekordinis - 74,8 mln. iPhone kiekis, tai yra 34 000 iPhone per valandą jei skaičiuoti, kad iPhone parduodami 24 valandas per parą ir 7 dienas savaitėje. Tai beveik 2 kartus daugiau nei prieš du metus ir daugiau nei 4 kartus daugiau lyginant su penkių metų senumo skaičiais, tačiau lyginant su praeitų metų tuo pačiu ketvirčiu tai tik labai simbolinis – 0,4% pasistiebimas – mažiausias nuo iPhone išleidimo 2007.

iPhone pardavimų 2007 - 2016 metais rezultatai Apple fiskalinių metų ketvirčiais.

Panašu, kad sumažėjęs iPhone užsakymų iš gamyklų skaičius yra labiau susijęs su parduotuvėse esančių telefonų inventoriaus išvalymu, o ne sumažėjusiu iPhone poreikiu. Rinkos analitikai prognozavo, kad ketvirčio metu Apple parduos 75 mln. vienetų iPhone.

Pirmasis Apple fiskalinių metų ketvirtis tradiciškai yra geriausias, nes į jį patenka žiemos šventės, kai žmonės linkę vieni kitiems ir patys sau pirkti dovanas.

Tim Cook sakė, kad 60% iPhone savininkų turinčių iPhone modelius išleistus iki iPhone 6 ir iPhone 6 Plus dar nėra atnaujinę savo telefonų ir tai didelis potencialių vartotojų kiekis, kurie tikėtina dar tik ruošiasi savo telefonų pakeitimui į naujus modelius, tame tarpe ir į, tikėtina rugsėjį pasirodysiantį, iPhone 7.

Antrajam metų ketvirčiui Apple numačiusi iPhone pirkimų sumažėjimą, jis tradiciškai mažesnis antrojo fiskalinių Apple metų ketvirčio metu, tačiau net ir jei Apple pasiseks parduoti numatomus 45–50 mln. iPhone tą ketvirtį, tai vis tiek šis vienas produktas kompanijai atneš daugiau pajamų nei daugelis kompanijų gauna vieno ketvirčio metu apskritai.

Pirmojo 2016 metų ketvirčio metu Apple pardavė 16,1 mln. vienetų iPad (analitikai prognozavo 17,3 mln. vnt.)

Mac kompiuterių pirmo metų ketvirčio metu Apple pardavė 5,3 mln. vnt. (analitikai prognozavo 5,8 mln. vnt.)

Mac pardavimai, milijonais vienetų, 2013-2016 Apple fiskalinių metų 1-ųjų ketvirčių metu.

Apple vis dar neskelbia Apple Watch pardavimų rezultatų atskirai, kaip tai daro su iPhone, iPad ar Mac kompiuteriais. Nuo Apple Watch išleidimo, Apple savo laikrodžio rezultatus paslepia „kitų produktų“ maišalynėje, kurioje yra ir iPod, Apple TV, Beats ausinės ir kiti priedai. Kalbėdamas apie Apple Watch, Apple CEO Tim Cook tepasakė, kad „Ketvirčio metu mes išplėtėme Apple Watch prekybos tinklą iki 12 000 vietų 48-ose šalyse. Kaip ir tikėjomės, mes pasiekėme naujų ketvirčio rekordų Apple Watch pradavimuose ir ypač sėkmingas buvo gruodžio mėnuo.“ Anksčiau Cook sakė, kad Apple Watch pardavimų rezultatus laiko paslaptyje dėl konkurentų, net ir tada kai rezultatai yra geresni nei tikėtasi.

Apple grynų pinigų kalnas išaugo iki 216 milijardų JAV dolerių ir tai 5% daugiau nei buvo pernai metais.

2016 metų vasario 8 dieną Apple išmokės AAPL savininkams dividendus, kurie yra 0,52 JAV dolerio už akciją.

Apple gana konservatyviai žiūri į kompanijų įsigijimus ir pernai metais nusipirko 10 kompanijų (prieš metus 8). Palyginimui Google pernai nusipirko 13 kompanijų, o 2014 metais net 35-as.

Pernai Apple taip pat investavo į infrastruktūrą ir gerino savo gamybos bei operacines galimybes. Vasario mėnesį Apple investavo 2 milijardus JAV dolerių į įvairių duomenų centrų „komandų centrą“ Arizonoje, o gruodį įsigijo nedidelę, 70 000 kvadratinių pėdų (6 500 m2) ploto, mikroschemų gamyklėlę Sanhose (San Jose), kaip manoma savo sukurtų procesorių testavimui.


  1. Fiskaliniai Apple metai baigiasi rugsėjo pabaigoje — paskutinį mėnesio šeštadienį (2015 Apple metai baigėsi rugsėjo 26) ir toliau pradedamas skaičiuoti pirmasis sekančių fiskalinių kompanijos metų ketvirtis, kuris baigiasi kalendorinių metų gruodžio mėnesį. Pirmasis Apple 2016 fiskalinių metų ketvirtis baigėsi 2015 metų gruodžio 26 dieną. 

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

  1. Kas dėl dividendų, tai išmokės 02-11, jau turėjusiems 02-08. T.y. jei įsigysi 02-09 - dividendų kol kas negausi.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų