Porno žiūrėjimas OS X Safari nėra toks privatus kaip manote

Jei paklaustumėte Apple ar naršymas privačiame režime OS X Safari yra privatus - greičiausiai gautumėte teigiamą atsakymą, ar bent jau taip tikitės kai naršote įjungę „Private“ naršymo režimą.

Kai naršote OS X Safari įjungę privataus naršymo režimą tikitės, kad Safari nesaugos istorijos svetainių, kuriose lankėtės šiame režime. Taip - jūsų viltys teisingos, būtent taip ir turėtų elgtis naršyklė, tačiau joje yra klaida.

Dėl klaidos, kurią aptiko MacIssues Safari net ir „privačiame“ naršymo režime „logina“ visas lankomas svetaines ir saugo jas faile, kuriame esančius duomenis be didesnio vargo gali gauti bet kas turintis priėjimą prie jūsų kompiuterio.

Pasirodo, kad Safari, nepriklausomai nuo to kokį naršymo režimą naudojate - visų lankomų svetainių „Favicon“ paveiksliukus saugo ~/Library/Safari/WebpageIcons.db faile. Šis failas gali būti atidarytas bet kokios SQLLite naršyklės pagalba, tame tarpe ir ta, kuri įdiegta OS X Terminal aplikacijoje.

Atidarius šį failą, jame matome visą aplankytų svetainių sąrašą, tame tarpe ir aplankytas „Private“ režime. Nors nėra sudėtinga šį failą ištrinti
rm -f ~/Library/Safari/WebpageIcons.db ir taip panaikinti savo naršymo pėdsakus. Tai yra laikina priemonė ir kol Apple ištaisys šią klaidą, jei yra reikalas naudoti privataus naršymo režimą, geriau atsidaryti Chrome.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Grynai įdomumo dėlei... Kaip pratrint tą informaciją, jeigu ieškant ~/Library/Safari/WebpageIcons.db pasirodo "The folder "WebpageIcons.db" can't be opened because you don't have permission to see its contents."? Prisijunges kaip adminas.

Parašykite komentarą

Į viršų