Microsoft gali tik pavydėti tempų, kokiais Mac vartotojai įsisavina OS X Yosemite

Visi PC vartotojai svajoja (slapta ar atvirai) apie Mac. Šį dievišką prisilietimą nesunku gauti :)

Dabar kai OS X Yosemite išleista ir daugelis Windows vartotojų pavydžiai klauso apie jos galimybes, galime pasižvalgyti kaip gi PC vartotojai įsisavina naujas Microsoft Windows operacines sistemas.

Daug Mac vartotojų savo kompiuteriuose jau suderino naujos OS X Yosemite funkcijas, kad šios labiausiai lauktos funkcijos, galimybė iš Mac kompiuterių: siųsti SMS į bet kokį telefoną, kuris tokio tipo žinutes gali priimti; Skambinti bet kokiu telefono numeriu tiesiai iš Mac ir Mac’e atsiliepti į telefono skambučius, bei kitos Apple „Contiuity“ gėrybės veiktų nepriekaištingai. Šios funkcijos daugeliui Mac vartotojų tapo stimulu atnaujinti savo senesnių ar naujesnių Mac kompiuterių operacines sistemas įdiegiant nemokamą Apple operacinę sistemą OS X 10.10 Yosemite. Dažnas Windows vartotojas stebėdamas šias naujoves nuryja kartėlį ir susimąsto apie tai, kad gal jau laikas pirkti Mac’ą ir antrus metus nebemąstyti ar diegti Windows 8 ar ne.

OS X Yosemite įsisavinimas per keturias dienas pasiekė tokį lygį (12.8% visų Mac), kokio Windows 8 PC vartotojų gretose pasiekti prireikė dviejų metų. Per tuos du metus Apple išleido tris operacines sistemas, kiekvienos kurių įsisavinimas augo greičiau nei Windows ir žinoma, tai vyko ne be ex-Windows vartotojų pavargusių kovoti su Windows saugumo bei kitomis problemomis „religijos pakeitimo“ ir tapimo Mac vartotojais (Mac vartotojų skaičius augo daug ženkliau nei PC, tiesa pasakius PC vartotojų augimo rodiklis buvo neigiamas).

Tiesa, reikia pripažinti tą faktą, kad PC vartotojų armija yra daug didesnė už kasdien besidžiaugiančių Apple eko-sistema. Tačiau „operuojant“ procentinėmis išraiškomis tai nieko nekeičia ir rodo, kad didesnė Microsoft operacinių sistemų vartotojų savo kompiuteriuose įdiegę dviejų metų ar senesnes Windows versijas.

Šie rodikliai yra ženklas ir to, kad Microsoft vargu ar ar galės tęsti savo politiką, kad atnaujinimai ar naujos Windows versijos yra mokamos ir tai pakirs pagrindinę jų „ranką maitintoją“. Jie vis tiek turės tęsti šios sistemos vystymą, tačiau jos atnešamos pajamos bus ženkliai mažesnės. Gal suprasdama tai, Microsoft ir bando kurti planšetinius kompiuterius bei pardavinėti mobilius telefonus, deja nei vienas jų kol kas negali pasigirti didesniais pasiekimais.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. vistiek įmonės renkasi tai, kas įprasta ir tai, kas pigiau - win...
  apie dizaino, maketavimo ir kitas įmones nekalbu...
  apie paprastą ofisą tik... o, sutikime, MS office matyt tyčia toks lėvas macui padarytas

  • Žiūrint kokios įmonės. Google renkasi Mac (42000 darbuotojų ir 43000 Mac), daug programuotojų, žurnalistų, universitetų dėstytojų (žinoma ir studentų), spaudos ir spaustuvių darbuotojų, rašytojų, vertėjų renkasi Mac, nekalbu apie dizainerius, muzikantus ir kompozitorius bei fotografus. UAB „Bažnyčia“ tarnautojai taip pat renkasi Apple produktus (na bet jiems bepigu - pinigai iš dangaus krenta) :) . Labai daugelyje įmonių mačiau būtent Mac pas vadovus (ne tik įmonių, bet ir departamentų ar smulkių padalinių) taip pat ir pas sekretores ar reception'istes Mac'ai.
   Kas link Office, tai ką Windows versijoje nėra tų baisių piktogramų begalybės? Viskas tas pats tiek pas Mac tiek pas Windows. Tiesa, kiek teko susidurti (pats niekada nenaudojau ant Mac) tai tie kas naudoja Outlook for Mac kiek rimčiau nei laiškų skaitymui susiduria su eile problemų, bet ką padarysi, čia gi Microsoft. Iš MS Office tik viena aplikacija verta dėmesio - tai Excel, dėl jos Office ir pirkau, nors jau kokie metai jo nenaudoju ir kuris laikas nei vienos Office paketo taikomosios app neturiu savo kompuose.
   Beje statistika rodo, kad dauguma biurų darbuotojų nenaudoja Microsoft Office ir įmonės tik išmeta pinigus vėjais. 90% tų kurie naudoja, naudoja tam kam galima apsieiti ir be jo... kokio nors įsakymo parašymui Text Edit arba Wordpad'as (atitikmuo langinėse) tam tikslui gali puikiausiai pasitarnauti ir daugeliu atveju galės net daugiau nei tam įsakymui parašyti reikia. Excel'is 90% naudojamas kaip kalkuliatorius. Bet čia kaip ir visur... daug Mac vartotojų taip pat siunčiasi aplikacijas nors tai ką daro jos gali padaryti aplikacijos ar paslaugos esančios OS X dalimi. Ne pas vieną Mac vartotoją esu matęs Acrobat reader ar kokios kitos debiliškos ir visiškai nereikalingos, funkcijas dubliuojančios aplikacijos... nieko nepadarysi „computer illiteracy“, neretai būna paspaudi tarpo klavišą kad pažiūrėti gretai dokumentą, o šalia sėdintis tikrasis to Mac vartotojas (jau kokie 3 metai) išverčia akis ir sako: „ką/kaip tu čia padarei???“.

   Sena foto, bet vis tiek juokinga

   • Ramūnai, nu ne :)
    Gal google ir sėdi su mac, gal dar milijonas įmonių su mac, bet vistiek rinkos dalį turi win.
    o office for windows su office for mac išvis nėra ką lyginti - naujausias windowsinis tikrai labai patogus, outlook labai galingas... o mace? lūžinėja, nepatogus, lėtas...

    • Tai čia faktas kaip blynas, kad Windows turi pagrindinę rinkos pyrago dalį. Tam priežasčių yra visa eilė: istoriškai taip susiklostė, Microsoft turi geresnį serverių paketą (Apple, panašu apskritai traukiasi iš serverių biznio), turi geresnes, galingesnes taikomąsias aplikacijas, ne mažai įtakos rinkos pyrago daliai daro ir tai, kad PC galima įsigyti pigiau nei Mac kompiuterius ir kai didelė Žmonijos dalis, kuriai tenka rinktis ar turėti prastą PC ar neturėti jokio kompiuterio, naudojasi paprast ir sveika logika - „geriau blogai važiuoti, nei gerai eiti“. Tas pats kaip ir su Android telefonais.

     Kaip ir minėjau Outlook'ą Microsoft Mac'ui parašė prastai. Pats jo ant Mac niekada nenaudojau ir nerekomenduočiau to daryti niekam, nebent yra kokia nors būtinybė (biuruose, kompanijų politika ir t.t.) be to, MSFT išleido Office for Mac 2011 (kurio neišleido Windows vartotojams), o išleidusi naują langinėms - Mac versijos neatnaujino ir todėl nereikėtų lyginti naujo su senu.

     Kaip bus su 2015 metų antroje pusėje pasirodysiančiu tiek Windows OS tiek OS X skirtu MS Office 16 - bus matyt, bet iš jo vartotojo sąsajos matyti, kad Microsoft laikosi savo senos - bereikalingai perkrautos vartotojo sąsajos politikos, kas man labiausiai ir nepatinka MSFT produktuose.

 2. Kazin ar windows pygiau uz mac. Jei tarkim viska reiktu legaliai susipirkti, tai tas win gautusi arba tiek pat, arba net brangiau uz mac.

 3. tai, kad jau kompai su Windows pasiekė kosmines kainas, vakar vienas vaikinas siūlė kompą už 5 000 lt lenovo kažkokį o prašė tik 3 000 lt, ir pats kai vaikštau po kompų parduotuves jau yra Microsoft kompu viršijančių 4 000 lt , galima jau sakyt, kad Apple jau ne tuoks ir brangus kompiuteris darosi.

 4. Kai pas mus bus 300 euro minimumas, tai cia kosmines kainos mums. Ne visi gaus ir gauna po 1000 euru.

 5. I va pamiršau parašyt, kad Microsoft su Windows 10 prisivogė iš mac sensorinės panelės piršto valdymo gestus. Negražu taip daryt.
  http://www.3dnews.ru/software-news/904336?ext=subscribe&source=subscribeRu

 6. Apie ką kalbat diletantai, pažiūrėkite čia kas valdo http://www.w3counter.com/globalstats.php

  • Jei savo nuoroda bandei dar kartą įrodyti, kad didesnė planetos dalis yra neturtinga - tai tas ir taip ne paslaptis, o jei - ne, tada pas patį, greičiausiai, ne viskas gerai su teksto suvokimu, nes tavo nuoroda tik patvirtina tai apie kas parašyta straipsnyje - dauguma Windows vartotojų naudoja 5 metų senumo ar dar senesnes Microsoft operacines sistemas, o išleistos prieš du metus Windows 8 jie neįkanda, tačiau tavo (Bill) tekstas prie nuorodos atrodytų teigia, kad informacija nuorodoje turėtų paneigti tai kas rašoma straipsnyje ar teigiama komentaruose.

Parašykite komentarą

Į viršų