iPhone nustatymai norint duomenų perdavimu naudotis ir užsienyje

Dažnas mūsų lankosi svečiose šalyse ir nors daugeliu atvejų stengiamės išnaudoti ten esančius nemokamus Wi-Fi taškus, kartais gali prireikti ir mobilių duomenų ten, kur Wi-Fi prieigos nėra. Tele2 abonentams šių nustatymų gali prireikti norint internetu naudotis ir Lietuvoje.

Nors tarptinklinio ryšio kainos ir mažėja ir Europos sąjungos šalyse jau taip stipriai nesikandžioja (nuo 2007 metų skambučių, SMS ir duomenų roaming’o kainos ES sumažėjo 80%), tačiau duomenų perdavimo kainos vis dar pakankamai aukštos.

Anksčiau po viešnagės užsienyje net ir ES šalyse, gauta sąskaita už mobilų ryšį galėjo apkartinti malonios kelionės prisiminimus.Dabar, siekiant jus apsaugoti nuo didžiulių tarptinklinio ryšio sąskaitų, duomenų siuntimasis į mobilųjį telefoną kitoje pasaulio šalyje yra ribojamas. Duomenų galima atsisiųsti ne daugiau kaip už 50 eurų, nebent su savo operatoriumi būtumėte susitaręs kitaip. Kai išnaudosite 80 proc. šio limito, operatorius jums atsiųs įspėjimą.

Kai naudojatės mobiliaisiais telefonais kitose ES šalyse – skambinate, siunčiate SMS žinutes ar naršote internete – jūsų operatoriaus jums taikomi tarptinklinio ryšio tarifai negali viršyti nustatytų ribų.

Šios kainų ribos visoje ES yra vienodos ir vadinamos Europos tarptinklino ryšio tarifu. Juo siekiama apsaugoti vartotojus nuo pernelyg didelių kainų.

2012 m. liepos 1 d. 2013 m. liepos 1 d. 2014 m. liepos 1 d.
Skambučiai kitiems asmenims (už minutę) 0,29 € 0,24 € 0,19 €
Skambučiai, į kuriuos atsiliepiama (už minutę) 0,08 € 0,07 € 0,05 €
SMS žinutės siuntimas 0,09 € 0,08 € 0,06 €
Duomenų parsisiųsdinimas internetu (už MB*) 0,70 € 0,45 € 0,20 €
* Nustatyta MB kainos riba, bet jūs turėsite mokėti už sunaudotus KB. Kainos nurodytos be PVM.

Kainų ribos taikomos visiems – nebent būtumėte pasirinkęs specialią paslaugą ar paslaugų rinkinį. Žinoma, jūsų operatorius gali jums pasiūlyti mažesnius tarifus, todėl rinkdamiesi paslaugų teikėją palyginkite pasiūlymus.

iPhone nustatymai leidžiantys naudotis duomenų roamingu

Nežiūrint noro sutaupyti, kartais gali tekti pasinaudoti mobiliais duomenimis, kurie gali neveikti, jei savo telefonuose neįvesite tam tikrų nustatymų.

Kai kuriems vartotojams gali tekti savo iPhone šiuos duomenis nurodyti norint naudotis duomenų perdavimu net ir Lietuvoje.

 1. Savo iPhone: Settings > Cellular > Cellular Data Network
 2. Cellular Data skiltyje nurodykite, priklausomai nuo to kokio operatoriaus paslaugomis naudojatės:
 3. Bitė** Omnitel Tele2
  APN banga omnitel internet.tele2.lt
  Username omni
  Password omni
  ** Teledema klientams ir „Labas“ vartotojams, kadangi šioms paslaugoms naudojamas Bitės tinklas - nustatymai tokie patys kaip ir stulpelyje Bitė - banga, paliekant vartotojo ir slaptažodžio laukus tuščius. Jei Tele2 tinkle neveiks nenurodžius vartotojo vardo ir slaptažodžio, pabandykite kaip vartotoją ir slaptažodį įrašyti wap
 4. Norint, kad duomenų perdavimas veiktų viešint užsienio šalyje tą funkciją reikia įgalinti: Settings > Cellular ir Data Roaming nustatymų jungiklio pagalba šią paslaugą aktyvuoti 
Tarptinklinių duomenų valdymas iPhone su įdiegta IOS 8 versija

iOS 8 vartotojai tarptinklinių duomenų nustatymo skiltyje ras ir vieną naują nustatymą: „EU Internet“. Tai naujas, iOS 8 atsiradęs nustatymas ir jo paskirtis nėra iki galo aiški, tačiau aišku viena, kad šis jungiklis skirtas keliaujantiems Europos Sąjungos teritorijoje ir, greičiausiai, yra Europos Sąjungos parlamento inicijuotų pakeitimų, stengiantis skatinti keliaujančius žmones naudotis internetu šioje teritorijoje, išdava.

Europos Parlamentas yra pateikęs nurodymą, kurį dar turi patvirtinti Europos Sąjungos Taryba, kad nuo 2015 metų gruodžio bet koks, Europos Sąjungos valstybių operatorių paslaugomis besinaudojančių vartotojų, keliaujančių ES teritorijoje, papildomas tarptinklinio ryšio apmokestinimas (skambučiai, SMS bei duomenų perdavimas) yra neteisėtas.
Tokiu būdu, įsigaliojus šiam nutarimui, nesvarbu kurioje EU šalyje beviešėtumėme, mobilaus ryšio paslaugos mums kainuos lygiai tiek pat, kiek ir esant Lietuvoje.

Dabar, mano supratimu, šis „EU Internet“ jungiklis reiškia, kad jį įjungus kartu su „Data Roaming“ paslauga, mobiliu internetu galėsime naudotis tik Europos Sąjungos teritorijoje. Keliaujantiems į kitas, ne ES šalis ir pageidaujantiems turėti „Internetą savo telefone“, EU Internet nustatymą reikėtų išjungti.

Atsiliepdamas į Mac Areną straipsnį apie „Personal Hotspot“ oficialus Apple atstovas Klaipėdoje Resit parašė:

Pas skirtingus Lietuvos GSM operatorius skirtingi reikalavimai APN: Bitė, jei nenurodysite jos APN (banga) vis tiek leis naudotis mobiliuoju internetu, nes APN nustatymai jos tinkle pateikiami automatiškai. Omnitel tinklo APN suvedinėti nereikia, nes jis yra oficialus iPhone platintojas ir jo APN bei kiti nustatymai gaunami vos aktyvavus telefoną su Omnitel kortele. O va su tele2 čia jau vargelis. Tele2 nei automatiškai APN duomenis pateikia, nei nustatymai gaunami kartu su kortele. Tad visiems tele2 vartotojams internetas pradeda veikti tik suvedus APN rankiniu būdu. Personal Hotspot dalyje APN yra reikalingas, kaip Ramūnas ir surašė, tik „Personal Hotspot“ aktyvavimui. Jei šios funkcijos nenaudojate, tai ir APN duomenų suvedinėti nereikia.

Manau, kad jei manote jog „Personal Hotspot“ funkcija gali tekti pasinaudoti ir užsienyje, jam priklausančiame skirsnyje geriau nurodyti operatoriaus duomenis, net jei jų ir nereikia, kaip kad Omnitel atveju. Aš taip pat pasielgčiau ir mobilių duomenų atveju, kad viešint užsienyje ir atsidūrus tokioje situacijoje kai šalia nėra nemokamo Wi-Fi, dėl to, kad nesate sukonfigūravę „Cellular Data Network“ nustatymų - jų net pasižiūrėti negalėsite, nes neveiks tarptinklinė mobilių duomenų perdavimo paslauga.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 14 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kodėl Tele2 "jau vargelis"? Susivedei vieną kartą ir ramu. Lygiai tokiu pačiu "vargeliu" galima pavadinti asmeninės muzikos ar foto nebuvimą naujai įsigytame telefone.
  Tiesa, Tele2 nustatymuose turėtų būti - APN internet.tele2.lt, username - wap, password - wap.

 2. nežinau... visada EU ribose veikė tas tele2 internetas tiek iPhone, tiek Android...
  anei hotspot, anei už EU ribų nebandėme...
  be to, nieko nesuvedinėjome...
  taigi, gal tai sėkmės dalykas;)

 3. Kodel negaliu pajunkt interneto kitoje salyje.telefone

  • Arba duomenų roaming'as išjungtas?
   Settings > Cellular ir patikrinti ar įjungti Cellular Data ir Data Roaming.
   Jei šie nustatymai įjungti, duomenų planas nėra kaip nors apribotas operatoriaus, operatorius užsienyje prie, kurio prisijungusi palaiko duomenis ir tinka jo nustatymai, tada matyt klausimas būtų arba jūsų operatoriui arba užsienio operatoriui.

 4. Turiu omnitel kortele su internetu,kuris turetu veikti uzsienyje, bet isvaziavus is lietuvos dingo rysys. Ka daryti? Telefonas samsungas s6 edge

Parašykite komentarą

Į viršų