Steve Jobs savo vaikams neleido tapti priklausomiems nuo iPad ir iPhone

Steve Jobs vadovaujama Apple išleido kai kuriuos pažangiausius paskutinio dešimtmečio produktus, tokius kaip iPhone ir iPad, tapusius neatskiriama gyvenimo dalimi milijonams žmonių ir atrodytų, kad kas jau kas, bet jo vaikai - tikrai gyveno nenutrūkstamoje technologinėje nirvanoje.

Galima būtų galvoti, kad pas tokį žmogų kaip Steve Jobs namuose turėtų būti lyg technofilų rojuje, tačiau pasirodo, kad šio žmogaus namuose technologijos buvo ribojamos.

Steve Jobs šeima: Laurene, Powell, Erin, Siena ir Steve
Steve Jobs šeima: Laurene, Powell, Erin, Siena ir Steve

Nick Bilton savo NYT paskelbtame straipsnyje rašo:

„Niekas nenustebino manęs daugiau nei tai, ką 2010 metų pabaigoje, baigęs mane kramtyti po vieno mano straipsnio apie iPad trūkumus, man pasakė ponas Jobs: - Taigi, jūsų vaikai turėtų mylėti iPad?, - paklausiau aš pono Jobs, stengdamasis pakeisti temą. Buvo tik pradėta prekiauti pirmaisiais kompanijos iPad. - Jie juo dar nesinaudojo, - atsakė jis man. Mes ribojame technologijas, kurias mūsų vaikai gali naudoti namuose. Aš į tai atsakiau aiktelėjimu iš nustebimo ir kvaila tyla. Aš įsivaizdavau, kad Jobs namai yra nuobodaus technologijų fano rojus: visos sienos nukabinėtos gigantiškais lietimui jautriais ekranais, pietų stalas padarytas iš iPad plytelių, o kiekvienam svečiui kaip ant pagalvės padedamas šokoladas - įteikiamas iPod. - Ne, - atsakė man ponas Jobs, net nepanašu.“

Steve, Eve, Reed, Erin ir Laurene Jobs Italijoje, 2003
Steve, Eve, Reed, Erin ir Laurene Jobs Italijoje, 2003

Vėliau, Bulton kalbėjosi su oficialios Steve Jobs biografinės knygos autoriumi Walter Isaacson, kuris daug laiko praleido su Jobs’u. Jis pasakojo, kad kiekvieną vakarą Steve Jobs šeima susėsdavo prie ilgo stalo virtuvėje vakarieniauti. Jie kalbėdavosi apie knygas, istoriją ir niekas neišsitraukdavo iPad ar kompiuterio. Isaacson’as sakė, kad Jobs’o vaikai visai nebuvo priklausomi nuo įrenginių.

Yra sukurta begalybė edukacinių programėlių skirtų iPad, kurių pagalba vaikai gali mokytis ir pažinti pasaulį daug interaktyvesniu būdu nei tai darėme daugelis mūsų. iOS taip pat yra galimybė riboti naudojimą įrenginiu pasitelkiant „Parental Control“ funkciją.

Ar ribojate ką ir kiek ilgai vaikai gali daryti prisėdę prie kompiuterio ar braukydami pirštu iPad, iPod ir iPhone ekraną?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nu tai Steve Jobs teisus, kam jo vaikams listi ten, kur jo tevas pasieke dugna. Gal vaikai bus gabus kituose vietuose :) Beto, nemanau kad jiems apskritai reikia dirbti...

  Cia jau net pas mus, turtingu teveliu ( kurie gauna 20~40k i menesi ) vaikai net nebemasto apie darbus...

  O siaip cia tie pasakojimai atsiranda butent po jo mirties, tai greit gales pasakot kas ka nores, bei pasakos ir legendos gims tiesiog internete.

  • Manau čia priklauso nuo auklėjimo. Jei tėvus tenkina, kad jų vaikai augs savęs negebančiomis išreikšti kirmėlėmis - tada gal jų vaikai ir negalvoja apie darbą. Tokie ir vaikšto kaip tuščiaviduriai barškučiai besigiriantys kiek jų tėvai „pasiekė“, o kai paklausi kiek jis pats pasiekė dažniausiai savo pasiekimus toks jaunimas išreiškia necenzūrinių žodžių kruša.
   Tie, kas nėra netikėtai ar dažnai ne visai legaliais būdais pralobę prasčiokai manantys, kad pinigai juos padarė kitos klasės atstovais, o yra turtingi įvairiapusiškai - rūpinasi savo vaikais ir investuoja į jų išsilavinimą, kad pastarieji galėtų gyventi pilnavertį ir įdomų gyvenimą ir jausti, kad tėvų pinigai buvo gera investicija leidžianti užsidirbti savo.
   Pažįstu žmonių, kurių vaikai atostogas leidžia įvairiausiose pasaulio šalyse, nes gali, bet suplyšus treningams juos turi susisūti patys, nežiūrint to, kad tėvai gali ne tik treningus naujus jiems nupirkti, bet nupirkti visą parduotuvę su pastatu ir pardavėjais.

 2. Ta tech aplinka, tai dar vienas iššūkis tėvams. Uždraust negali, bet ir paleisti pavadžių taip pat nereikia. Dar reikia žiūrėt ką vaikai veikia su tais daiktais, jei žaidimai - ribot, jei kaip pasaulio pažinimo įranki, tai leist daugiau (bet ribot vist iek reikia)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų