Microsoft kopijuodama Apple, sekančią Windows versiją dalins nemokamai, bet nebūtų Microsoft…

Windows 10

2013 metais pradėdama savo OS X versijas platinti nemokamai Apple užkrėtė geru pavyzdžiu ir Microsoft, kuri nutarė leisti vartotojams nemokamai atnaujinti savo Windows į sekančią versiją, tačiau nebūtų Microsoft jei viskas būtų taip paprasta kaip pas Apple.

Prieš pradėdamas rašyti straipsnį mąsčiau ar verta rašyti apie Windows, bet pagalvojau, kad didelė Mac Arena skaitytojų dalis biuruose, o kai kurie ir namuose kankinasi su Windows PC bei yra tokių, kurie net Mac kompiuteriuose yra įdiegę ir Windows… Turiu prisipažinti, kad buvo laikotarpis, kai testavau vieną programinę įrangą ir savo Mac vienu metu per Parallels buvau įdiegęs net 4 skirtingas Windows versijas.

Klausantis Windows 10 renginio pristatymo nejučia aplanko jausmas, kad jei ne Microsoft kompanijos paslaugų pavadinimai, klausytumeisi OS X pristatymo ir apima gailesčio jausmas Windows vartotojams pagalvojus, kad pastarieji neturi galimybės naudotis sistemų patogumais, kuriuos jau seniai siūlo įvairios technologijos ir, kuriomis jau senokai naudojasi Mac kompiuterių savininkai. Liūdna, kad Microsoft Windows vartotojai vis dar gyvena technologijų akmens amžiuje.

Teminės konferencijos metu Microsoft dalį šio renginio laiko skyrė Windows 10 pristatymui ir papasakojo nemažai naujienų, kurios turėtų įžiebti viltį apsiblaususiose ir liūdnose Windows vartotojų akyse. Nežiūrint nemažo Microsoft paskelbto naujovių kiekio žinia apie Windows nemokamumą didžiausio susidomėjimo sulaukė .

Panašu, kad Microsoft nutarė nukopijuoti eilę OS X funkcijų ir jas įdiegti Windows 10. Microsoft taip įsijautė į Apple kopijavimą, kad „nukopijavo“ net siaubingai blogą renginio pristatymo video transliaciją, panašiai kaip buvo nutikę Apple.

Galimybė atnaujinti turimą Windows OS į Windows 10 nemokamai, bet…

Didžiausias skirtumas tarp Microsoft ir Apple yra tas, kad Microsoft pagrindinis pajamų šaltinis yra programinė įranga iš kurios didžiulę pajamų dalį atneša Windows operacinė sistema. Tuo tarpu Apple pajamas gauna iš įrangos pardavimo ir operacinė sistema „besisukanti“ tuose įrenginiuose tėra tos įrangos sudedamoji dalis.

Dėl šios priežasties, Microsoft negali sau leisti tokio dosnumo kokį sau leidžia Apple ir dalinti Windows 10 visiems norintiems nemokamai:

  • Nemokamai į Windows 10 savo turimas Windows operacines sistemas atnaujinti galės tik Windows 7, Windows 8 ir Windows 8.1 vartotojai.
  • Nemokamai atnaujinti bus galima tik vienerių metų bėgyje, o vėliau teks mokėti.
  • Nemokamai atnaujinti galima bus tik vieną įrenginį, o tai reiškia, jei Windows vartotojai nutars modernizuoti savo PC ir pakeis jame pagrindinę plokštę - Windows 10 teks pirkti.

Tuo tarpu OS X Mac vartotojams yra nemokama be kokių nors apribojimų.

Kitos Windows 10 naujovės

Be daugiausiai dėmesio susilaukusios galimybės pirmų metų laikotarpyje Windows 7, Windows 8 ir Windows 8.1 į Windows 10 viename kompiuteryje atnaujinti nemokamai, Microsoft pristatė ir kelias kitas šios savo operacinės sistemos naujas galimybes, kurios OS X vartotojams jau seniai gerai pažįstamos.

Skype visiems gerai pažįstama aplikacija, nepriklausomai nuo to ar ja naudojamasi, ar ne. Pagrindinis jos privalumas yra bendravimas video pagalba. Dabar Microsoft stengiasi, kad Windows 10 operacinėje sistemoje ši aplikacija būtų naudojama ir susirašinėjimui tekstu.

Windows 10 Skype bus kaip Facetime ir iMessage paslaugos apjungtos į vieną. Naujoje Microsoft operacinėje sistemoje Skype tarnybos bus dar stipriau integruotos į operacinės sistemos branduolį ir galės aptikti ar asmuo, kuriam siunčiate tekstinę žinutę naudoja Skype ir jei taip, vietoje SMS išsiųs žinutę į Skype - visiškai taip pat kaip Apple tai organizavo Messages aplikacijos pagalba.

Microsoft Windows 10 turės „Continuum“ paslaugą panašią į tą, kurią nuo 2014 metų rudens sėkmingai naudoja OS X 10.10 Yosemite vartotojai. Nors „Continuum“ veikia ne visiškai taip pat kaip Apple Continuity (bent jau pavadinimą galėjo sugalvoti labiau besiskiriantį nuo Apple „Continuity“).

Ką dar renginyje pristatė Microsoft

Negalima teigti, kad Microsoft paėmė ir pilnai nukopijavo šiandieninę OS X versiją ir pritaikė ją PC vartotojams. Microsoft ruošiasi įdiegti kelias funkcijas, kurių neturi dabartinė naujausia OS X versija, tačiau tai nereiškia, kad tų funkcijų, bent jau dalies jų nebus sekančioje OS X.

Kelios iš išskirtinesnių Windows 10 savybių yra Cortana atsiradimas kompiuterinėje versijoje. Manau sekanti OS X versijoje Siri taip pat apsigyvens. Windows 10 taps universali operacinė sistema (apie tai jau kuris laikas kalbama Apple fanų pasaulyje, kad iOS ir OS X supanašės ir taps viena OS tiek Mac kompiuteriams, tiek ir mobiliems įrenginiams).

Be straipsnio pradžioje paminėtų Apple ir Microsoft kompanijų skirtumų, šios skiriasi dar ir tuo, kad Apple ruošiasi pardavinėti Apple Watch, kurių kai kurie modeliai bus iš 18 karatų aukso, tuo tarpu Microsoft savo vartotojams siūlo 3D holograminius akinius, kuriuos užsimaukšlinti gali tik tokiu atveju jei nori atrodyti kaip idiotas.

Microsoft akiniai norintiems atrodyti kaip idiotai

Sunku įsivaizduoti, kad Apple sukurtų ką nors panašaus į Microsoft HoloLens, nes Apple savo energiją bei intelekto ir kūrybinį potencialą skiria produktams, kurie iš karto tampa vedančiaisiais: muzikos grotuvai, plonučiai nešiojami ir staliniai kompiuteriai, mobilūs telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir dabar dėvima elektronika.

Šią akinių idėją Microsoft, matyt, nusižiūrėjo iš Google, kuri jau kuris laikas nesėkmingai bando reanimuoti savo Glass, tačiau ji neprigyja, o daugelis žmonių pamatę kitus tokius akinius dėvint labai neigiamai, kartais net su smurto apraiškomis į tai reaguoja. Kaip ten bebūtų, skonis ir mada yra tai dėl ko ginčytis būtų kvaila ir gali būti taip, kad Microsoft ar Oculus, ar bet kokia kita kompanija išpopuliarins šiuos akinius palikdama Apple uostyti dulkių, tačiau bent jau dabar atrodo, kad tai yra riziką, kurią Apple su džiaugsmu priima.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Reikia tik pasidžiaugti,kad MS perima gerąsias OS X savybes ir pagerina naudojimąsi kompiuteriu naudojantiems ne apple produkciją.

    • Taip, tai suteikia džiaugsmo už langinių stovyklos kolegas. Neaišku, kodėl Microsoft pagrindinę savo dėmesio dalį skirdama programinei įrangai savo vartotojus laiko akmens amžiaus sąlygomis. Kažkaip prieš beveik dešimtmetį prasidėjusi MSFT stagnacija ilgokai tęsiasi. Bet gal dabar naujasis vadas ledus išjudins...

Parašykite komentarą

Į viršų