OS X El Capitan sistemos pakeitimai gali turėti įtakos naudojamų aplikacijų funkcionalumui

Pasikeitimai OS X El Capitan sisteminėje dalyje gali tapti kai kurių aplikacijų neteisingo veikimo arba visiško neveikimo priežastimi.

Sekanti OS X versija El Capitan naudoja „sistemos integralumo apsaugą“ (System Integrity Protection) skirtą kritiškai svarbius sistemos failus apsaugoti nuo modifikavimo. Šie pasikeitimai OS X El Capitan sisteminėje dalyje gali tapti kai kurių aplikacijų neteisingo veikimo arba visiško neveikimo priežastimi. Dėl šios priežasties, Apple išleidus El Capitan, prieš atnaujinant sistemą reikėtų pasidomėti ar svarbios aplikacijos jai yra pritaikytos.

OS X El Capitan naudojama sistemos integralumo apsauga (SIP), sauganti svarbius sistemos failus nuo modifikavimo, neleis nei skriptams ir net administratoriaus teises turintiems OS X vartotojams modifikuoti UNIX failų teisių ir tuose failuose daryti pakeitimų. Tai turėtų OS X El Capitan operacinė sistemą padaryti stabilesne ir saugesne. Taigi, iš Disk Utility aplikacijos, naujojoje OS X 10.11 versijoje pašalinta „Repair Disk Permissions“ funkcija turės įtakos ir atnaujinant programinę įrangą.

Plačiau šis pakeitimas aprašytas „OS X El Capitan Developer Beta 7 Release Notes“ dokumente. Šio dokumento pastabose rašoma:

Sisteminių failų teisės yra automatiškai apsaugotos ir atnaujinamos programinės įrangos atnaujinimo metu ir teisių atstatymo (Repair Permissions) funkcija daugiau nebereikalinga.

Šio, OS X El Capitan pakeitimo tikslas yra apsaugoti sistemą ir vartotoją nuo per daug sau leidžiančio aplikacijos diegimo paketo lindimo į sistemą ir atitinkamai galimybės įdiegti kenkėjišką kodą ir pažeisti OS X saugumą.

Daugelis OS X vartotojų šio pakeitimo nepastebės ir nepajus, išskyrus Disk Utility aplikacijoje pranykusį teisių atstatymo mygtuką.

Apple programuotojams ar IT ekspertams, esant neišvengiamai būtinybei, suteikia galimybę SIP atjungti, tačiau tai yra ko paprastas vartotojas niekada nežinos ir jam to nereikia. Sistemos atnaujinimo metu, aptinkami failai esantys sisteminiuose aplankuose, kurių ten nebeturėtų būti ir jie iš ten pašalinami tai gali priversti tam tikras aplikacijas, kurios saugojo failus tuose aplankuose, veikti su sutrikimais, neteisingai ar net neveikti visai. Paprastam vartotojui tai reiškia, kad jis, prieš atnaujindamas sistemą turėtų sutikrinti ar jam svarbios aplikacijos yra pritaikytos veikti OS X El Capitan aplinkoje.

Dėl aukščiau paminėtų pakeitimų, prieš diegiant OS X El Capitan, ko gero teisingiausia būtų pasidaryti sistemos atsarginę duomenų kopiją ir po to kompiuteryje įdiegti tik reikalingas aplikacijas ir grąžinti dokumentus į savo vietas.

OS X El Capitan beta 7 aprašyme Apple taip pat įspėja programuotojus, kad ši OS X versija (El Capitan) yra paskutinė palaikanti Java 6 runtime ir jos įrankius versija.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 19 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Gal kokią nuorodą su aprašymu, kaip švariai įdiegti OS X? :)

  2. Gal yra kur 10.10.5 svarus dmg file patalpintas ?

  3. Aha, cia viskas aisku.

    Radau dmg file esant windows. Koks jo tikras MD5 ? :) Noriu instaliacini USB pasidaryt esant windows.

  4. Mac OS X 10.10.5 - ff4850735fa0a0a1d706edd21f133ef2

  5. Na teko skaityneti jog windows 10 seka viska, daro screenshot ekrano ir begale kitu dalyku bei siuncia viska i MS.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų