OS X El Capitan sistemos pakeitimai gali turėti įtakos naudojamų aplikacijų funkcionalumui
Sekanti OS X versija El Capitan naudoja „sistemos integralumo apsaugą“ (System Integrity Protection) skirtą kritiškai svarbius sistemos failus apsaugoti nuo modifikavimo. Šie pasikeitimai OS X El Capitan sisteminėje dalyje gali tapti kai kurių aplikacijų neteisingo veikimo arba visiško neveikimo priežastimi. Dėl šios priežasties, Apple išleidus El Capitan, prieš atnaujinant sistemą reikėtų pasidomėti ar svarbios aplikacijos jai yra pritaikytos.
OS X El Capitan naudojama sistemos integralumo apsauga (SIP), sauganti svarbius sistemos failus nuo modifikavimo, neleis nei skriptams ir net administratoriaus teises turintiems OS X vartotojams modifikuoti UNIX failų teisių ir tuose failuose daryti pakeitimų. Tai turėtų OS X El Capitan operacinė sistemą padaryti stabilesne ir saugesne. Taigi, iš Disk Utility aplikacijos, naujojoje OS X 10.11 versijoje pašalinta „Repair Disk Permissions“ funkcija turės įtakos ir atnaujinant programinę įrangą.
Plačiau šis pakeitimas aprašytas „OS X El Capitan Developer Beta 7 Release Notes“ dokumente. Šio dokumento pastabose rašoma:
Sisteminių failų teisės yra automatiškai apsaugotos ir atnaujinamos programinės įrangos atnaujinimo metu ir teisių atstatymo (Repair Permissions) funkcija daugiau nebereikalinga.
Šio, OS X El Capitan pakeitimo tikslas yra apsaugoti sistemą ir vartotoją nuo per daug sau leidžiančio aplikacijos diegimo paketo lindimo į sistemą ir atitinkamai galimybės įdiegti kenkėjišką kodą ir pažeisti OS X saugumą.
Daugelis OS X vartotojų šio pakeitimo nepastebės ir nepajus, išskyrus Disk Utility aplikacijoje pranykusį teisių atstatymo mygtuką.
Apple programuotojams ar IT ekspertams, esant neišvengiamai būtinybei, suteikia galimybę SIP atjungti, tačiau tai yra ko paprastas vartotojas niekada nežinos ir jam to nereikia. Sistemos atnaujinimo metu, aptinkami failai esantys sisteminiuose aplankuose, kurių ten nebeturėtų būti ir jie iš ten pašalinami tai gali priversti tam tikras aplikacijas, kurios saugojo failus tuose aplankuose, veikti su sutrikimais, neteisingai ar net neveikti visai. Paprastam vartotojui tai reiškia, kad jis, prieš atnaujindamas sistemą turėtų sutikrinti ar jam svarbios aplikacijos yra pritaikytos veikti OS X El Capitan aplinkoje.
Dėl aukščiau paminėtų pakeitimų, prieš diegiant OS X El Capitan, ko gero teisingiausia būtų pasidaryti sistemos atsarginę duomenų kopiją ir po to kompiuteryje įdiegti tik reikalingas aplikacijas ir grąžinti dokumentus į savo vietas.
OS X El Capitan beta 7 aprašyme Apple taip pat įspėja programuotojus, kad ši OS X versija (El Capitan) yra paskutinė palaikanti Java 6 runtime ir jos įrankius versija.
Gal kokią nuorodą su aprašymu, kaip švariai įdiegti OS X? :)
O tu nori beta versiją švariai diegti? Ją geriau diegti į atskirą disko skirsnį.
Gal yra kur 10.10.5 svarus dmg file patalpintas ?
Jei tau reikia tik atnaujinimo - jį rasi Apple serveriuose (1,02GB), o jei reikia pilno įdiegimo - atsisiųsk OS X Yosemite per Mac App Store (5,72GB).
Aha, cia viskas aisku.
Radau dmg file esant windows. Koks jo tikras MD5 ? :) Noriu instaliacini USB pasidaryt esant windows.
Spėju jei žinai kokios tiksliai versijos pas tave diegimo dmg (InstallESD.dmg) - checksum'o informaciją gali rasti internete.
Mac OS X 10.10.5 - ff4850735fa0a0a1d706edd21f133ef2
Aš neturiu 10.10.5 diegimo failo tai negaliu patikrinti koks checksum'as pas mane. Gal kas kitas turi...
Jei kas turi ir nežino kaip patikrinti checksumą:
Atsidarykite Terminal ir paleiskite komandą
md5 kelias_į_.dmg_failą
SHA-1 patikrinti galima komandos
openssl sha1 kelias_į_.dmg_failą
pagalba.Langinėse failo md5 ir sha1 patikrinti galite pasileidę CMD ir įvedę komandą:
FCIV -md5 -sha1 kelias_į_failą
Klausimas, o kam tau to reikia? Jei esi įdiegęs Yosemite, gali atstatyti/švariai įdiegti ją iš interneto nereikės jokių USB, nebent internetas lėtas ir įdiegti reikia iš karto kokiuose 5 Mac'uose. Diegiant iš interneto nereikės pergyventi, kad naudoji kokį praklizmuotą .dmg failą, nes jis bus siunčiamas iš Apple serverių.
Suprantu, MD5 jau parasiau savo turimo failo.
Na patogiau tureti USB, nereikia siuntinetis reikalui esant.
Tai atsisiųsk vieną kartą tiesiai iš Apple, išsikepk USB ir bus tvarka.
Na katik taip ir padariau, tik siunciausi ne per apple. Norejau pasitikrinti MD5.
Tai aš suprantu, kad md5 nori pasitikrinti, nes siuntei iš nepatikimo šaltinio - atsisiuntus iš Apple matyt abejonių apie turinio tikrumą nekiltų :)
Na galbut, atsisiuntus is apple su apple gal ir nekiltu :)
Kolkas pasiskaicius apie windows 10 nelabai ir ugdomas pasitikejimas.
O kas ir kuo nepasitikėjimą tavyje skatina skaitant apie Windows 10?
Na teko skaityneti jog windows 10 seka viska, daro screenshot ekrano ir begale kitu dalyku bei siuncia viska i MS.
nu nežinau... nesinori tikėti, kad MSFT įdiegė kokį nors servisą veikiantį panašiai kaip keyloger'is. Apsikakotų jie nuo tiek screen shot'ų.
faceit.lt/2015/07/windows-10-privatumo-issukiai-...
Nemačiau apie screen shot'us, gal neatidžiai skaičiau. Tikiuosi, kad Microsoft tą informaciją bent jau šifruoja.
Apple elgiasi panašiai, vienis telis skirtumas tas, kad didelės dalies vartotojų informacijos esančios jos serveriuose Apple ir pati negali iššifruoti. Ji taip padarė specialiai, kad nereikėtų dalintis vartotojų duomenimis su visokiomis tarnybomis, kurios zuja lyg musės aplink š. Microsoft kaip suprantu pasiliko sau galimybę vartotojų duomenis iššifruoti ir porceliuoti visiems kam ji mano tai daryti yra tikslinga.
Na placiau viskas buvo rusu forumuose, aisku kiek ten tiesos niekas nezino. Bet panasu kad windows ne tie kurie uz dyka duos kaula :)