Ar verta atnaujinti Mac operacinę sistemą į OS X El Capitan

Temos: Mac, macOS

Senesnių Mac kompiuterių savininkai, pasirodžius naujai OS X versijai, į ją dažnai žiūri su baime ir nepasitikėjimu - o jei ją įdiegus Mac sulėtės…

Yra įprasta, kad naujesnės operacinės sistemos pritaikytos naujesniems, galingesniems kompiuteriams ir „senukams“, nors juose ir gali būti įdiegtos, jos per „sunkios“, tad šie pradeda „stabdyti“. Rusų „iPhones.ru“ nutarė išbandyti kaip sparčiai veikia senesnis Mac su penkiomis OS X versijomis pradedant nuo OS X 10.7 Lion ir baigiant naujausia.

Testavimui buvo naudotas 2011 metų 13 colių ekraną turintis MacBook Air kompiuteris, su 4GB RAM, 256GB SSD, i7 Intel Core 1,8 GHz procesoriumi, Intel HD Graphic 3000 vaizdo plokšte ir 1366x788px skiriamąja geba. Kai pasirodė šis MacBook Air kompiuteris jis buvo „komplektuojamas“ su OS X Lion.

Testavimui buvo naudota „GeekBench 3“ aplikacija 64-ų bitų režime leidžianti nustatyti procesoriaus galimybes dirbant konkrečios operacinės sistemos sąlygomis. Naršyklės ir interneto puslapių atvaizdavimo greičio tikrinimui naudota aplikacija „Peacekeeper“.

Testavimas buvo atliekamas švariai įdiegtoje OS X sistemoje uždarius visas aplikacijas, kurios nesusijusios su testu. Kadangi „Peacekeeper“ reikalingas Flash įskiepis - jis buvo įdiegtas iš anksto.

  OS X 10.7
Lion
OS X 10.8
Mountain Lion
OS X 10.9
Mavericks
OS X 10.10
Yosemite
OS X 10.11
El Capitan
GeekBench 3 (single core)171019231826 18072227
GeekBench 3 (multi core)30683960385939464512
Peacekeeper (Safari)16792880321131543653
Duomenys: iPhones.ru
Kuo didesnis skaičius - tuo kompiuteris toje operacinėje sistemoje veikia greičiau.

Iš lentelėje pateiktų rezultatų galima matyti, kad ilgas darbo valandas dirbantys ir gerai uždirbantys Apple inžinieriai - nesėdi biure be darbo trindami skyles kelnėse. Mac kompiuterio, net ir nelabai jauno, sistemos atnaujinimas į OS X El Capitan gali suteikti jam papildomo žvalumo. Tiesa, HDD disko pakeitimas į SSD bei RAM praplėtimas jam suteiktų papildomą „jaunysės“ pojūtį.

Ar savo senesniuose Mac jau įdiegėte OS X El Capitan?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 18 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Neįdiegiau net į 2014 rMBP... Po šių testų matyt įdiegsiu... Švariai, kai tam prisiruošiu ;)

 2. Aš tai pirmą dieną įsidiegiau ant MBA 2013, tai viskas veikia puikiai.

 3. Bandysiu susidėti į savo senuką mid 2009 MacBook'ą. Tik pradžiai RAM'o reikės dasidėti iki 4 GB :)

 4. Gerai kad bent jau macos jos taip tobulina spartuma, kad apple taip spartintu darba su ios, o tai situacija atvikstine gaunasi.

 5. Mid 2010 pro veikia šiek tiek greičiau. Overall viskas kiek geriau nei Yosemite, bet labai pastebimo skirtumo nėra.

 6. Aš tai darau taip: atsinaujinu "ant viršaus" o kai būna išleistas pirmas rimtesnis atnaujinimas pvz. 10.11.1 tai persiinstaliuojiu švariai. Aiškai padeda: atsikratau seno nereikalingo "paveldo", sumažėja poreikis RAM'ui, viskas skraido greičiau. Jei viską bakupini į Time Machine, tai švarus perinstaliavimas yra imlus tik laikui, bet ne nervams :-)

 7. Dar nebandžiau, bet vis ruošiuosi, taip ir neprisiruošiu, bet faktas - tikrai įsirašysiu naują versiją, čia tik laiko klausimas, mano kompiuteris, taip pat nepirmos jaunystės 2011 MBP, bet ir nesijaudinu, kad jis nesusidoros su naujesnėmis Mac OS X versijomis, kadangi esu jį patobulinęs: 16GB RAM ir SSD.
  O kaip su tuo SSD TRIM ? Kažkada buvo minėta, kad Kapitonas palaikys ir kitų gamintojų SSD TRIM funkciją, gal kam teko susidurti ?
  Šiuo metu naudoju TRIM Enabler. Gal Kapitone to nereikės ?

 8. Mano patirtis tokia- 2011 metų 11 colių macbook air ir taip negalėjo niekad pasigirti ilgu baterijos veikimu, bet 3,5 val man dar laikė su yosemite. Updeitinau i captain- didesnio spartumo ar sulėtėjimo nepajutau, bet... Beveik dvigubai sutrumpėjo baterijos laikas. Palaukiau 3-4 dienas ir situacijai nepasikeitus gryžau prie yosemite. Ir vel batarke laiko tiek pat, viskas ok.

 9. Kaip jūs pasikeičiat hardą į SSD ? apple imac kompas juk neišardomai padarytas.

 10. O aš įsidiegiau į rMBP 2015 ir kolkas problemų nematau.

 11. Sveiki, kompiuterį naudojame dviese. Ar įdiegus El Capitan vienam vartotojui, ir kitam vartotojui įsidiegs, ar liks Yosemite?

 12. Sveiki,kaip atnaujinti naršykle IMAC g5 modeliuj

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų