Ko tikėtis iš Apple 2015 metais

Ne visi gandai ar mūsų norai susiję su Apple pernai metais išsipildė Ko galėtumėm iš Apple tikėtis šiais - 2015 metais.

Startavus naujiems metams pats laikas pagalvoti apie tai, ko galėtume tikėtis.

Apple Watch

Apple Watch Edition, geltono aukso RED

Šiais metais pasirodysiantis Apple Watch greičiausiai padarys tai ką pernai JAV padarė Apple Pay - išjudins to pačio segmento rinką ir konkurentų dėvimos elektronikos produktai, pasinaudodami Apple produktų populiarumu taip pat taps populiaresni. Google Glass, greičiausiai, jau nereanimuos niekas ir šis produktas pasmerktas mirti.

Ne kiekvienas nori ar galės nusipirkti Apple Watch, kurio kaina JAV bus nuo 349 US$. Žinoma, Apple nesuteiks galimybės konkurentams naudoti WatchKit, tačiau jie galės išnaudoti Bluetooth. Aišku, ne visi pasipelnys iš Apple Watch. Kompanijos jau dabar prekiaujančios išmaniais laikrodžiais ir pardavinėjančios juos už 349 US$ ar brangiau turės problemų, nebent pasiūlys ką nors unikalaus.

Drąsus spėjimas: gali būti, kad Apple paskelbs supirkimo kampaniją, kurios metu atnešę savo turimus, kitų gamintojų sukurtus išmaniuosius laikrodžius galės gauti nuolaidą įsigydami Apple Watch.

Ramūs iPhone metai

iPhone 6 mini, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus

Neporiniais metais Apple įprastai atsipučia nuo kokių nors radikalių pakeitimų iPhone rinkoje (prisiminkite iPhone 4S ir iPhone 5s). Didžiausia su iPhone susijusi naujiena 2015 metais galėtų būti iPhone 6s mini pasirodymas. Ar Apple išleis mažesnį, 4″ iPhone 6s ar tų, kam dabartiniai iPhone 6 yra per dideli svajonėms ir viltims nebus lemta išsipildyti - parodys laikas.

iPhone populiarumas nenuilstamai auga ir tikėtina, kad ši tendencija išliks ir 2015 metais.

iPad Pro

iPad Air 2

Yra didelė tikimybė, kad dar šių metų pavasarį Apple pristatys 12″ iPad. 12 colių ekrano įstrižainės iPad sulauktų pasisekimo verslo vartotojų tarpe. 2014 metais, nors iPad atnešamos pajamos ir sudarė didelę Apple gaunamų turtų dalį (30 mlrd. US$ per paskutinius keturis ketvirčius), įrenginio turėjusio įvykdyti „Post-PC revoliuciją“ plitimo tempai iš lėto mažėja ir Apple turi įberti naujų anglių į šią ugnį.

iPhone 6 Plus sėkmė ir milžiniška paklausa gali nulemti iPad mini produktų baigtį.

Drąsus spėjimas: iPad Pro bus galima paleisti OS X aplikacijas.

Milžiniški įsigijimai

Apple pinigai

2014 metais Apple išleido 3 milijardus US$ įsigydama Beats Electronics ir tikėtina, kad kompanija per artimiausius mėnesius paskelbs apie dar vieną milžinišką pirkinį. Iš galimų kandidatų: Hulu, Netflix, Roku ir Square, kurios pagalba smulkiam verslui būtų lengviau įsisavinti Apple Pay.

Drąsus spėjimas: vienas milžiniškas Apple pirkinys gali sudrebinti Hollywood’ą.

MacBook Air Retina

iWork - Pages

Apple kompiuterių verslas nors iš lėto, tačiau pernai metais augo. Augo net tada, kai konkurentų kompiuterių pardavimų kreivė smigo žemyn. Per paskutinį Apple metų ketvirtį, kompanija pardavę rekordinė 5,5 mln. Mac kompiuterių kiekį.

Yra gana įtikinamų požymių, kad MacBook Air kompiuteris su Retina ekranu pasirodys birželio mėnesį.
Drąsus spėjimas: Naujasis MacBook Air bus naują dizainą, kurį perims vėliau išleisti MacBook Pro kompiuteriai.

Apple TV

Apple TV

Reikia manyti, kad 2015 metais Apple pagaliau išleis naujos kartos Apple TV, kuris rungsis dėl geriausio produkto vardo konkuruodamas su Apple Watch. Sunku pasakyti ar Apple pakeis šio įrenginio išvaizdą, tačiau tikėtina, kad pasikeis Apple TV vartotojo sąsaja bei atsiras žaidimams skirti įrankiai.

Drąsus spėjimas: Apple įsigis Roku ir gal net bus pirmasis įrenginys leidžiantis prenumeruoti HBO kanalus. Tiesa, labai tikėtina, kad net jei taip ir nutiks - gyvenantiems Lietuvoje iš to naudos nebus jokios.

Aš norėčiau, kad 2015 metais Apple daugiau dėmesio skirtų programinės įrangos kokybės kontrolei.
Kokios Jūsų prognozės ar norai 2015 metams?

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 23 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Aha, galėtų išspręsti wifi problemas... O gadgetų turbūt neteks 2015 ieškoti

 2. Jei wifi 150 Mbps, tai LAN ar Wifi skirtumo neturi buti. Nebent rauteris 54 Mbps arba ar ant rauterio sedi keli zmones per wifi.

  • Ne visi sėdi ant 100Mbps, yra kur su 300/500Mbps, 1Gbps internetu, tai skirtumas akivaizdus. Na nebent pirkt WiFi routerį su AC standartu, kuris dar nėra taip išpopuliarėjas įrenginiuose.

   • Kai gyveni vienas 100Mb/s interneto gal ir užtenka, bet gyvenant šeimoje, kur paprastai kiekvienas turi po telefoną, kompiuterį (ar net kelis), iPod, iPad ir t.t. bei investuojant į geresnę įrangą, turėti mažiau nei 500Mb/s internetą, mano galva, tiesiog neprotinga ypač kai jo kaina nėra tokia, kad reikėtų parduoti kokį nors savo organą.

    Normalūs kompiuteriai ir mobilūs įrenginiai šalia 2,4GHz jau senokai palaiko ir 5GHz dažnį ir leidžia naudotis įrangos teikiamais privalumais. Kopijuojant duomenis iš vieno kompiuterio į kitą ar į prie maršrutizatoriaus pajungtus diskus, viskas daug greičiau vyksta per LAN.

    Žinoma, esant kavinėje ar mieste tenka naudotis tuo, ką gauni, bet namuose, manau, reikėtų sukurti sau maksimalų komfortą ir nesvarbu ar AC populiarus ar ne, nebent esi paslaugos tiekėjas.

  • Skirtumas yra, net jei Wi-Fi ir 300Mbps ar daugiau, nes prisijungimo greitis ir duomenų perdavimo greitis nėra vienas ir tas pats. Realiame gyvenime Wi-Fi greitis yra maždaug 1/2 prisijungimo greičio. WiFi yra „half-duplex“ ir tai reiškia, kad vienu metu gali tik arba siųsti, arba gauti duomenis ir negali abiejų šių veiksmų vykdyti tuo pačiu metu. Tuo tarpu Ethernet prisijungimas yra „full-duplex“ ir galiu siųsti ir gauti duomenis tuo pačiu metu. Kaip veikia tinklo protokolai nepasakosiu, nes tie kam šie dalykai ką nors reiškia ir taip žino, o tiek kam nesako - vargu ar ir paaiškinus supras (nerašant romano).

   Jei turite du kompiuterius dratu pajungtus prie maršrutizatoriaus pabandykite patys. Paimkite ar susikurkite kokių 10GB failą ir persiųskite jį per Wi-Fi, ir per LAN ir pamatysite akivaizdų skirtumą.

 3. Jei rauteris pygus, jis nedalina interneto. O atsuka kraneli tam, kuris pirmas pradeda siusti.

  Tad jei wifi prades pumpuoti pirmas, jis ir pasims 9 mb/s greiti jei interneto planas 100 mbps. O antras vartotoja per LAN gaus 1~2mb/s jei prades siusti antras

  Rauteris turi buti bent jau N standarto. Brangus rauteriai, kuriu neperka paprasti vartotojai. Dalina turima greiti pusiau abiems po lygiai. Turint N standarto rauteri ir bevieli rysi tarkim PC su N standartu. Per torrent siuncia iki 10mb/s greiciu.

  Kaip pavizdys. Jei turite namie 100mbps interneta. Ir 5 vartotojus. 2 LAN ir 3 wifi. Paleiskit torrent 3d filma 10GB~ per wifi. Ir perziurekit kas liks LAN tinklui :)

  • Todėl ir rašiau, kad verta investuoti į komfortą namie. Neprotinga gi būtų įsigijus galingą ir patogų automobilį jį apauti pigiomis nusidėvėjusiomis padangomis.

  • Gal gali numest pavadinimus tų routerių, kur automatiškai dalina srautą? Nes turiu Apple routerį už 380LT berods, bet jis vistiek nedalina automatiškai. Ar čia skaitosi pigus?

   • Aš naudoju AirPort Extreme (kaip pagrindinį) ir AirPort Express (Wi-Fi aprėpčiai praplėsti) Dauguma maršrutizatorių dalina srautus, priešingu atveju jei sakykim per LAN kopijuoji didžiulį failą į kitą per LAN prie to maršrutizatoriaus pajungtą kompiuterį negalėtum žmoniškai naudotis jokiais kitais, prie to maršrutizatoriaus pajungtais įrenginiais, nes tas susijungimas būtų užėmęs beveik visą vidinių duomenų srautą. Aš dažnai kopijuoju didžiulius duomenų srautus (tame pačiame tinkle) tarp kompiuterių tiek per LAN, tiek ir per Wi-Fi. Prie to pačio maršrutizatoriaus pasijungę šeimos nariai, tuo pačiu metu per AppleTV žiūri filmus iš kitų kompiuterių bei naršo internete iš mobilių įrenginių ar siunčia jiems reikalingus failus ir nekyla jokių problemų.
    Srautų dalinimosi patiria vartotojai jungdamiesi prie išorinių tinklų (dažniausiai interneto) kai jų Interneto paslaugos tiekėjas riboja lygiagrečių prisijungimų skaičių (tai dažniausiai būna kokios nors kabelinės TV kompanijos dar teikiančios ir interneto paslaugas. Viena iš panašias problemas sukeliančių paslaugų tiekėjų kiek pamenu yra C-gates). Todėl nepriklausomai nuo to ar maršrutizatorius kainuoja 130 ar 360, ar 700 pinigų jis srautus dalina (skirtumas tik toks kad pro ar verslo klasės maršrutizatoriuose yra numatyta galimybė riboti prisijungimų kiekį ar kiekvieno prisijungimo greičius bei kai kuriuose srautų dalinimosi principus, ko buitiniuose maršrutizatoriuose su neperrašytu firmware padaryti dažniausiai galimybės nėra ir tuo pačiu metu esančių prisijungimų (concurrent connections) skaičius yra apribotas tokio buitinio maršrutizatoriaus firmware nustatymuose, kurių vartotojas pats pakeisti negali.

    Kalbant apie Apple maršrutiatorius, tai:
    - AirPort Express ir AirPort Extreme palaiko 50 concurrent/simultaneous prisijungimų (daugiau info: http://www.apple.com/airport-express/specs/ ir http://www.apple.com/airport-extreme/specs/).

    Reikia turėti omenyje, kad tame pačiame tinkle esantys kompiuteriai tarpusavyje „kalba“ daug daugiau nei tame pačiame kambaryje esantys žmonės, todėl jei maršrutizatoriai nedalintų srautų ir vienu metu tinklu siųsti duomenis galėtų tik vienas įrenginys, būtų vargo vakarienė, o ne darbas tokiame tinkle.

 4. Galbut jei kalbant apie Apple iranga, tai skaitosi pygus :) As kalbejau apie paprastas firmas.

  Pvz: CISCO ir t.t.. Gal kadanors ir apple gamins tokius stiprius tinklo irenginius.

  • Na mokėt už routerį 700LT ir daugiau, kuris stovės namuose, tai nežinau, kiek žmonių turėtų gyvent, kad būtų verta. Nes kad ir 4 žmonių šeimai sočiai užtenka 100Mbps su vidutinišku routeriu, na nebent visi nuolatos sėdi namie ir pumpuoja filmus iš torrentų rankoje laikant po kelis įrenginius.

   P.S. Manau, kad su openwrt galima būtų pasidaryti greičio limitą kiekvienam prisijungusių, čia labiau programinis dalykas.

   • manau, kad kiekvienas perka pagal poreikius ir galimybes. 100Mbps tai čia greičiausiai apie Interneto greitį, nes šiais laikais reikėtų stipriai pasistengti norint rasti maršrutizatorių kurio maksimalus praleidžiamumas būtų 100Mbps.
    Kalbant apie Apple maršrutizatorius, jie ne tik kainuoja skirtingai, bet ir turi skirtingas galimybes:
    - AirPort Extreme leidžia pajungti išorinius diskus, prie kurių galima prieiti per tinklą, tame tarpe ir per internetą.
    - AirPort Express leidžia prijungti audio sistemą ir iš kompo ar iOS įrenginio per ją klausytis muziką.

    Šios funkcijos prieinamos tik šiuose modeliuose ir nežiūrint to, kad Express turi USB portą - prie jo pajungtas diskas neveiks.

    Dėl tos priežasties maršrutizatoriaus kaina niekaip nėra susijusi su šeimos narių skaičiumi. Ji labiau susijusi su poreikiais ar norais. Gali gyventi vienas ir turėti tiek Express tiek Extreme, jei nori ir muzikos klausytis per garso aparatūrą iš Mac ir iOS įrenginių ir turėti galimybę išorinius tinklinius diskus naudoti.

 5. Pagrindine mintis mano buvo, Jog ir su N standartu Wifi veikia taip pat kaip tas LAN. Kuris greiciausiai nebe uz kalnu isnyks :)

 6. Pirkti laikrodi uz 349 US$ ir kiekviena diena krauti, tai cia mazohistams skirtas :)
  As jau nieko nebesitikiu is apples, po Styvo pasitraukimo programinis lygis krenta, jau nekalbu kad profesionalus fotografus ant ledo paliko, nors as jau pries pora metu tai nujauciau.

  • Na mano TISSOT naujas virs 2k. Tai Apple laikrodys gal nera labai brangus... ( As nekalbu apie lietuviskas algas 350 euro ).

   Bet uztai jo krauti nereikia kas para. Ir gyvens ilgiau nei tas apple watch :)

   • Mano visi laikrodžiai jau labai seniai 99% laiko guli stalčiuje ir užsidedami tik tada kai to reikalauja apranga. Man laikrodis vyriškas aksesuaras. Kadangi sportinės aprangos nedėviu (dauguma Apple Watch modelių, mano galva, tinka tik prie treningų) tai galimybės įsigyti Apple laikrodį net nesvarstau.

    Kitas dalykas yra tie, kas važinėja dviračiu, bėgioja ar kaip nors kitaip ieško būdų pavargti - jiems šis „rūbas“, tam tikrose situacijose, gali būti naudingas. Tiesa, jei jis normaliai veiks tik „treningo“ kišenėje turint ir iPhone, tai taip pat nėra labai patogu IMHO.

 7. Apple tik didelis ispustas burbulas kuris valdo minia zmoniu apimta bandos jausmu.

Parašykite komentarą

Į viršų