Ar reikia iPhone mažesniu ekranu?

iPhone 6c/7c konceptas

Nors dalis vartotojų pasisako už 4 colių ekrano iPhone modelį, yra manančių, kad tokio modelio išleidimas būtų tik Apple resursų ir pinigų švaistymas.

Internete jau kuris laikas sklando gandai, kad Apple gali išleisti mažesnės ekrano įstrižainės, nei dabartinių iPhone, iPhone „c“ modelį ir „Piper Jaffray“ analitikai nutarė išsiaiškinti ar naujo, 4 colių iPhone debiutas būtų tikslingas.

Apklausos rezultatai parodė, kad apie 20% apklaustųjų norėtų įsigyti 4 colių iPhone 6c, jei toks pasirodytų prekyboje.

Optimalus iPhone ekrano dydis%
4,7″ (iPhone 6/6s)31,2%
5,5″ (iPhone 6 Plus/6s Plus)27,2%
4″ (iPhone 5s)20,3%
Kitas21,2%
Šaltinis: Piper Jaffray

Nežiūrint to, kad vienas iš penkių vartotojų norėtų įsigyti 4 colių ekrano iPhone, Gene Munster iš „Piper Jaffray“ mano, kad tai būtų Apple laiko švaistymas. Munster išvardina kelias to priežastis, pora kurių paaiškina kodėl iPhone 5c netapo populiarus, nors daug Apple fanų manė jog bus priešingai.

Viena iš Munster paminėtų 4 colių iPhone galimų nepopuliarumo priežasčių yra ta, kad jo manymu daugelis už 4 colių iPhone pasisakančių vartotojų vis dar naudoja senesnius iPhone modelius ir nėra bandę 4,7 colių iPhone modelių - jei jie pabandytų iPhone 6 ar iPhone 6s, rašo „Piper Jaffray“ analitikas, jie įsitikintų jog šie modeliai nėra stipriai didesni. Tai patvirtina ir apklausos rezultatai - 58,4% respondentų savo simpatijas atidavė didesniems, nei 4 colių ekranai, iPhone modeliams.

Munster taip pat mini, kad iPhone spalvų gama, kurią Apple pasiūlė vartotojams išleisdama iPhone 5c, daugeliui vartotojų nebuvo priimtina ir daug vartotojų naudojo iPhone dėklus. Vartotojams nelabai rūpi 5c spalvingumas ir vienintelis faktorius galintis stumti iPhone 6c pardavimus būtų ekrano dydis, kuris anot Munster nėra joks faktorius.

Kalbant apie iPhone 6c kainą, gandonešiai mini, kad šis iPhone modelis būtų ne tik sumanesnis, bet ir pigesnis ir mini galimą kainą JAV apie 450 USD. Munster įsitikinęs, kad Apple standartai yra per daug aukšti, kad išleisti taip pigiai kainuojantį iPhone. Lietuvoje pigiausias, 16GB iPhone 5c modelis kainavo 2399 Lt. arba 695 €.

Reziumuodamas savo pamąstymus „Piper Jaffray“ analitikas rašo: „Reikalas tas, kad nepriklausomai nuo to ar Apple išleis iPhone 6c, ar ne - jų pardavimai nebus stipriai geresni nei buvo su ankstesniais modeliais (iPhone 5c), kaip ir pelnas“.

KGI Ming-Chi Kuo analitikas, garsus savo tiksliomis, su Apple susijusiomis prognozėmis rašė, kad iPhone 6c modelyje gali būti įdiegtas naujas A9 procesorius iš šių modelių kaina gali būti 400–500 USD. Kuo prognozės pasirodė praėjus mėnesiui po to kai „Credit Suisse“ analitikai paskelbė apie tai jog Apple galimai triūsia prie naujo, mažesnį ekraną nei iPhone 6 turinčio telefono modelio.

Asmeniškai aš, perėjęs nuo 4 colių iPhone iš karto prie 4,7 colio modelio - padidėjimą jaučiu. Negaliu pasakyti, kad iPhone 6s netelpa į kišenę, nors mažesnis telefonas yra patogesnis (iPhone 4s niekada nebuvo iš kišenės išslinkęs sėdint, tuo tarpu iPhone 6s vieną kartą vos nepasiliko ant automobilio sėdynės). Nežiūrint visų naujesnio iPhone modelio privalumų (didesnis ekranas, Touch ID, Force Touch bei spartesnis veikimas su nauja iOS versija) - man, įpratusiam telefonui skirti tik vieną ranką, nepriklausomai nuo to ar atsiliepiu į skambutį, ar rašau žinutę, ar naršau internete - vis dar sunku rasti patogų „ragelio“ laikymo būdą, kad nejusčiau diskomforto kai reikia pasiekti kairėje, virtualios iPhone klaviatūros, pusėje esančius klavišus. Poreikis įtempti nykštį, riešą ir šiaip nepatogiai jaustis kai reikia paspausti „Shift“, „A“, „Q“ ar „123“ būtų vienintelis mano akmuo į telefono 4,7″ ekranu daržą.

Ar pirktumėte iPhone 6c ir kokiomis sąlygomis: tik jei kaina būtų žemesnė nei buvo iPhone 6c/7c ar bet kuriuo atveju?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 10 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. jau daugiau kaip metus naudoju iPhone 6, ir galiu pasakyti, kad su tokia nostalgija pasižiūriu į kitus, turinčius iPhone 5, kad net svarstau sugrįžti. Kai tik pasirodys 4 colių (šeštukas), jei toks bus, tai įsigysiu negalvodamas. Telefonas turi būti telefonu - svarbiausia patogus nešiotis, ir naudotis viena ranka, o jei reikia dažnai naudotis internetu, ar reikia didelio ekrano - tam yra kiti apple įrenginiai. Tiesa, turėjau ir iPhone 6 Plus, ištvėriau 2 savaites... :) kažkokia tragedija, sakau nebent moterims, besitampančioms rankinukus...

 2. As tai manau jog apple supranta jog dabar yra ismaniuju laikai ir jei zmogus nori tik telefono.... Nokia vis dar juos parduoda...

  Todel turbut ir pasirinko viduriuka, bei nemanau kad gris prie mazesniu. Nebent kai bus holograma :D

 3. Savo 5S galėčiau iškeisti tik į kitą iPhone su 4" ekranu. Aš labai laukiu 6C ar kaip jis besivadintų, kad tik būtų su 4" ekranu. Ir laukdamas tuo pačiu bijau, kad jis nebūtų toks bjaurus, kaip 5C. Man jis tikrai negražus, ta plastmasė, kad ir kokia ji kokybiška, bet ji plastmasė. Mano nuomonė, kad tik dėl to ir yra 5C nesėkmingas modelis, kad jis plastmasinis. Ir jeigu jis man patiks, tai aš už jį galėsiu sumokėti, kad ir truputį daugiau nei už 6S. Dėl manęs galėtų išleisti tokios pat išvaizdos, kaip 5S, tik su geresniai vidiniais duomenimis.
  Turėdamas savo asmeninį 5S, dar turėjau valdišką samsung'ą su 4,8" ekranu, tai labai tvirtai galiu pasakyti, kad man jis per didelis.

 4. vakar pirmą kartą pamačiau naujają Apple planšetę, sažiningai pasakysiu, aš jos išsigandau, aš pabijojau prie jos prieiti :D. taip pogi šiemet keičiausi iphoną iš 5 į... 5S tik didesnės talpos. Telefonas man turi būti telefonu, nors ir išmanus. Kai netyčia pajausiu kad noriu kažko didesnio, tam greičiausiai atrasiu ipad mini planšetę. Ir reziumuojant kad ateityje iš laptopų ir planšečių turėtų atsirasti, mano supratimu, gaminys - planšetė su laptopo viduriais (sakydamas viduriai turiu omenyje laptopo resursais - sparta, RAM, atmintis ir tt. kad ir kiek storesnė) su papildomai pajungiama klaviatūra. Pas applą kol kas tokio gaminio nėra, kiek suprantu? :D

 5. Turėjau telefoną su 4,8 colio ekranu beveik pora metų, tada perejau prie 4 colių ir buvau labai patenkintas, kad jis buvo mažutis niekur nekliuvo, po metų naudojimo šiemet nusipirkau pirmąjį savo iphone , tai 6s plus. Daug svarščiau ar negeriau būtų paprastas 6s, bet prikalbėjo draugai, kad geriau didesnis. Ir pirmom dienom buvo truputį nejauku su tokia plyta, bet greit pripratau ir tiesa sakant nebenorėčiau mažesnio. :)

 6. Man 5c patiko, neskaitant tai, kad jis plastmasinis jis visai smagus, gal tik spalvų paletė neatitiko mano įsivaizdavimų. Aš dabar kai perėjau nuo 5s prie 6s taip pat jaučiu nostalgiją mažesniam ekranui ir patogiam naudojimui. Pastebėjau, kad didelio ekrano visgi neišnaudoju (retai žaidžiu žaidimus) dažniausiai skaitau, o tam išnaudoju gal tik viršutinį ekrano trečdalį. Labai įdomu koks bus tas 6c (jei jis bus). Taip pat manau, kad 5c nesėkmė buvo ne tik didelė kaina, bet ir toks pats dydis kaip ir tuo pat metu pristatytas 5s. O dabar numatomas dar vienas privalumas - mažesnis ekranas :)

 7. Aš antrus metus naudoju 5S, po savaitės turėsiu 6S. Ir tikrai manau, kad nebusiu toks nusivylęs kaip dauguma šneka apie nostalgiją :) Greit sužinosim juk tiesa? :)

  • Kaip galma nusivilti grazesniu telefonu ? As jau vien su iphone 6 nenoriu gristi prie 5s ar ten dar kitu modeliu. Aisku nervina ju surinkimo kokybe... panasu kad ir 6 ir 6s turi daugiau problemu nei 5s. Bet ties groziu ir t.t.. nera ka lyginti.

   As suprantu ten tiems kas moka tik skambinti ir sms rasyti, bei naudojo 5s tik sioms funkcijoms, tai nuliusta. Nes iprastai tokie zmones nei icloud moka prisijungti, nei safari panarsyti. Nei pirsto skaitytuvo naudoja. Tai tokiems 6 ar 6s baisus telefonas.... Nes jiems reikia apple logo uzklijuoto ant nokios migtukinio telefono.

   Tiems kas naudoja telefona ir visas jo funkcijas, niekada nepasakys kad 5s geresnis uz 6 ar uz 6s. Nes nauji modeliai yra nauji. Filmavimas, nuotraukos, ekrano dydis narsyti ar email skaityti.... Ka cia dar kalbet :)

   • Grožis ir jo supratimas yra labai subtilus ir individualus dalykas. Asmeniškai man už iPhone 6 ir iPhone 6s senieji, iPhone 4s, 5 ir 5s yra gražesni.

    O dėl „Kaip galma nusivilti grazesniu telefonu?“ - galima. Gražesnis ne būtinai geresnis, nebent „gražesnį“ perki tik dėl grožio. Aišku, gražesnis nereiškia ir blogesnis.

    Neseniai buvau paėmęs savo 4s, reikėjo patestuoti vieną dalyką, tai širdis uždainavo iš džiaugsmo… Taip, jame funkcijų mažiau, tačiau funkcijų kiekis su grožiu dažnai neturi nieko bendro.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų