Laboratoriniai iPhone 6s kameros testai neparodė progreso

DxOMark teigia, kad iPhone 6s kamera, lyginant su pernai metų iPhone modeliais nei kiek nepatobulėjo.

Nors iPhone 6s kamera veikia puikiai ir neretai net „plika“ akimi lyginant iPhone 6 ir iPhone 6s darytas nuotraukas galima pastebėti, kad nuotraukos padarytos naujesniu iPhone modeliu yra kokybiškesnės (tiesa prastesnio apšvietimo sąlygomis iPhone 6s fotografuoja kiek prasčiau, bet čia subjektyvi nuomonė) - DxOMark testų rezultatuose jokio progreso neįžvelgta.

DxOMark yra laikoma fotoaparatų, video kamerų ir objektyvų kokybės standartu. Sumuojant testuojamo objekto balus kreipiamas dėmesys į ISO jautrumą, triukšmus, spalvų jautrumą, ryškumą, vaizdo iškraipymus, šviesos perteikimą, vinjetavimą ir chromatines aberacijas.

iPhone 6s Apple įdiegė tą pačią iSight kamerą, kokia buvo naudojama iPhone 6, tačiau naujuose iPhone modeliuose yra „12-Mpix, BSI 1/3“ tipo jutiklis leidžiantis filmuoti 4K.

DxOMar testų rezultatai:

Fotografija

Pliusai: Labai gera bendra ekspozicija/išlaikymas, greitas ir tikslus bendras autofokusavimas visose testavimo sąlygose, daugeliu atveju malonus baltos spalvos balansas, geras detalumo išsaugojimas ryškioje šviesoje.

Minusai: kartais matomi skaitmeniniai triukšmai - ypač blogesnio apšvietimo sąlygomis, fotografuojant patalpoje kai kurios spalvos atvaizduojamos netiksliai, fotografuojant patalpoje vaizdas šiek tiek geltonuoja, retkarčiais pasitaikantys iškraipymai.

Ekspozicija ir kontrastas
90

Spalvos
83

Autofokusas
92

Tekstūros
73

Triukšmai
73

Artifaktai
85

Blykstė
84

Bendras rezultatas 83
Duomenys: DxOMark


Šaltinis: DxOMark

Video

Pliusai:Greitas, sklandus autofokusavimas visose sąlygose, tiksli bendra ekspozicija ir baltos spalvos balansas, gero apšvietimo sąlygose - efektyvus vaizdo stabilizavimas

Minusai: Prastesnio apšvietimo sąlygomis filmuotame vaizde matomi skaitmeniniai triukšmai - ypač vaizdo kampuose bei šiek tiek netikslus spalvų atvaizdavimas.

Ekspozicija ir kontrastas
80

Spalvos
86

Autofokusas
87

Tekstūra
82

Triukšmai
76

Artifaktai
85

Stabilizavimas
60

Bensras rezultatas 80
Duomenys: DxOMark


Šaltinis: DxOMark

Padidinusi jutiklį ir palikusi tą pačią, iPhone 6 naudotą optiką, Apple plušėjo kurdama algoritmus naikinančius skaitmeninius trikdžius atsirandančius dėl didesnio taškų sutankinimo „matricoje“ ir tą užduotį ji įvykdė gerai, tiesa nepakankamai, kad aplenkti pernai metų jos pačios sukurtus iPhone ar konkurentų: Sony, Samsung, LG, ir Motorola rinkoje esančių išmaniųjų įrenginių fotografavimo kokybę.

Susumavus DxOMark foto ir video testų rezultatus, iPhone 6s surinko 82 balus - tiek pat kiek ir pernai metų iPhone 6 modelis. Tačiau stovėdamas vietoje, kai visas traukinys juda į priekį - Apple iPhone jau nebe pirmose DxOMark lentelės pozicijose. Tai nereiškia, kad iPhone 6s fotografuoja blogai -jis fotografuoja net labai gerai, tačiau ne geriausiai.

Šaltinis:DxOMark

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Daug ką pasako komentarai šiame fotomėgėjų saite: http://www.dpreview.com/articles/2296778648/recipe-for-6s-iphone-6s-real-world-sample-gallery Beje, gal kam teko išbandyti šitą primontuojamą optiką su sensoriumi? http://www.sony.com/electronics/interchangeable-lens-cameras/ilce-qx1-body-kit

Parašykite komentarą

Į viršų