Ar žinote, kad naudodami „OS X Yosemite“ - galite siųsti iki 5GB dydžio failus

OS X Yosemite Mail 8

Mail Drop“ tai nauja, „OS X Yosemite“ funkcija - daugelio fotografų, video kūrėjų, grafikos dizainerių ar bet kurio, kam tenka siųsti nemažai „sveriančius“ failus ar jų rinkinius, išsipildžiusi svajonė. „OS X Yosemite“ (ir naujesnėse „OS X“ versijose) esanti „Mail“ aplikacijos vartotojai iki 5GB dydžio failus gali siųsti iš bet kokios savo el. pašto paskyros ir bet kokiu elektroninio pašto adresu.

Fotografai, muzikantai, kompozitoriai, grafikos dizaineriai, filmuojantys bei kiti, kam tenka siųsti didelius failus arba jų daug, savo „Mac“ kompiuteriuose įdiegę „OS X Yosemite“ ar naujesnę „OS X“ versiją ir naudojantys „Apple Mail“ aplikaciją pagaliau sulaukė galimybės juos siųsti prisegtus prie elektroninio laiško nesukant (beveik) galvos dėl to ar juos dėl dydžio praleis gavėjo pašto serveris ar užblokuos ir gal net nepraneš apie tai, kad laiškas nebuvo pristatytas.

Savo kompiuteriuose įdiegę „OS X Yosemite“ ir naudojantys „Ma“il aplikaciją, dabar siųsdami didelius failus naudoja nemokamą „Apple“ „Mail Drop“ funkciją leidžiančią siųsti iki 5GB[1] prie vieno elektroninio laiško prisegtų failų. Jei esate prisijungę prie savo „iCloud“ paskyros (System Preferences > iCloud) daugiau nieko nustatinėti nereikia. Viskas ką reikia padaryti tai pertempti failus į laiško rašymo langą ir „Mail“ aplikacija likusią dalį atliks automatiškai, nepriklausomai nuo to ar naudojate „iCloud“ elektroninio laiško paskyrą laiško siuntimui, ar „Google“, „Yahoo“ ar kokią kitą. Jei norite išsiųsti visus aplanke esančius failus galite jų net nearchyvuoti, į elektroninio laiško rašymo lauką pertempti visą aplanką.

Jei gavėjas naudoja „Mail“ aplikaciją „Mac“ kompiuteryje su įdiegta „OS X Yosemite“ ar naujesne operacine sistema, jis gaus laišką ir prisegtus failus taip, kaip jis gauna ir įprastai. Jei elektroninio laiško gavėjas naudoja kitą elektroninio pašto aplikaciją ar naudojasi interneto naršykle laiškams skaityti, jo laiške bus nuoroda, kurią paspaudęs jis galės atsisiųsti prie laiško prisegtus failus.

Tai puiki „Apple“ paslauga leidžianti apeiti daugelio pašto serverio laiškų dydžio ribojimus. Tie, kieno failai didesni nei 5GB, turės arba siųsti kelis laiškus arba naudoti senuosius internetinės debesijos būdus tokius kaip „Dropbox“, „OneDrive“ ir panašios paslaugos.

Daug kam tikriausiai iškils klausimas, ar šie prisegti failai turės įtakos jūsų „iCloud“ saugyklos užimamai vietai, ir aš su džiaugsmu noriu jus informuoti, kad ne - prie elektroninių laiškų prisegti failai niekaip nesumažins jūsų turimos vietos „iCloud“ saugykloje.

Ši paslauga nemokama, tačiau turėkite omenyje, kad šie prisegti failai bus pasiekiami tik 30 dienų, tad netraktuokite laiškų su prisegtais failais kaip ilgalaikio failų saugojimo paslaugos.

Manau tai nebloga naujiena „OS X“ vartotojams, pasidalinkite šia žinia ir su kitais savo kolegomis, draugais ar šeimos nariais. Aišku, galite papikdžiugauti šia žinia pasidalindami ir su „nemaloniais asmenimis“ (naudojančius priešų stovyklos įrangą ir operacines sistemas) :) .


 1. Prisegtų prie elektroninio laiško failų kiekis nėra ribojamas, tačiau bendras jų „svoris“ neturi viršyti 5GB.  ↩

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 14 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Senai jau kitos pasto programos tai mokejo daryti ir net pasirinkti su kokia debesu paslauga nori tai daryti :)

 2. gal kas gali man paporinti kaip su mail aplikacija kompe tikrinti spam? su telefonu aišku kaip daryti, bet nesuprantu kaip tą daryti kompe?

  • Mail aplikacija automatiškai tikrina ar tai spam'as ar ne ir mokosi iš to kokius laiškus pats vartotojas pažymi kaip spam'ą. Jei paskyra IMAP, tai pirmoji patikra vykdoma pašto serveryje ir Mail aplikacija paklūsta pašto serverio nustatymams (spec meta duomenims įrašytiems į el. laišką).

   Paprasčiausias būdas Mail aplikacijoje nurodyti, kad laiškas yra spamas yra pažymėjus tą laišką paspausti ant įrankių juostoje esančios piktogramos , o jei laiškas per klaidą pažymėtas kaip spamas pažymėti jį ir paspausti ant piktogramos . (Pažymėjus, kad laiškas nėra spam'as jis lieka spamo aplanke ir perkelti jį į Inbox reikia pačiam).
   Nepamenu ar tos piktogramos iš karto yra Mail aplikacijos įrankių juostoje, bet jei nėra jas įdėti galima kaip ir kitose aplikacijose: paspaudus dešinį pelės klavišą ant įrankių juostos ir iš kontekstinio meniu pasirinkti „Customize Toolbar…“ ir tada jau pertempti reikalingas piktogramas į įrankių juostą.

   Papildomai, galima sukurti taisykles, kuriose nurodyti požymius kuriuos atitikę laiškai bus priskirti spamui ir perkelti į atitinkamą aplanką.
   Žemiau esančiame paveikslėlyje viena iš mano naudojamų Mail aplikacijos taisyklių, kuri pažymi kaip spamą ir perkelia į Junk aplanką laiškus, kuriuose yra tam tikri arabiški simboliai.
   Taisykles sukurti galima iš Mail aplikacijos meniu pasirinkus Preferences > Rules ir paspaudus [+] ...
   viena iš mano naudojamų Mail aplikacijos taisyklių, kuri pažymi kaip spamą ir perkelia į Junk aplanką laiškus, kuriuose yra tam tikri arabiški simboliai.

   Kaip ir minėjau naudojant Mail aplikaciją ji pati mokosi stebėdama vartotojo veiksmus. Ji nėra tobula ir kartais laiškai, kurie nėra brukalai, tačiau dažnai ištrinami net neperskaityti ilgainiui taip pat pradeda keliauti į spamą, tad verta Junk aplanke esančius laiškus periodiškai peržiūrėti prieš juos išvalant arba iki Mail aplikacija juos pati automatiškai ištrina.

 3. Kam nors šiuo metu streikuoja iCloud paštas? Labai lėtai juda laiškai (outgoing), buvo prisegtukas 7 MB, tai 20 bandė siųsti ir šiaip ne taip išsiuntė. Patikrinau, tai kitas asmuo negavo dar to laiško.... Iš mano pusės viskas kaip ir tvarkoje, internetas puikiai veikia. Skubiai reikėjo išsiųst laišką, bet sugaišau visą valandą su tuo iCloud....

Parašykite komentarą

Į viršų