Apple išleido OS X 10.10.3 Yosemite su Photos aplikacija

Po ilgų bandymų ir testavimų Apple pagaliau išleido OS X 10.10.3 Yosemite versiją, kurios didžiausia naujovė yra Photos - Mac kompiuteriuose pakeisianti Aperture ir iPhoto aplikacijas.

Apple išleido naują OS X Yosemite versiją 10.10.3. Šios OS X versijos betą skirtą programuotojams Apple išleido vasario mėnesį, o kovo pradžioje ją išbandyti galėjo ir visi tai padaryti norintys paprasti mirtingieji užsiregistravę Appleseed svetainėje.

Didžiausia OS X 10.10.3 Yosemite naujiena yra visiškai nauja OS X aplikacija Photos. Jei Photos aplikaciją naudojate iPhone ar iPad - OS X skirtoje Photos aplikacijoje rasite daug panašumų.

Kitos OS X 10.10.3 Yosemite naujovės:

Taip pat Apple išleido OS X Yosemite Recovery atnaujinimą OS X 10.10.3 atnaujinimas su Photos aplikacija

Atnaujinimą atsisiųsti ir įdiegti galite per Mac App Store aplikacijos Updates skirsnį

Prieš atnaujindami sistemą nepamirškite pasidaryti atsarginę duomenų kopiją.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 29 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Na pagaliau :)
  Oho 2,02 GB sveria

 2. Ką reiškia "ekrano dalinimosi paslauga"?

 3. Turbūt nebebūsiu vienas iš pirmųjų. Kažkaip paskutiniai atnaujinimai išmetami nenušlifuoti. Palauksiu, kol apsitrins

 4. pakeitė ne tik Activity Monitor atvaizdavimą, bet, rodos, ir mažiau RAM naudoja... šiuo metu paleista Safari su kokių 20 skirtukų, mail, messages, spotify, uTorrent, visokie servisai, o sunaudota tik 5,41 GB ram...

 5. Ar instaliavus naujausią OS X, Aperture normaliai veikia ir Photos netrukdo?

 6. Keistoka tai, kad po atnaujinimo į miegantį Android ragelį laiškai ateina kone minute anksčiau nei į MAC kompiuterį. Iki atnaujinimo to nepastebėjau.

  Mac'e nuostatose uždėta Check for new messages: Automatically

  accoutas gmail (imap)

 7. Kaip pastebėjau, Photos žymiai geriau veikia veidų atpažinimas. Kas nepatiko, ankčiau po aplankais būdavo rodoma data (arba laiko intervalas). Dabar žiūri į krūvą pavadinimų, o kada veiksmas vyko...

  • Man Photos visai nepatiko. Gal, kaip iPhoto aplikacijos pakaitalas (kurios beveik nenaudojau) ji ir pusė velnio, bet į Aperture pakaitalą ji net nepanaši. Pradedant nuo kreivo bibliotekų importavimo ir baigiant juokingais/pradedančio mėgėjo įrankiais.
   Paprastam žmogui fotografuojančiam savo kačiukus, vaikučius ir voveres ji gal ir tinka.

   • Reikalas tame, kad Photos niekada nebuvo pristatoma kaip pakaitalas Aperture. Tad tamstos nusivylimas atrodo labai keistai. Galima pagalvoti, kad tau kažkas žadėjo, jog Photos bus super profams skirta programa ir tu štai išbandęs baisiai nusivylei...

    Taip, Photos yra skirta BŪTENT tiems, kurie nėra Aperture/Lightroom vartotojai. T.y. paprasti mirtingieji.
    Jei ieškai Aperture pakaitalo, Adobe Lightroom ko gero vienintelis pasirinkimas, nes Aperture jau nebetobulinamas.

    • Apple Photos aplikacijos iš vis nepristato kaip kokio nors kieno nors pakaitalo, tačiau :

     - Apple panaikinus dvi aplikacijas ir išleidus vieną su panašiu funkcionalumu, daugelio Mac vartotojų viltis, kad ji atstos tas abi aplikacijas yra tiek natūrali, tiek ir pagrįsta.
     - Apple kalbant apie Photos aplikaciją labai dažnai iPhoto ir Aperture aplikacijų pavadinimai minimi kartu tiek kalbant, tiek ir tekstinėje medžiagoje. Pvz. „OS X Yosemite (v10.10.3) now includes the Photos app. If you were using iPhoto or Aperture, here’s more information about upgrading to Photos on your Mac“.
     - paspaudus ant Aperture nuorodos apple.com/aperture automatiškai permetama į Photos aplikacijai skirtą psl.
     ir t.t.
     Kita vertus yra Aperture vartotojų, kurie nenaudojo didelės dalies šios aplikacijos galimybių ir jiems galėtų tikti ir Photos, bet vargu, nes ji per daug skysta net ir 20% Aperture galimybių vartojusiems.

     • Aš manau, jog akivaizdu, kad Photos yra iPhoto pakaitalas. Net apple.com puslapyje programos pristatymas byloja, kad tai NĖRA profesionalams skirta programa.
      http://www.apple.com/osx/photos/
      Ar šitame puslapyje matai ką nors panašaus į profesionalams skirtus feature? Ne, tik consumer lygio dalykai, skirti masėms. Ir jeigu tave nukreipė į tą patį puslapį iš Aperture puslapio, tu taip pat turėjai galimybę susipažinti su programos galimybėmis dar prieš oficialų išleidimą.

      Taip pat ir patys Apple niekada neteigė, kad tai bus profesionalams skirta programa.
      Per pirmąjį trumpą video pristatymą-anonsą (praeitais metais) irgi buvo akivaizdu, kuria kryptimi eis Photos.

      Taigi niekas nekaltas, kad tamsta likai nusivylęs. Kaip ir minėjau, nori pro, naudok Lightroom.

      PS. Apple nieko nepanaikino. Tiesiog nutraukė development'ą. Vis dar gali naudotis Aperture, tik klausimas, kiek laiko...

      • Nežinau kokias radioaktyvias medžiagas rūkai ar leidiesi, tačiau nei aš kada teigiau, kad Apple sakė jog Photos yra Aperture pakaitalas, nei sakiau jog esu nusivylęs ir panašiai...
       Arba kažką maišai arba tau labai prastai su teksto suvokimu.

       • "Gal, kaip iPhoto aplikacijos pakaitalas (kurios beveik nenaudojau) ji ir pusė velnio, bet į Aperture pakaitalą ji net nepanaši. Pradedant nuo kreivo bibliotekų importavimo ir baigiant juokingais/pradedančio mėgėjo įrankiais."

        Na man su teksto suvokimu viskas gerai. Ar tamstai gerai su atmintimi ? :)

        • Na šios citatos, kaip pavyzdžio naudojimas tik ir patvirtina, kad su teksto supratimu yra pas patį Radioaktyvų labai, labai prastai. Kur šioje citatoje teigiama, kad Apple sakė, jog Photos yra Aperture pakaitalas bei kurioje vietoje teigiama, kad aš esu nusivylęs?

         Spėju esi iš tų save įsimylėjusių „kačiukų fotografų“, kurio savimeilę įžeidė visai kitas komentaro sakinys. Linkiu užaugti.

         • Mes nesusikalbame.

          Tavo žodžiai (citatoje) byloja, kad Photos nepatenkino tavo lūkesčių kaip alternatyva Aperture.
          Taigi manau galima drąsiai teigti, kad šia programa, kaip Aperture alternatyva, tu nusivylei.

          O mano pointas yra, kad niekas nežadėjo, jog Photos pakeis Aperture, taigi tavo nepatenkinti lūkesčiai yra visiškai tavo pačio problema.

          Aš nuo pat pradžių žinojau, kuo bus ir kuo NEBUS Photos programa. Jau pačią pirmą dieną, anonsavo. Vėliau įvairūs straipsniai apie OSX 10.10.3 beta tik patvirtino, kad Photos yra pamaina iPhoto programai ir Aperture tikrai nepakeis.

          Ir kai oficialiai buvo išleistas šia atnaujinimas, aš iš Photos gavau BŪTENT tai ko ir tikėjausi. T.y. Ką žadėjo, tą ir davė.

          O kalbant apie įsižeidimą, tamsta labai jau greitas teisti ir šokti į asmeniškumus. Parašiau komentarą visiškai be jokių piktumų ar "stūmimų" ir štai dabar jau girdžiu, kad esu "save įsimylėjęs kačiukų fotografų"... Įdomios prielaidos iš žmogaus, kuris net mano vardo nežino... :)

          • Kiekvieno supratimas yra labai individualus dalykas. Asmeniškai aš neturėjau lūkesčių Aperture pakeisti Photos aplikacija, nes jau jos pristatymo metu matėsi, kad tai mėgėjams skirtas įrankis.
           Galiu drąsiai teigti, kad tamstos drąsus teiginys yra klaidingas.
           Aš į Photos aplikaciją nedėjau jokių lūkesčių.
           Apie kačiukus pasakiau, nes rašote visiškas nesąmones, apie kažkokius tai mano lūkesčius apie kuriuos niekur nerašiau ir kurie tėra tamstos vaizduotės vaisius ir vienintelę priežastį gaišti savo ir kitų laiką tokiais marazmais galiu pateisinti tik asmeniniu įsižeidimu. Man Jūsų vardo ir nereikia reaguoju į tai ką rašote, o ne kas esate.
           Manau, kad laikas baigti šią nesąmoningą diskusiją, nes man nuoširdžiai gaila jai savo laiko.

 8. Photos aplikacijoje dingo nuotraukų rūšiavimas "Places", kas buvo labai patogu "iPhoto".
  Gal aš ko nors nepastebėjau? "Places" džnai naudoju, padeda greičiau susirasti reikiamas nuotraukas..
  Gal žinote apie tai ką daugiau?

 9. kaip WiFi? man tai tikrai ne geryn po update'o - jei ne blogyn :(
  pasikartosiu - visi kiti prietaisai (iOS, Android) - be jokių problemų tuose pačiuose WiFi tinkluose, o OS X vis refrešint reikia (wf atjungt / įjungt)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų