Kodėl Apple greičiausiai neišleis kito 4″ iPhone modelio ir kodėl turėtų

Gandai apie sekančių metų iPhone modelius jau pradeda tvindyti kibernetinių žinių vandenyną, tame tarpe ir apie tai, kad Apple sekančiais metais išleis 4″ iPhone modelį. Tačiau, nežiūrint to, kad ši žinia daugelio akyse įžiebia vilties kibirkštėlę - tai mažai tikėtina ateitis.

Eilė Apple iPhone vartotojų, gandą apie tai, kad sekančiais metais Apple gali išleisti 4″ iPhone modelį, kuris vadinsi „iPhone 6c“, „iPhone 6 mini“ ar dar kaip nors kitaip, sutiko su dideliu džiaugsmu (aš tame tarpe), tačiau tai viso labo gandas ir labai tikėtina, kad jam nelemta išsipildyti. Kodėl?

1. Paklausa

Nežiūrint to, kad yra nemažai iPhone vartotojų geidžiančių sekančios kartos iPhone išvysti ir mažesnio, nei dabartiniai 4,7″ ir 5,5″ iPhone 6 gigantai, modelio variantą - tokių yra mažuma.

Rugsėjo mėnesio IDC analitikų duomenys rodo, kad gigantiškų telefonų „fabletų“ (5,5–7″ telefonai) rinka ir populiarumas auga ir iki metų pabaigos išaugs beveik 210%. Palyginimui, numatomas įprasto dydžio telefonų augimas tėra 12,8% ir „fabletų“ augimas iki 2018 metų įprasto dydžio telefonų lenks 5 kartus ( 16,6% prieš 3,2%).

Kitas svarus argumentas prieš 4″ iPhone yra tas, kad pagrindinis Apple taikinys šiuo metu yra Kinija, kurioje Galijotiško dydžio telefonai yra ypač populiarūs ir daugelis juos naudoja vietoje kompiuterių. Kitaip tariant, tai gali būti svarus argumentas Apple ne gaminti mažesnių - 4″ iPhone modelių, o priešingai - gaminti dar didesnius.

2. Pokyčiai įrenginių vartojime

Jau kuris laikas didėjantys mobilių telefonų ekranai keičia ir naudojimosi jais įpročius ir pagrindinė mobilių telefonų paskirtis jau kuris laikas nėra telefonas, nors kai kurie galėtų ginčytis sakydami, kad tokia jų paskirtis nebuvo niekada ir tai tik maži kompiuteriai turintys galimybę iš jų paskambinti.

Kaip ten bebūtų, bet naudojimosi išmaniuoju mobiliuoju telefonu įpročiai pradėjo kisti jau gerokai anksčiau. Dar 2012 metų birželį, JK operatorius O2 paskelbė savo stebėjimų duomenis, kuriuose teigiama, kad tik penktadalį dažniausiai telefone atliekamų veiksmų sudaro skambučiai ir šią pirminę telefono funkciją nugalėjo tokios veiklos kaip naršymas internete, socialiniai tinklai, muzika ir žaidimai.

Kam naudojami mobilūs telefonai. Jungtinės Karalystės operatoriaus O2 duomenys.
Duomenys:JK operatorius O2

Kadangi telefono pirminė paskirtis daugiau nebėra telefonas - jis neprivalo būti „telefono dydžio“.

3. Skatinimas naudoti Apple Watch

Teigiantys, kad telefonai didesniu ekranu daro juos nepatogius naudoti yra teisūs, tačiau Apple turi planą ir šiai situacijai. Tada kai nepatogu naudotis dideliu telefono ekranu į pagalbą ateis Apple Watch gebantis savo mažame ir visada rankos atstumu esančiame ekranėlyje parodyti svarbiausią informaciją.

Ar norite Apple Watch? :) Greičiausiai situacija pasikeis po kokių pusės metų ir ypač iPhone 6 Plus vartotojams.

4. Sekantis iPhone bus mažesnis

Mėgstantys palyginti technines įrenginių charakteristikas tikriausiai pastebėjo, kad 4,7″ iPhone 6 yra tokio dydžio kaip 5″ Android telefonai ir tik vos mažesnis nei 5,5″ LG G3. Priežastis to - platūs iPhone 6 viršuje ir apačioje esantys kraštai.

Šis iPhone 6 dizaino trūkumas neišvengiamai turės būti panaikintas, nes jau kuris laikas siauresni mobilių telefonų kraštai tapo estetikos siekiančių telefonų dizainerių kovos lauku. Kai pagaliau Apple išspręs šį dizaino galvosūkį ir ras tinkamą būdą susiaurinti viršutinę bei apatinę briaunas, „Home“ mygtuką pritaikant prie naujojo dizaino sprendimo - naujieji didesnį ekraną turinys iPhone nebus stipriai didesni už iPhone 5s. kurio apatinės ir viršutinė kraštinė taip pat plačios.

4,7″ iPhone 6 ir 5,5″ proporcijų palyginimas
4,7″ iPhone 6 ir 5,5″ proporcijų palyginimas

Manau, tai nenutiks labai greitai. Aš tikėčiausi tokio dizaino atnaujinimo greičiau su iPhone 7 modeliu 2016 metais, nei su iPhone 6s - 2015.

5. Menka konkurencija

Vienas keistesnių argumentų bylojantis apie tai, kad Apple greičiausiai negamins telefonų mažesniais ekranais nei 4,7″ yra tas, kad rinkoje nėra konkurentų turinčių tokio dydžio ekranus. Absoliuti dauguma taip vadinamų „mini“ Android telefonų, kurie galėtų konkuruoti su Apple iPhone turi 4,6″ ir didesnius ekranus.

Dauguma konkuruojančių kompanijų nutarė ne tik, kad negaminti mažesnius ekranus turinčių mobilių telefonų, bet juos daryti dar didesniais ekranais ir tokiu būdu net ir 4,7″ turintis iPhone 6 turi vis mažiau aplinkui besisukinėjančių konkurentų. Pavyzdžiui:

Motorola Samsung HTC LG Nexus
2012 Galaxy S3 - 4,8″ Nexus 4 - 4,7″
2013 Moto X - 4,7″ Galaxy S4 - 5″ One M7 - 4,7″ G2 - 5,2″ Nexus 5 - 5″
2014 Moto X - 5,2″ Galaxy S5 - 5,1″ M8 - 5″ G3 - 5,5″ Nexus 6 - 6″
2015 M9 - 5,2″[1]
 1. HTC M9 kol kas egzistuoja tik ganduose.

Liūdni faktai

Nežiūrint visų šių aukščiau išvardintų argumentų, būtų be galo liūdna jei Apple nutrauktų 4″ iPhone gamybą bei vystymą. Nevisai sąžininga iš Apple pusės būtų reikalauti vartotojų, kurie myli, pažįsta ir yra pripratę prie jos produkcijos, pradėti naudoti tai kas nėra jiems patogu vien todėl, kad jie neturi kito pasirinkimo.

Kita vertus Apple yra verslo kompanija, o dauguma vartotojų išgirdę, kad „didesnis yra geresnis“ pritariamai linksi galvomis ir panašu, kad taip elgsis dar kokius 3–4 metus. Taip, Apple vis dar gali mus nustebinti 2015 metais išleisdama naują 4″ iPhone 6 (kaip biudžetinę, pigesnę iPhone 6s ir iPhone 6s Plus versiją), tačiau vargu ar taip nutiks.

Balansui atstatyti - kodėl Apple turėtų gaminti 4″ iPhone

I. Pasirinkimas

Apple niekada nebuvo ta kompanija, kuri prikuria galybę modelių ir vartotojui pačiam leidžia nuspręsti kuris iš jų jam geriausias. Apple pati nusprendžia kas yra geriausia.

Nežiūrint daugumos pasisakančių už didesnius ekranus turinčius iPhone yra gana didelė vartotojų grupė, kuri rinktųsi 4″ modelius. Žinoma, verčiami Apple jie, greičiausiai, rinksis didesnius iPhone modelius ir toliau, nors kartais ir pakeiksnodami, džiaugsis Apple eko- sistemos privalumas ypač kai konkurentų stovykloje nieko verto dėmesio nėra.

II. Natūralus patogumas

Mažas, vidutinis ir didelis - toks pasirinkimas būtų visiškai natūralus ir leistų kiekvienam rinktis pagal savo poreikius, delno dydį, pirštų ilgį ar dizainerio pasiūtų kelnių ar švarko kišenių gilumą. O turint omenyje, kad iPod mini/nano ir iPad mini yra labai populiarūs - iPhone 6 mini, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus trigalvis slibinas taptų beveik nenugalimu.

iPhone 6 mini, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus
Svajuko dramblionės: iPhone 6 mini, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus

III. Kaina

Šiuo metu pigiausias Apple siūlomas iPhone yra dviejų metų senumo iPhone 5 plastikiniu korpusu (aka. iPhone 5c), toliau seka ne toks biudžetinis, bet vis tiek kiek pigesnis iPhone 5s modelis. Atsiradus iPhone 6s ir iPhone 6s plus, iPhone 6 mini galėtų naudoti iPhone 6 „žarnas“, turėti 720p skiriamąją ekrano gebą palengvinančią programuotojų dalią, atrodyti taip pat (nežiūrint dydžio) kaip iPhone 6.

Nors Apple niekada nesistengė daryti savo įrenginių pigesniais ar orientuotis į brangius įrenginių negalinčių įpirkti vartotojų kontingentą - sąlyginai pigiau nei flagmanai kainuojantys iPhone modeliai taip pat rastų savo pirkėją ir ne tik tą kuris negali nusipirkti brangiausio modelio, bet ir tą, kuriam mažesnis yra tiesiog patogesnis, tokių vartotojų tarpe galėtų būti ir mokiniai.

IV. Kanibalizacijos nereikšmingumas

Nors galėtų atrodyti, kad tokie pigesni modeliai galėtų kanibalizuoti didesnių brolių rinka, tačiau Apple atveju tai ne itin didelė grėsmė, nes Apple žinoma kaip kompanija gaunanti beveik tokią pačią pelno dalį nepriklausomai nuo to ar mes perkame naujus ar senus modelius.

Žymos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 15 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. as,pvz. net negalvoju pakeisti savo 5s į didesnio dydzio telefoną....man 5s dydis pats tas.

  • Priklausomai nuo to kurį kelią pasirinks Apple, tai nesitęs amžinai ir anksčiau ar vėliau telefoną teks keisti.

   • Būtent! Taip buvau "suaugęs" su savo 4S ir taip nusivyliau, kad 6 gerokai didesnis. Bet atėjo laikas, kai norisi eiti toliau ir naudotis naujesnėmis technologijomis, kurių seni modeliai, tiesiog nepalaiko. Dabar kartais nelabai pasiekiu pirštu tolimojo kampo, kartais kalbant su kuo nors, pešteli plauką netoli ausies (kalta turbūt neleistina surinkimo paklaida

    • Tas problematiškas tolimesniame krašte esančių klavišų pasiekimas yra viena pagrindinių priežasčių mane sulaikančių nuo iPhone 6. Telefonu naudojuosi viena ranka, poreikis sukinėti ranką ar įtempinėti pirštą rizikuojant paspausti nereikalingus klavišus ar ištrėkšti telefoną ant grindinio man visiškai nepatinka. Kelios papildomos teksto eilutės ekrane neatsveria man to iPhone 6 naudojimo diskomforto.

   • Būtent! Taip buvau "suaugęs" su savo 4S ir taip nusivyliau, kad 6 gerokai didesnis. Bet atėjo laikas, kai norisi eiti toliau ir naudotis naujesnėmis technologijomis, kurių seni modeliai, tiesiog nepalaiko. Dabar kartais nelabai pasiekiu pirštu tolimojo kampo, kartais kalbant su kuo nors, pešteli plauką netoli ausies (kalta turbūt neleistina surinkimo paklaida

 2. Abejoju ar išleis 4", tiesiog iPhone 5S bus kaip biudžetinis, kažkas tokio kaip 4S dabar, iPhone 5C išims iš prekybos ir naujausi Apple flagmanai bus 4.7" ir daugiau.

 3. Būtent! Taip buvau "suaugęs" su 4S ir taip nusivyliau, kad 6 išleido didesnį. Tačiau reikia eiti į priekį, noriu naudotis visomis šiuolaikiškomis technologijomis (pvz. 4G ryšiu), kurių seni modeliai, tiesiog nebepalaiko. Kas , kad pirštu nepasiekiu kažkokio ekrano kampo ( tam turiu kitos rankos 5

 4. Teko pamaigyti šiandien tiek 6 tiek 6+. Be dėklo jo neįsivaizduoju,labai jau slidūs tie užapvalinti kraštai. 6+ ryškiai per didelis paprastam naudojimui,nors turinio vartojimui labai smagus ekranas :)

 5. Specialiai tokiems atvejams, kuomet sunku viena ranka naudojant iPhone 6 pasiekti aukščiausius ekrano taškus, yra tokia funkcija, kuria aš visad pasinaudoju ir ji netgi buvo telefono pristatyme - tereikia dukart paliesti (nespausti) Home button ir visas vaizdas nusileis žemyn pakankamai, kad būtų galima lengvai pasiekti tuos aukštuosius taškus. Todėl nematau reikalo daryti problemą ten, kur jos nėra:)

  • Man nepatogu pasiekti ne viršutinėje ekrano dalyje esančius elementus (reachability funkcija žinoma), tačiau mygtukus, pvz. klaviatūros klavišus rašant žinutę, kurie yra kairėje ekrano pusėje (rašant dešine ranka arba klavišus dešinėje - rašant kaire). Pvz: Shift, A, Q, Z ar „123“ skirtą perjungimui į skaičių ir simbolių režimą. Norint pasiekti šiuos klavišus tenka įtempinėti nykštį.

Parašykite komentarą

Į viršų