Kaip atpažinti tikrą iPhone 6s nuo netikro

Nors iPhone 6s ir iPhone 6s Plus prekybos pradžios praėjo visiškai nedaug laiko, tiesa kol kas ne Lietuvoje, bet jau pasirodė ir kaip du vandens lašai į iPhone 6s panašūs iPhone 6s klonai - „Goophone i6S“ telefonai.

Nemažai žmonių svajoja įsigyti iPhone, tačiau ne visi gali mobiliam telefonui skirti tiek pinigų, kiek kainuoja naujas iPhone. Neturintys pakankamai lėšų ar susigundę pigiau siūlomu iPhone gali patekti į apgaulės pinkles ir gana nesunkiai, ypač jei įsigyjamas iPhone yra pirmasis Apple gamybos telefonas.

YouTuberis C4ETech savo YouTube kanale patalpino video, kuriame demonstruoja „rausvo aukso“ spalvos iPhone 6s klono išpakavimą bei kaip atrodo operacinė sistema. Nežinant iPhone dėžutės išvaizdos, kuri nors ir panaši į tą, kurią naudoja Apple - nuo originalo šiek tiek skiriasi: klono dėžutė neturi paveikslėlio esančio iPhone įpakavime ir panašesnė į „refurbished“ iPhone dėžutę, tačiau gali būti bandymų jį parduoti kaip būtent tokį.

Kairėje pusėje esantis telefonas yra netikras rausvo aukso spalvos iPhone 6s. Dešinėje pusėje - tikras Apple iPhone 6s.
Kairėje pusėje esantis telefonas yra rausvo aukso spalvos iPhone 6s klonas. Dešinėje pusėje - tikras Apple iPhone 6s.

Žiūrint į patį telefoną - atskirti jį nuo originalo labai sunku, nors ir matosi kai kurie atgrubnagiško darbo požymių, ko nepamatysi ant originalių Apple gaminių. iPhone 6s klone įdiegta operacinė sistema, taip pat turi temą, kuri telefone įdiegtą Android 4.4 padaro nepaprastai panašią į iOS. Sistemoje yra kelios aplikacijos, kurių pagalba nesunkiai galima nustatyti jog tai ne Apple gamybos iPhone: viena yra App Store, paleidus kurią prašoma prisijungti prie Google aplikacijų parduotuvės ir Apple Maps aplikacijos piktogramą turinti aplikacija, kurią paleidus vietoje Apple žemėlapių - atidaromi Google Maps. Touch ID, nors vartotojo sąsajoje ir numatytas šios saugumui skirtos funkcijos konfigūravimas - jis neturi jokios prasmės, nes įrenginyje nėra piršto atspaudo skenerio ir įjungus „Touch ID“ tą netikrą iPhone galima atrakinti nors ir su pieštuku vietoje piršto.

Ant klono dėžutės užrašyta, kad „iPhone 6s“ yra 64GB talpos, nors iš tikro jame tėra 8GB, arba 4GB likę vartotojui.

Šio, Kinijoje pagaminto klono kaina yra apie 71 € (beveik 11 kartų pigiau nei tikras iPhone), tačiau sukčiai ieškodami patiklių ar nepatyrusių pirkėjų juos vilioti gali ir ne taip stipriai nuo originalių iPhone 6s besiskiriančiomis kainomis. Tiesa, dar neteko girdėti, kad kas nors Lietuvoje būtų įsigijęs tokį iPhone 6s, tačiau jau mačiau ne vieną pasiūlymą įsigyti naujausią iPhone modelį už gana įtartina kainą.

Žemiau esančiame video C4ETech rodo iPhone kloną bei pademonstruoja kaip jį galima atskirti nuo tikro iPhone 6s.

Būkite atidūs ir nepirkite bet ko iš bet ko.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Neatsižvelgiant į copyrights ir visus kitus dalykus, kaip už 80usd tai atrodo tikrai neblogas telefonas.

  2. Yra paklausa tai yra ir pasiula. Kol yra visuomenėje individų kurie žūt-but nori turėti tokius pačius daiktus kokius turi žmonės kurių pajamos yra didesnės 10-15 kartų už jų pajamas tai taip ir atsitinka. Gerai dar jei toks budulis nusiperka klona už 70-100€, bet jei per durnumą sumoka dar ir beveik tokią pačią kainą kaip originalo... :)))

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų