Glausta, rugsėjo 9 dieną įvykusio, Apple renginio apžvalga

Renginį atidarė Apple CEO Tim Cook ir trumpai užsiminė, jog šis renginys bus milžiniškas ir jo metu bus pristatyta keletas naujienų skirtingose produktų grupėse.

Naujienų pristatymą Apple pradėjo nuo Apple Watch.

Apple Watch

Apple Watch
 • Apple Watch pasitenkinimas yra nepaprastai auštas - 97%.
 • 10 000 Apple Watch skirtų ar palaikančių aplikacijų.
<Hermès gamybos odinis Apple Watch dirželis
 • Apple pradėjo bendradarbiauti su kompanija Hermès ir spalio mėnesį Apple pasirinktų parduotuvių lentynose pasirodys nauji, odiniai Apple Watch dirželiai. Tai nėra vieninteliai nauji dirželiai, kuriuos pristatys Apple. Dabartinį Apple Watch dirželių pasirinkimą papildys naujomis spalvomis
 •  Watch (RED).
 • Į Apple Watch atkeliaus Facebook Messanger aplikacija.

Airstrip aplikacijos komanda pristatė savo aplikaciją, kuri išnaudoja watchOS 2 operacinės sistemos funkcijas ir iš principo gali iš pagrindų pakeisti tai kaip gydytojai komunikuoja su pacientais ir kitais savo komandos nariais.

Apple Watch operacinės sistemos watchOS 2 atnaujinimas bus išleistas rugsėjo 16.

iPad

iPad Pro

Per penkis metus nuo savo pasirodymo eilėje industrijų ir kasdieniniame žmonių gyvenime iPad pakeitė supratimą, kaip atliekamos nuo elementarių iki pačių sudėtingiausių užduočių.

Renginio metu buvo pristatytas iPad Pro - didžiausias iPad atnaujinimas nuo pirmojo iPad pasirodymo. Apple CEO, pristatyti naujojo iPad Pro, į sceną pakvietį pakvietė Philip W. Schiller - Apple marketingo vyriausiąjį viceprezidentą.

 • Naujojo iPad Pro ekrano įstrižainė, kaip ir buvo minima ganduose - 12,9 colių 2732x2048 5,6 milijonų pikselių - daugiau nei turi 15 colių MacBook Pro Retina.
 • iPad plaka A9X procesorius.
 • Naujasis iPad Pro veikia 1,8x greičiau - tai kompiuterio klasės įrenginio greitis.
 • Grafikos greitis 2x didesnis.
 • iPad Pro įrengti 4 garsiakalbiai, kurie automatiškai perjungia stereo - priklausomai nuo to kaip įrenginys laikomas.
 • iPad Pro baterija „laikys“ 10 valandų.

Kalbant apie iPad Pro greitį Schiller sakė, kad šio įrenginio greitis lenkia 80% dabar leidžiamų naujausių nešiojamų kompiuterių, o grafikos greitis lenkia 90% konsolių klasės grafinių procesorių. Nežiūrint to, kad iPad Pro toks didelis jis beveik toks pats plonas (6,9mm) kaip ir iPad Air (6,1mm).

2015 metų rugsėjo 9 dieną vykusio Apple renginio akimirkos

iPad Pro skirtas apsauginis uždangalas nėra skirtas tik ekranui išjungti ir apsaugoti jis yra ir stovas ir klaviatūra. „Smart Keyboard“ naujos išmaniosios jungties (smart connector) pagalba jungiama prie iPad Pro. Kurdama iPad Pro klaviatūrą Apple panaudojo naujausias savo technologijas, jau naudojamas ir MacBook kompiuterių klaviatūrose.

iPad Pro Smart Keyboard Apple Pencil

Phillip pristatė, kad iPad Pro palaikys dar vieną naują Apple produktą „Apple Pencil“. Tiesa, jis kur kas sumanesnis už „Stylus“, kurį Steve Jobs iškoneveikė iPhone pristatymo metu sakydamas, kad pirštas yra pats geriausias „Stylus“ ir kas svarbiausia - jo niekada nepasmesi.

Apple Pencil

Apple Pencil“ įkraunamas paprasčiausiai įkišus jį į Lightning iPad Pro jungtį. Šis įrenginys skiria paspaudimus bei palinkimą ir taip leidžia piešti taip lyg tai būtų daroma tikru pieštuku ar teptuku.

Auditorija suūžė iš nustebimo, kai Phil į scena, pristatyti naujojo iPad Pro ir „Apple Pencil“ pakvietė Office 365 padalinio vadą, Micrososft viceprezidentą Kirk Koenigsbauer.

Veliau Adobe atstovas demonstravo kaip puikiai Adobe aplikacijos veikia naujajame iPad Pro bei kaip puikiai veikia naujasis iOS 9 „multitasking’as“. Adobe naujosios aplikacijos Photoshop Fix ir Photoshop Sketch bus vartotojams prieinamos spalį.

iPad Pro bus leidžiamas trijų spalvų pilkos, auksinės ir kosminės pilkos. Prekiauti iPad Pro Apple pradės lapkričio mėnesį. Šio įrenginio kaina JAV bus 799 USD, 949 USD ir 1079 USD už 32GB, 128GB ir 128GB (Wi-Fi + Cellular) talpą atitinkamai. „Apple Pencil“ kaina 99 USD, o „Smart Keyboard“ 149 USD.

Apple taip pat akimirką paminėjo ir naują iPad mini 4.

iPad mini 4 2015 metų rugsėjo 9 dieną vykusio Apple renginio akimirkos

tv

Apple TV 4

Kalbėdamas apie Apple TV, Tim Cook sakė, kad Apple tiki jog televizijos ateitis yra aplikacijos.

Eddy Cue - vyriausiasis Apple interneto ir paslaugų viceprezidentas, pristatė naują Apple TV, kuriame nauja OS versija, juodas naujas, lietimui jautrų paviršių turintis nuotolinio valdymo pultelį su Siri mygtuku. Lietimui jautrus paviršius navigavimą meniu ir net filmų prasukimą padaro paprastą, intuityvų ir patogų. Apple TV Siri išties sumani - ji ne tik leidžia greitai prieiti prie norimo turinio, bet ir paklausti apie rodomame video esančius aktorius ir t.t. Naujasis nuotolinis pultelis įraunamas per Lightning jungtį o komunikuoja su Apple TV per Bluetooth todėl nebereikės pultelio nukreipti į Apple TV pusę.

Naujas juodas Apple TV 4 nuotolinio valdymo pultas

Prie naujojo Apple TV palaikys ir MFi kontrolerius todėl prie šio įrenginio bus galima pajungti ir žaidimams skirtus nuotolinio valdymo pultelius.

Apple TV palaikys Apple Music bei šiam įrenginiui skirtoje App Store bus ne tik video žiūrėjimui skirtos aplikacijos bet ir žaidimai, tame tarpe ir palaikantys kelių žaidėjų režimą.

Apple TV turės video užsklandas, kurios vietoje paveiksliukų rodys video vaizdus, kurie keisis atitinkamai nuo paros laiko.

Naujas Apple TV veiks tvOS - sukurtos iOS pagrindu operacinė sistema.

Programuotojai gali kurti universalias aplikacijas, todėl įsigijus tokią aplikaciją iPhone - ją turėsite ir Apple TV.

2015 metų rugsėjo 9 dieną vykusio Apple renginio akimirkos

Naujieji Apple TV bus 32GB ir 64GB talpos, kainos JAV 149 USD ir 199 USD, panašu, kad prekiaujama ir trečios kartos Apple TV įrenginiais. Prekybą naujais Apple TV prasidės spalio mėnesį 80-tyje šalių.

iPhone

iPhone 6s

iPhone praeitą ketvirtį augo 3 kartus daugiau nei mobilių telefonų industrijoje, o Kinijoje dar daugiau.Tim paminėjo, kad iPhone 6 ir iPhone 6 Plus yra populiariausi telefonai pasaulyje.

2015 metų rugsėjo 9 dieną vykusio Apple renginio akimirkos

Naujieji iPhone 6s ir iPhone 6s Plus, anot Tim Cook yra patys tobuliausi išmanūs telefonai pasaulyje.

Naujųjų iPhone 6s ir iPhone 6s Plus korpusas pagamintas iš Apple 7000 aliuminio naudojamas kosmoso technologijose, ekraną dengia naujas, industrijoje stipriausias stiklas. Apple, kaip ir buvo pranašauta iPhone šeimą papildė rausvo aukso spalvos modeliais.

Naujieji iPhone palaikys „3D Touch“ - sekančios kartos Multi Touch. Manau šią naują galimybę įvertins visi naujų iPhone 6s ir iPhone 6s Plus vartotojai.

Naujuose iPhone 6s ir iPhone 6s Plus įdiegtas  A9 procesoriaus ir M9 koprocesoriaus dėka šie įrenginiai lyginant su iPhone 6 yra 70% greitesni ir 90% greitesnė jų grafika. Juose taip pat įdiegtas 2x greitesnis antros kartos Touch ID jutiklis. Naujuose iPhone modeliuose 12MP iSight kamera ir tobulesnė matrica suteikianti galimybę ne tik kokybiškai fotografuoti, bet ir filmuoti 4K video.5MP FaceTime kamerai dabar blykste tarnaus retina ekranas.

Naujieji iPhone modeliai palaikys „Life Photos“ technologiją, kuri leidžia nufotografuoti nuotraukas, kurios atrodo kaip poros sekundžių trukmės video.

iPhone 6s ir iPhone 6s Plus modeliuose 23 LTE kanalai, kas leis patirti mažiau nepatogumų keliaujantiems, o WiFi naujuose iPhone modeliuose 2x greitesnis.

Nors Apple ir neminėjo kai kurių techninių iPhone 6s detalių, tačiau stebint demonstraciją, kai kurias jų, buvo galima pastebėti, kad naujo iPhone 6s baterijos talpa bus beveik 100mAh mažesnė už iPhone 6 - iPhone 6s baterija 1715mAh, o iPhone 6 1810mAh.

Jei šiek tiek nuklysti nuo Apple oficialių duomenų tai dalyvavę renginyje ir turėję galimybę pačiupinėti iPhone 6s modelius teigia, kad naujuosiuose telefonuose įdiegta 2GB RAM. Kalbama, kad iPhone 6s Plus baterijos talpa taip pat bus mažesnė nei iPhone 6 Plus. Apple teigia, kad baterijos darbo laikas išliko toks pats kaip ir iPhone 6 modeliuose - matyt Apple pavyko pagerinti baterijos darbo našumą ir optimizuoti sistemą. Mažesnės baterijos talpos priežastis gali būti naujas, daugiau vietos užimantis, vibrovarikliukas.

iPhone 6s ir iPhone 6s Plus kainodara ir talpos išlieka tokios pačios kaip ir iPhone 6

iPhone 5s pakeičia iPhone 5c kaip pigesnio iPhone alternatyva.

Rugsėjo 25 atsiras prekyboje pasirinktose šalyse: Australijoje, Kanadoje, Kinijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Honkonge, Japonijoje, Naujojoje Zelandijoje, Puerto Rike, Singapūre, Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Vėliau, kaip ir įprastai, naujaisiais iPhone Apple pradės prekiauti ir kitose šalyse. Tikėtina, kad Lietuva iPhone 6s ir iPhone 6s Plus gaus su paskutiniąja šalių banga.

Rugsėjo 16 iOS 9

Kita

iCloud kainos sumažėjo. Dabar iCloud saugykla kainuoja: 5GB nemokamai, 20GB - 0,99 €/mėn., 200GB - 3,99 €/mėn.,500GB - 9,99 €/mėn., 1TB - 19,99 €/mėn.

iOS 9 bus išleista rugsėjo 16 dieną.

Nors Apple renginio metu nieko neminėjo apie Mac ar OS X, tačiau demonstracijos metu pasirodžiusio elektroninio pašto tekste buvo parašyta, kad OS X El Capitan bus išleista rugsėjo 30 dieną. Vėliau, Apple atnaujino OS X 10.11 El Capitan svetainę papildydama ją šios, Mac kompiuteriams skirtos operacinės sistemos, išleidimo data, kuri sutampa su „nužiūrėta“ Apple renginio menu.

Renginį užbaigė muzikinė grupė „One Republic“

Nespėję, neturėję laiko, pamiršę, negalėję ar nenorėję, tačiau dabar pakeitę nuomonę, Apple rugsėjo 9 dienos renginio įrašą gali pažiūrėti apsilankę Apple renginio svetainėje arba žemiau pateiktame video.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 13 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Idomu kiek Ram tures iphone 6s :)

 2. As jau isivaizduoju kiek gedimu laukia 6s :) Kiek gamiklinio broko, bei del apgrubnagiu kaltes.

 3. Manau maziau nei buvo isleistas 6.

 4. Na va, patvirtinta, jog bus 2GB RAM, laikas užsisakinėti 6S :)

 5. As vis dar manau jog 5s vis dar islieka geriausias.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų