A9 procesoriaus ir naujo 12MP jutiklio dėka, iPhone 6s nuotraukos - aukštesnės kokybės

Jau iPhone 6 fotografavo gerai ir Apple tai įrodė iškabindama milžiniškas, šiuo iPhone darytas nuotraukas, skirtingose pasaulio šalyse, tačiau patobulinimai atlikti iPhone 6s modelyje mobilios fotografijos entuziastus turėtų pradžiuginti dar labiau.

Lyginant pernai metų iPhone 6 ir iPhone 6 Plus modelių ir šiais metais išleistų iPhone 6s ir iPhone 6s Plus pagalba padarytas nuotraukas, pamatyti skirtumus ne visada yra lengva, nors Apple ir teigia, kad naujuose modeliuose naudojamuose jutikliuose, lyginant 12MP ir 8MP iPhone jutiklius, taškų skaičius „padidėjo 50 procentų“. Taip yra todėl, didesnis taškų (pikselių) sutankinimas ne visada yra ryškesnių ar geriau atrodančių nuotraukų priežastis. Tiesa pasakius, kaip rodo Apple konkurentų sukurti išmanūs telefonai leidžiantys fotografuoti 12MP ar dar didesne skiriamąja geba, taškų sutankinimas gali tapti daugiau triukšmo turinčių ir žemesnę vaizdo kokybę turinčių nuotraukų priežastimi. Tai paaiškina ir priežastį kodėl DxOMark pernai metų lentelėje, 8MP jutiklius turintys iPhone 6 ir iPhone 6 Plus vertinami geriau už didesnės skiriamosios gebos nuotraukas gebančius daryti konkurentų išmaniuosius telefonus, tame tarpe 13MP LG G2,16MP Samsung Galaxy S5, 20.7MP Sony Xperia Z3 ir net 41MP jutiklius turinčius Nokia 808 ir Lumia 1020.

iPhone 6s naudojamas 12MP jutiklis ne tam, kad sumažinti skirtumą techninėse specifikacijose lyginant iPhone ir Android ar Windows Phone operacinių sistemų pagrindu veikiančius išmaniuosius telefonus. Apple, manau, tai ne itin rūpi, nes priešingu atveju jie būtų jau seniai tai padarę ir kaip daugelis konkurentų į iPhone įdėję bet kokį jutiklį, kad tik daugiau MP - Apple taip nedaro ir Apple įrangos vartotojams tokio „Š“ neįkiši.

Apple žinodama problemas atsiradusias sutankinus pikselius jutiklyje (matricoje) panaudojo modernius sprendimus tiek pačiame jutiklyje tiek ir algoritme apgyvendintame už vaizdo signalų apdorojimą atsakingoje A9 procesoriaus dalyje. Apple, priešingai nei daugelis konkurenčių, kalbėdama apie naujo iPhone fotografavimo galimybes pabrėžia nuotraukų kokybę ir tikro vaizdo atitikimą - tai kas fotografijoje yra labai svarbu, tuo tarpu kiti gamintojai pristatydami savo išmaniuosius, pabrėžia, kad nuotrauka sujungiama iš kelių ir gaunama viena - kur visi šypsosi, nors tai ir fikcija.

Lyginant iPhone 6 ir iPhone 6s padarytas nuotraukas nesunku pastebėti, kad naujesniais iPhone modeliais padarytose fotografijose spalvos natūralesnės. iPhone 6s pagalba atliktose nuotraukose taip pat daugiau spalvinės informacijos ne tik vaizdą nuotraukose padarančios detalesnį, bet ir suteikiančios didesnes „post-procesinimo“ galimybes. Kaip žinia „nėra pietų veltui“ - daugiau informacijos reiškia didesni failai ir greičiau senkanti vieta išmaniuose telefonuose.

Nuotrauka daryta iPhone 6 Plus
iPhone 6 Plus daryta nuotrauka. Nuotrauka sumažinta ir suspausta publikavimui.
Nuotrauka daryta iPhone 6s Plus
iPhone 6s Plus daryta nuotrauka. Nuotrauka sumažinta ir suspausta publikavimui.

Tiesą pasakius iPhone 6s ir filmuoja geriau nei eilė veidrodinių fotoaparatų.

Ko Apple nepakeitė gamindama iPhone 6s - yra plastikinės iPhone kameros dalys. iPhone 6s jos liko tokios pat kaip ir iPhone 6. Nors Apple daug laiko, pastangų bei kitų resursų skyrė inžineriniams darbams kuriant kompaktišką daugia-lęšę sistemą skirtą iPhone, dėl lęšių dydžio ir naudojamų medžiagų išliko ankstesniuose iPhone modeliuose nervinę artifaktai. Dažniausia tokie „nervintojai“ apsireiškia kai fotografuojama arba esant stipriam priešpriešiniam šviesos šaltiniui, arba kai objektyvo akiratyje yra iš bendro fono stipriai išsiskiriantys ryškūs šviesuliai kampu krentantys ant objektyvo. Fotoaparatuose, įprastai nuo tokių „zuikučių“ apsisaugoti naudojamos „blendos“ - iPhone su „blenda“, švelniai tariant, atrodytų keistai ir iki Apple ras būdą šią problemą išspręsti - teks mokytis iPhone fotografuoti viena ranka laikant telefoną ir spaudžiant mygtuką, o kita dangstant nepageidaujamus šviesos šaltinius nuo jų šviesos patekimo ant iPhone objektyvo.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Manyčiau, jog "daugia-lęštę" turėtų skambėt "daugia-lęšę" arba "daugia-lęšinę".
    Pačiam noris, kad Apple rastų būdą kaip optinį vaizdo stabilizavimą sukišti į ne Plus modelį...

  2. Nežinau, kiek tiesa, bet testai rodo, kad priešingai - 6s nuotraukų kokybė prastesnė, nei 6.
    umų...
    http://www.ixbt.com/td/iphone-6s-test-part2.shtml

  3. Teisingumo dėlei gal geriau reikėjo įdėti ne pernai metų lentelę, bet šiūmetinę http://www.dxomark.com/Mobiles (S serijos joje dar nėra, bet kaip jie patys žadėjo - greitai bus).

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų