Apple dizaino vadas Jony Ive užregistravęs dvigubai daugiau patentų nei Thomas Edison

Banner-Jonathan-Ive-zmogus-kuriantis-rytoju

Galvodami apie Edison'ą dažnas apie jį galvojame kaip apie didžiausią atradėją pasauliui padovanojusį automatinį telegrafą, fonografą ir alkaline baterijas, tačiau Apple dizaino vadas seras Jonathan Ive yra kur kas produktyvesnis išradėjas.

Edison’o Menlo Park laboratorija įsikūrusi New Jersey buvo tokia produktyvi, kad atradėjas žadėjo kas dešimt dienų pristatyti pasauliui po nediduką atradimą, o kas pusę metų po didelį. Per visą savo gyvenimą Edison'o vardas puikuojasi ant 2 332 patentų.

Anot Stephen Fry, Apple dizaino vadas Jony Ive yra kur kas produktyvesnis nei Edison’as. Begalė pasaulio gyventojų kas dieną gyvena Jony atradimų apsuptyje: iPhone, iPad naujasis MacBook ir t.t. Jo vardu yra registruota beveik 5 000 patentų ir tai dvigubai daugiau nei turėjo Thomas Edison kai mirė sulaukęs 84 metų, o Jony tik 48-eri.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 24 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kaip visada malonu skaityti, tačiau juk net ir geriausiams iš mūsų pasitaiko spausdinimo klaidų, pataisyk "Begalė pasaulio gybentojų..." Skamba iš ties puikiai kaip yra, bet...

 2. Kokie dar dizaino patentai.. bullshit nera ka lygint fizika isradeja su dizaineriu

  • Kiekvienas stengiasi įmanomais būdais ar prieinamomis priemonėmis apsaugoti savo idėjas ar kūrybos vaisius. Daugelis šalių turi savo patentų taisykles ir neretai vienoje šalyje patentabilių idėjų ar išradimų taisyklės gana stipriai skiriasi nuo naudojamų kitoje.

   Pavyzdžiui pagal Lietuvos Respublikos patentų įstatymą išradimais nelaikomi: 1) atradimai, mokslo teorijos ir matematiniai metodai; 2) gaminių išoriniai vaizdai; 3) žaidimų, intelektinės arba ūkinės veiklos planai, taisyklės ir būdai, taip pat kompiuterių programos; 4) informacijos teikimo būdai; 5) natūralioje aplinkoje esantis žmogaus kūnas ar jo elementas, įskaitant geno seką ar jos dalis, bet kuriais jo formavimosi ir raidos etapais (ši nuostata netaikoma išskirtam iš žmogaus kūno ar kitaip, taikant technologinį procesą, gautam elementui, taip pat geno sekai ar jos daliai, net jeigu šio elemento struktūra yra tapati natūralioje aplinkoje esančio elemento struktūrai).

   Pagal šias taisykles ir daugelis fizikos atradimų ar teorijų Lietuvoje negali būti užpatentuota, tačiau JAV tai patentuoti galima ir žmonės patentuoja stengdamiesi apsaugoti savo atradi(sukūri)mus. Manau, kad geras dizaino sprendimas arba problemos sprendimo metodas yra vertas patento ne mažiau nei koks nors fizikos atradimas, kurio nauda, vertė ar svarba yra ganėtinai abejotina.

 3. "geras dizaino sprendimas arba problemos sprendimo metodas yra vertas patento ne mažiau nei koks nors fizikos atradimas, kurio nauda, vertė ar svarba yra ganėtinai abejotina" suprantu, patentas yra patentas tačiau tai yra dvi skirtingos kategorijos, būtent todėl šie du žmonės negali būti lyginami. O sakyti jog dizaino sprendimas yra svarbesnis uz mokslinį atradimą yra švelniai tariant apgailėtina...

  • Manau, kad viskas priklauso nuo konkretaus išradimo, jo panaudojimo ir požiūrio. Mano galva, koks nors dizaino sprendimas leidžiantis neįgaliam žmogui, su to spendimo pagalba, įveikti/sumažinti negalios keliamus apribojimus - kur kas svarbiau, nei kokios nors supernovos masės ar atstumo iki jos paskaičiavimo principai ar metodai.

 4. Na ka cia remti, bepygu Stev lauruose maudytis, kai uz nagaros kruvos aukso guli, gali tuos patentuos galvot tolka tak :) Tiek as, tiek tu. Mokslu galima net nebaikt.

  • Straipsnis ne apie Steve (spėju omenyje turėjai Jobs), o apie Jony - jis mokslus baigė. O šiaip gyvenime svarbu ne ką baigei, o ką moki. Man teko sutikti begales „baigusių“ dundukų ir nebaigusių „genijų“, kurie „baigusiems“ nušluostydavo nosis taip, kad tų „baigusių“ ego ir „baigimo proga“ turimas pasipūtimas akimirksniu iš „raudonosios gigantės“ (planetos) turėdavo tapti smiltelės dydžio.

 5. Jonathan Ive - vertas pagarbos žmogus, tiek apdovanojimų, tiek pasiekimų atžvilgiu. Aš lenkiu prieš jį galvą - respect.
  en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Ive

 6. Na as viska suprantu Ramunai, norejau pasakyti kad nera kas kazka pasiekti, kai uz nugaros yra palikimai, pinigai ir nuo mazu dienu besisupantys turtingi zmones, bei padarytos pradzios viso kazko.... Jei zmogus gimes neturtingoje seimoje ir aplinkoje, tokiu pasekeju tapti jis turi galbut beveik 1%. Nei vienas zmogus siais laikais nepasieke kazko nuo nulio, o jei pasake butu idomu suzinoti kas cia toks :)

  Tuom zmones ir skiriasi. Vieni lenkia galvas pries herojus. Kiti nelenkia ju nei pries nieka.

  Nera sios temos tikslo rutulioti. Vieni mato gyvenima vienaip, kiti kitaip. Lengviau gyvena tie kurie mato daugiau spalvu :)

 7. Romanas Abramovičius rusu agentas. As suprantu kad smaikstauji.

  • Na nesvarbu kas jis toks. Kai jam buvo metai - mirė jo mama, dar po poros - tėvą užmušė kranas. Priglaudė giminės gyveno skurdžiai, šaltai ir su uodais. Dabar jo turtas 9.1 mlrd. USD

   Jei neužtenka, aukščiau minėtas Howard Schultz - Starbucks CEO - 2 mlrd. USD (tėvas sunkvežimio vairuotojas, mama - namų šeimininkė)
   Dar?
   Ken Langone: - tėvas santechnikas ir dar dirbo kavinėje, kad išlaikyti šeimą - 2.1 mlrd. USD
   Shahid Khan: pakistanietis atvykęs į JAV dirbo indų plovėju už 1,2USD/val., kad apmokėti savo studijas - 3,8 mlrd. USD.
   Kirk Kerkorian: kad padėti išgyventi savo šeimai metė studijas ir tapo boksininku - 3,9 mlrd USD.
   John Paul DeJoria: gatvėje pardavinėjo kalėdines atvirutes ir laikraščius, kad padėti šeimai, bet vis tiek vėliau pateko į prieglaudą... - 4 mlrd. USD.
   Do Won Chang - dirbo po tris darbus vienu metu, kad sudurti galą su galu - 5 mlrd. USD
   Ralph Lauren - metė mokyklą, išėjo į armiją, dirbo klerku - 7,7 mlrd. USD
   Francois Pinault: metė aukštąją, nes iš jo ten buvo tyčiojamasi dėl neturto - 15 mlrd. USD
   Leonardo Del Vecchio: užaugo vaikų namuose, nes jo našlė motina nesugebėjo visų 5 vaikų išlaikyti - 15,3 mlrd. USD
   Sorošas: 20 mlrd. USD
   Harold Simmons: užaugo lūšnoje be tualeto, dušo ir elektros - 40 mlrd. USD
   Larry Ellison: po to kai jį įvaikinusi motina mirė, kad išgyventų dirbo pačius keisčiausius darbus- 41 mlrd. USD.
   ir t.t.

   Kad neatrodytų jog šmaikštauju :)

 8. Viktoras irgi nuo svarkes pradejo, tik kai reikia bega i rusija slapstytis :D

 9. Kaip suprantu, bandai pasakyti jog visi jie vagys. Toks, sakyčiau, post-sovietinio lagerio požiūris į aplinką, kuriame pilna nepasitikėjimo ar kito, turinčio daugiau, smerkimo. Tikiuosi, kad dabartinė, Y karta jau užaugs atsikračiusi šio palikimo ir, be abejo, tos realybės suformuotų gyvenimiškų principų, kurie leis praturtėti nevagiant.

  Ne visi turtuoliai vagys - gal nustebsi, bet praturtėti galima tiek sunkiu darbu, tiek ir smegenų veiklos dėka :).
  Aišku, tu gali vėl pradėti apie 1% sakyti, taip - 1% planetos gyventojų valdo apie pusę planetos gėrio...

 10. Na kas i pasauli ziuri ne pro rozinius akinius, tai supranta kad turtuoliai tikrai ne su aureolem vaiksto.

  Na o tie kurie pavargsta nuo realybes, juos supa meskiukai ir vaivorykstes.

 11. Cia kaip kariuomene. Tie kurie puls kris i š ir voliosis, bus megstami ir gaus kaula. O tie kurie nevykdys, bus blogi kareiveliai.

Parašykite komentarą

Į viršų