Apple atnaujino iTunes sąlygas

Temos: iTunes, Teisė

Antradienį prieš pat Apple Music debiutą, Apple atnaujino iTunes sąlygas.

Visi, kas po to kai startavo Apple Music paslauga, siuntėsi aplikacijas ar atnaujino iOS ar OS X versijas turėjo sutikti su atnaujintomis iTunes Store sąlygomis. Žinoma, prieš paspausdami „Sutinku“ jas visi atidžiai perskaitė, tačiau neatidžiai skaičiusiems trumpa pakaitimų santrauka.

Didžiausias iTunes sąlygose esantis pakeitimas susijęs su Apple Music sąlygų skyriumi, kuriame paminima „iCloud Music Library“, kurios sąlygos daugeliui bus gerai pažįstamos iš „ iTunes Match“. Tiesa, „iTunes Match“ kai kuriose sąlygų vietose vis dar minima. Norint naudotis Apple Music paslauga iOS įrenginiuose turi būti įdiegta iOS 8.4, kompiuteriuose iTunes 12.2 ir Android telefonuose 4.1 operacinė sistema.

Papildomai, Apple dabar (su gerais ketinimais) pasilieka sau teisę naudoti jūsų klausomos muzikos informaciją ir atitinkamai apie tai informuoti tų kūrinių teisių savininkus bei tos informacijos pagrindu mokėti jiems pinigus. Tai apima tiek Apple Music, tiek ir iTunes Match paslaugas.

Naujose iTunes sąlygose atsirado nauja sekcija „D“, skirtoje Apple Music paslaugai. Neperrašinėsiu visų 17 018 žodžių ilgio iTunes sąlygų, tačiau paminėsiu kelias:

 • Apple Music paslauga teikiama tik ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, išskyrus atvejus, kai Apple ID jums buvo suteiktas gavus patvirtintos švietimo įstaigos prašymą arba sukurtas vieno iš jūsų tėvų arba globėjo naudojantis Family Sharing funkcija. Jaunesni kaip 18 metų vaikai turėtų šią Sutartį peržiūrėti kartu su vienu iš savo tėvų arba globėju ir įsitikinti, kad ji yra suprantama tiek vaikui, tiek tėvui arba globėjui. Be patikrinamo tėvų sutikimo iš jaunesnių kaip 14 metų vaikų mes sąmoningai nerenkame asmeninės informacijos, jos nenaudojame ir neatskleidžiame. Tėvai ir globėjai turėtų priminti nepilnamečiams, kad bendrauti su nepažįstamais asmenimis internete gali būti pavojinga, ir turėtų imtis tinkamų atsargumo priemonių, taip pat stebėti, kaip naudojamasi Apple Music paslauga, kad apsaugotų vaikus.
 • Apple Music paslauga jums teikiama tik Lietuvoje. Jūs sutinkate nesinaudoti arba nemėginti naudotis Apple Music paslauga būdami ne Lietuvoje. iTunes gali pasinaudoti technologinėmis priemonėmis, kad patikrintų, kaip laikotės šio reikalavimo.
 • Kad galėtumėte naudotis Apple Music paslauga, jums prireiks tinkamo įrenginio, interneto prieigos ir tam tikros programinės įrangos; gali būti reikalinga nuolat atnaujinti programinę įrangą; šie veiksniai gali daryti įtaką naudojantis paslauga. Įprastam naudojimui rekomenduojamas, o vaizdo įrašams būtinas spartusis internetas; gali būti taikomi prieigos arba ryšio duomenų mokesčiai. Reikalinga iOS 8.4, iTunes 12.2 arba Android 4.1 ar naujesnė versija. Naujausia būtinos programinės įrangos versija rekomenduojama ir gali būti reikalinga tam tikroms operacijoms arba paslaugoms. Jūs sutinkate, kad atsakomybė už šių reikalavimų, kurie gali retkarčiais keistis, laikymąsi tenka jums.
 • iTunes registruoja informaciją apie tai, kaip jūs naudojatės Apple Music paslauga. Ši informacija apima, tuo neapsiribojant, Apple Music produktus, kurių klausotės (įskaitant tuos, kuriuos praleidžiate arba sustabdote), klausymosi trukmę. iTunes taip pat gali rinkti įrenginio informaciją, pvz. IP adresą, įrenginio tipą, operacinės sistemos versiją ir tipą bei unikalius įrenginio indentifikatorius. Taip pat bus saugoma ir su jūsų Paskyra siejama bet kokia informacija apie muzikos pasirinkimą, kurią jūs pateikiate iTunes. Šią informaciją iTunes panaudos teikdama Apple Music paslaugą, siūlydama jums asmenines rekomendacijas, teikdama ataskaitas licencijos davėjams ir mokėdama honorarus, klientų poreikiams pritaikydama ir tobulindama Apple produktus ir Paslaugas, įskaitant Apple Music paslaugą, teikdama aktualią reklamą, apsaugodama vartotojus nuo sukčiavimo ir vykdydama šią Sutartį.
 • Įsigijus Apple Music paslaugos prenumeratą (toliau – Apple Music prenumerata), iTunes automatiškai pagal jūsų Apple ID arba Family Sharing Organizer paskyros mokėjimo priemonę pritaikys jums mokestį ir taikys jį tol, kol išjungsite automatinio naujinimo funkciją. Apple Music prenumeratos automatinio naujinimo funkciją galite bet kuriuo metu išjungti savo įrenginio arba kompiuterio paskyros nustatymų (angl. Account Settings) meniu arba įrenginio nustatymų programėlėje (angl. Settings app). Išjungę automatinio naujinimo funkciją, Apple Music paslauga galėsite naudotis likusį Apple Music prenumeratos laikotarpį. Pasibaigus Apple Music prenumeratos terminui, jūs nebegalėsite naudotis bet kokiomis Apple Music paslaugos funkcijomis, kurioms būtina Apple Music prenumerata, įskaitant (be apribojimų) galimybę naudotis Apple Music produktais, prieinamais per Apple Music paslaugą arba saugomais jūsų įrenginyje, bei bet kokiomis dainomis, saugomomis jūsų iCloud Music Library. Apple Music prenumeratos pirkiniai yra galutiniai (pinigai negrąžinami) (išskyrus atvejus, nurodytus pirmiau išdėstytoje mūsų pinigų grąžinimo politikoje). Suma iš jūsų mokėjimo priemonės bus nuskaityta likus ne daugiau kaip 24 valandoms iki galiojančios Apple Music prenumeratos termino pabaigos.
 • Kad galėtumėte įsigyti Apple Music prenumeratą šeimai taikomu įkainiu (jeigu taikomas), turite būti įtrauktas į Family Sharing. Jeigu esate Šeimos organizatorius (angl. Family Organizer), jūs sutinkate, kad iTunes automatiškai ir reguliariai nuskaitytų mokestį nuo jūsų mokėjimo priemonės už Apple Music prenumeratas, kurias įsigyja jūsų Šeimos nariai, kol automatinio atnaujinimo funkcija nebus išjungta atitinkamame Šeimos nario įrenginyje arba kompiuteryje.
 • iTunes Match veikia su bibliotekomis, kuriuose yra iki 25 000 dainų, kurių arba šiuo metu negalima rasti iTunes Parduotuvėse, arba neįsigytos iš iTunes Parduotuvių su jūsų Paskyra. Dainos, kurios neatitinka tam tikrų kriterijų, arba nėra autorizuotos jūsų kompiuteriui nėra tinkamos iTunes Match.
 • Kai naudojate iTunes Match, iTunes registruos tokią informaciją, kaip įrašai, kuriuos jūs paleidžiate, sustabdote ar praleidžiate, įrenginiai, kuriuos jūs naudojate, ir laikas bei laikotarpis, kuomet jūs įrašus leidžiate.
 • Jūs sutinkate naudoti iTunes Match tik teisėtai įgytam turiniui. Bet koks neteisėtas turinys pažeidžia kitų asmenų teises ir gali būti pagrindas jums taikyti civilines ir baudžiamąsias sankcijas, įskaitant galimus piniginius nuostolius, už autorių teisių pažeidimą.

Turinio naudojimo sekcijoje rašoma:

 • Jūs sutinkate, kad iTunes Produktai būtų jums teikiami tik remiantis licencija, įskaitant licenciją, kurią suteikia NCB/LATGA-A. Jūs suprantate, kad Paslauga ir tam tikri iTunes Produktai turi apsaugos sistemą, naudojančią technologiją, kuri apsaugo skaitmeninę informaciją ir apriboja jūsų naudojimąsi iTunes Produktais taikant tam tikras naudojimo taisykles („Apsaugos sistema”), kurias nustato iTunes ir jos licenciarai, ir kad, nepriklausomai nuo to, ar iTunes Produktams taikomi apsaugos technologijos apribojimai, jūs privalote naudoti iTunes Produktus vadovaujantis taikomomis naudojimo taisyklėmis, kurias nustato iTunes ir jos licenciarai („Naudojimo taisyklės”), ir kad bet kuris kitas iTunes Produktų naudojimas gali reikšti autorių teisių pažeidimą. Bet kuri apsaugos technologija yra neatskiriama iTunes Produktų dalis. iTunes pasilieka teisę bet kuriuo metu keisti Naudojimo taisykles būsimiems pirkimams naudojant Paslauga. Tačiau šie pakeitimai nebus taikomi iTunes Produktams, kuriuos jūs jau esate įsigiję. Jums bus pranešta apie bet kuriuos Naudojimo taisyklių pakeitimus. Jeigu jūs atsisakysite priimti naujas Naudojimo taisykles, nebegalėsite įsigyti iTunes Produktų naudojant Paslauga.

Čia tik keli pakeitimai, jei neskaitėte naujų iTunes sąlygų atidžiai ir norėtumėte jas pastudijuoti tam skirdami daugiau laiko ar išsaugoti savo kompiuteryje - naujas iTunes sąlygas rasite Apple svetainėje.

Žymos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 11 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nu jai daba bus sekama ką aš klausausi ir bus autoriams kūrinio nusiunčiama, tada nekas, nes dainos yra perkeltos iš kompaktų arba atsisiūtos. Kažin kaip jie nustatys ar tai legali muzika ar ne ir reik imt mokestį ar ne už dainas.

  • Nemanau, kad Apple imsis policijos vaidmens. Informaciją apie klausomą muziką ji rinks tam, kad galėti pasiūlyti pačiam pagal mėgstamus stilius, atlikėjus ir t.t. parinktą muziką.

   O jei muzika iš CD perkelta tai nėra ko drebinti kinkų.

   Apple tikrai žinos ar muzika klausoma imant ją iš jos ar grojama iš failų išsaugotų įrenginyje įsigytų iš iTunes ar šiaip įrašytų tam yra DRM ir kiti apsaugos mechanizmai. Vartotojui, nepriklausimai iš kur paimtą muziką jis klauso paslauga nekainuos daugiau ir čia jau palikime Apple tvarkytis pačiai su mokėjimais atlikėjui ar įrašų studijai.

   Nepamiršk, kad Mac App Store taisyklės draudžia daug dalykų, pavyzdžiui pasirašydamas jas (paspausdamas sutinku), pasižadi, kad naudodamas iTunes ar Mac Store įsigytas aplikacijas negaminsi raketų, atominių, cheminių arba biologinių ginklų :) Tame tarpe, priklausomai nuo to ar įvežimą produkto į šalį, kad ir ribotam laikotarpiui, galima laikyti importu/eksportu gali būti, kad pasižado nesiklausti muzikos ar nesinaudosi iTunes ar Mac App Store įsigytomis aplikacijomis šalyse, kurioms JAV yra įvedusi embargą ir t.t. :)

   g. Jums draudžiama naudoti arba kitaip eksportuoti arba reeksportuoti Licencijuotą programą, išskyrus, kai tai leidžia Jungtinių Amerikos Valstijų teisė ir jurisdikcijos, kurioje Licencijuota programa buvo gauta, įstatymai. Konkrečiai, bet tuo neapsiribojant, Licencijuota programa negali būti eksportuojama arba reeksportuojama
   (a) į jokias šalis, kurioms Jungtinės Amerikos Valstijos yra įvedusios embargą, arba
   (b) jokiems asmenims, įtrauktiems į JAV iždo departamento specialiai nurodytų piliečių sąrašą arba JAV komercijos departamento nepageidaujamų asmenų sąrašą arba subjektų sąrašą. Naudodami Licencijuotą programą, jūs patvirtinate ir garantuojate, kad neesate jokioje tokioje šalyje ir neesate įtrauktas į jokį tokį sąrašą.
   Jūs taip pat sutinkate nenaudoti šių produktų jokiems tikslams, kurie yra draudžiami Jungtinių Amerikos Valstijų įstatymų, įskaitant, bet tuo neapsiribojant, raketų, atominių, cheminių arba biologinių ginklų kūrimą, projektavimą arba gamybą.

   Taip, kad visada vykdamas į užsienį ir imdamas iPhone, iPad, iPod ar/ir Mac turi pasidomėti ar tai šaliai JAV nepaskelbė embargo. :)

   O jei tavo darbas susiję su karine technika - gali būti, kad naudodamas Apple Pages ar Numbers pažeidi sutarties sąlygas :)

 2. Radioaktyvus

  Kiek žinau iTunes pardavinėjama muzika nebeturi DRM. Tačiau DRM tikrai yra ir bus Apple Music failuose.

 3. O kaip su iTunes Match prenumerata?

 4. Ar tikslinga dar būtų tęsti iTunes Match prenumeratą, jeigu pradėjau naudoti Apple Music?

  • Manau į šį klausimą geriausiai gali atsakyti tik pats.

   Apple savo Apple Music narystės skyriuje gana skurdžiai aprašo iTunes Match ir Apple Music simbiozę: „Apple Music and iTunes Match are independent but complementary“. Aš tai suprasčiau, taip: iTunes Match ir Apple Music yra atskiros paslaugos, tačiau palaiko kai kurias viena kitos funkcijas. Man atrodo, kad atsisakius iTunes Match prenumeratos, Apple Music aplikacijoje gali nematyti ko nors kas pasiekiama per iTunes Match paslaugą.

   Taip pat į Apple Music kūrinius grįžo DRM. Jei per iTunes Match atsisiųsti kūriniai yra neužrakinti DRM, tai kūriniai, kuriuos atsisiunti per Apple Music - yra „DRM-locked“, tai reiškia, kad jei atsisiunti iš iCloud Music Library muziką per iTunes Match (nerakintus DRM) - tuos .m4a failus gali klausytis kiek tik nori ir, iš principo, bet kuriame įrenginyje, tačiau jei iš iCloud Music Library atsisiųsi muziką per Apple Music (.m4p) - jos klausytis galėsi tik tiek kiek būsi Apple Music prenumeratorius ir, greičiausiai, tik tuose įrenginiuose kuriuose Apple gali patikrinti tavo narystę, kas reiškia Apple įrenginiuose. Kai nutrauksi prenumeratą - jos klausytis negalėsi.

   Šiek tiek daugiau pamąstymų šia tema rasi čia.

   Apple Music dar labai nauja paslauga, o Apple labai kukliai aprašo galimus jos paslaugų narystės variantų derinius, tad klaustukų tikrai nemažai.

   Šių paslaugų kainos skirtumas taip pat gali būti vertas pamąstymo.

 5. Dėkoju

Parašykite komentarą

Į viršų