iPad kaip antras Mac monitorius

Duet aplikacija leidžianti iPad, iPhone ir iPod touch pajungus prie Mac kompiuterio naudoti kaip antrą monitorių.

Buvusių Apple inžinierių komanda sukūrė galimybę praplėsti Mac kompiuterių ekrano erdvę iPad pagalba ir tokiu būdu pakelti jūsų darbo produktyvumą.

Aplikacijos leidžiančios iPad naudoti kaip kaip antrą monitorių atsirado beveik iš karto po iPad pasirodymo, tačiau daugelis jas pabandęs jų nenaudojo. Daugumoje atvejų tokios aplikacijos iPad su kompiuteriu sujungdavo per Wi-Fi ir vaizdas trūkčiodavo, o video iš vis buvo neįmanoma žiūrėti.

Nauja, Duet iOS aplikacija skirta iPad, iPhone ir iPod touch su įdiegta iOS 5.1.1 ar naujesne iOS versija, sukurta buvusių Apple inžinierių ir leidžianti šiuos iOS įrenginius naudoti kaip antrus Mac kompiuterių monitorius visai kitokia.

Pagrindinė šios Duet aplikacijos gero veikimo priežastis yra ta, kad prie kompiuterio iOS įrenginys pajungiamas ne per Wi-Fi, o Lightning arba senesne 30-pin Apple jungtimi. Toks iOS įrenginio pajungimas leidžia vaizdą į jį perduoti 60fps (60 kadrų per sekundę) greičiu.

Tam, kad šis iOS įrenginio naudojamo kaip antrasis monitorius ir Mac kompiuterio duetas veiktų, Mac kompiuteryje reikia įdiegti tvarkykles, kurios OS X leis prie kompiuterio pajungtą iPad ar iPhone atpažinti kaip papildomą monitorių. Įdiegus tvarkykles, Mac reikės perkrauti - veiksmas, kurį Mac kompiuterių vartotojai atlieka itin retai, tačiau perkrovus - Duet rasite įdiegtą kaip meniu juostoje reziduojančią aplikaciją, kurioje bus visa tolimesniam darbui reikalinga informacija.

iOS įrenginyje reikės įdiegti Duet aplikaciją skirtą iOS. Įdiegus iOS aplikaciją ir ją atidarius bei pajungus prie Mac kompiuterio su įdiegtomis tvarkyklėmis, Mac kompiuteris tuojau pat atpažins pajungtą iOS įrenginį kaip išorinį monitorių lygiai taip pat lyg būtumėte prie Mac pajungę įprastą monitorių per Thunderbolt, DisplayPort ar HDMI ir galėsite nustatyti kadrų per sekundę skaičių bei skiriamąją gebą pagal savo poreikius, kompiuterio pajėgumus ar poreikį taupyti bateriją.

Mac kompiuteriui skirtas tvarkykles galite atsisiųsti iš Duet kūrėjų svetainės.
iOS įrenginiams, 13,99 € kainuojančią aplikaciją atsisiųskite iš iTunes Store

Dabartinė Duet versija veikia tik su vienu, tuo pačiu metu pajungtu iOS įrenginiu, tačiau komanda toliau pluša vystydama aplikaciją ir ateityje ją planuojama papildyti galimybe naudoti vienu metu pajungus daugiau iOS įrenginių, sumažinti procesoriaus naudojimo intensyvumą ir net galimybe juos pajungti prie Windows operacinės sistemos pagrindu veikiančių kompiuterių.

Paskubėkite, nes nuo 2015 metų sausio 1 dienos, aplikacijoms gali būti, vietoje 3% PVM, pradėtas taikyti vietinis PVM mokestis (21%) ir net su nuolaida kai kurios aplikacijos kainuos brangiau nei be nuolaidos iki šiol.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Labai norėtųsi išmėginti nemokamai :)

  2. Man ir įdomu būtų išbandyti, kai ten tie du monitoriai kartu. :) Pati mintis tikrai gera.

Parašykite komentarą

Į viršų