Didelis ir milžiniškas: iPhone 6 ir iPhone 6 Plus

iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Nežiūrint to, kad rugsėjo 9 dieną didesnio susidomėjimo sulaukė debiutavusi Apple Watch - Apple dėvimos elektronikos prekių grupė, naujieji iPhone 6 modeliai taip pat stipriai kaitina Apple technikos mylėtojų kraują. Pirkti ar nepirkti.

Internetu transliuoto ir mūsų Apple TV, iPad, iPhone ar Mac kompiuteriuose trūkinėjančio renginio metu, Apple pristatė naujuosius ilgai lauktus ir visai ganduose liūliuotus didesnio iPhone 6 ir gigantiško iPhone 6 Plus modelius. Iki 2014 metų pabaigos Apple planuoja į rinką pateikti 80 milijonų šių iPhone modelių.

Penktadienį startavus išankstiniams iPhone 6 užsakymams, iPhone 6 Plus modeliai greitai išseko ir užsakymo pristatymo laikas iš rugsėjo 19 pasikeitė į 3–4 savaites. Priežastis nėra aiški - gali būti, kad Apple numatė mažesnius šių modelių išankstiniams užsakymams skirtus kiekius, tačiau gali būti, kad šios didžiausių Apple iPhone 6 modelių versijos yra populiariausios. Tiesa, gali būti, kad Apple specialiai jų „išmetė“ į rinką mažiau taip stengdamasi sukurti daugiau šurmulio susijusio su šiais gigantais.

Pirmąja iPhone užsakymų banga gali pasinaudoti: JAV, Australijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Honkongo, Japonijos, Puerto Riko, Singapūro ir Jungtinėje Karalystės gyventojai. Antrosios užsakymų bangos pradžios laukiama rugsėjo 26 dieną. Tada iPhone užsakyti galės ir gyvenantys Šveicarijoje, Italijoje, Naujojoje Zelandijoje, Švedijoje, Olandijoje, Ispanijoje, Danijoje, Airijoje, Norvegijoje, Liuksemburge, Rusijoje, Austrijoje, Turkijoje, Suomijoje, Taivanyje, Belgijoje ir Portugalijoje. O rugsėjo 27 dieną šiuos iPhone modelius galės užsisakyti ir gyvenantys Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Kokie Apple fanų troškimai išsipildė

Didžioji Apple fanų dalis troško naujuosius telefonus išvysti didesniais ekranais, norėjo didesnės - 128GB talpos modelių. Juos nudžiugino ir naujoji Apple Pay sistema.

iPhone 6 ir iPhone 6 Plus

Vieno iš Apple fanų norų Apple neįvykdė - ženkliai geresnio telefono baterijos „laikymo“. iPhone 6 baterijos tarnavimo laikas pagerėjo gana simboliškai. Nors lyginant su iPhone 5s, pokalbio laikas didžiajame iPhone 6 Plus modelyje daugiau nei padvigubėjo bei telefono „išgyvenimas“ laukimo režime taip pat pagerėjo ženkliai - bendri naudojimosi iPhone 6 ir iPhone 6 Plus laiko rodikliai išaugo simboliškai, nes reto kieno naudojimosi išmaniuoju telefonu statistikoje pokalbiai užima didžiausią naudojimosi telefonu laiko tarpą. Daugumas ilgesnį laiką su savo „rageliu“ praleidžia naršydami internete, skaitydami, rašydami ar žaisdami.

iPhone 5s iPhone 6 iPhone 6 Plus
Audio iki 40 val. iki 50 val. iki 80 val.
HD video iki 10 val. iki 11 val. iki 14 val.
Naršymas Wi-Fi iki 10 val. iki 11 val. iki 12 val.
Naršymas LTE iki 10 val. iki 10 val. iki 12 val.
Naršymas 3G iki 8 val. iki 10 val. iki 12 val.
3G poklabiai iki 10 val. iki 14 val. iki 24 val.
Laukimo režimas iki 250 val. (10 dienų) iki 250 val. (10 dienų) iki 384 val. (16 dienų)
iPhone 6 ekrano struktūra. Viršutinis sluoksnis: stiklas, antras sluoksnis: polaraizeris, trečias sluoksnis: IPS ekranas, ketvirtas sluoksnis: galinis pašvietimas.
iPhone 6 ekrano struktūra. Viršutinis sluoksnis: stiklas, antras sluoksnis: polaraizeris, trečias sluoksnis: IPS ekranas, ketvirtas sluoksnis: galinis pašvietimas

Neišsipildė ir dar viena, gal ne tiek svajonė kiek ganduose sklaidžiusi žinia - naujųjų iPhone ekranai nėra padengti Safyro kristalų plokšte. Priežastis to, kad GT Advanced Technologies tiekianti Apple Safyro kristalus, savo apdirbėjams Biel Crystal ir Lens Technologies siuntė didelius kiekius savo produkcijos, tačiau pastarieji susidūrė su ekrano kraštinių problema ir tai 25% sumažino ekranų gamybos našumą, o tai jau griovė Apple planus rugsėjo 9 pasauliui pristatyti naujuosius iPhone. Sakoma, kad nepanaudotus Safyro kristalus sunaudojo Apple Watch ekranams.

Didesnis ir milžiniškas

Abu naujieji iPhone 6 modeliai didesni už savo pirmtakus. Kalbėdamais su Charlie Rose, Tim Cook sakė, kad Apple seniai galėjo išleisti didesnį iPhone, tačiau Apple niekada nestatė klausimo „didesnis iPhone“, Apple galvoja kaip padaryti „geresnį iPhone“. Kaip ten bebūtų, šiais metais Apple pristatė „didesnį nei didesnis“ telefoną.

iPhone 6 Plus ir iPhone 5s dydžių palyginimas
iPhone 6 Plus ir iPhone 5s (brėžinyje rausvas) dydžių palyginimas
Brėžinyje juodai pažymėtas iPhone 6 Plus, rausvai - iPhone 5s

Dalyvavę Apple renginyje rugsėjo 9 dieną žurnalistai rašantys mados ir technologijų klausimais (paskutinių nuomonė domina labiausiai) sako, kad iPhone 6 Plus, nežiūrint savo išmatavimų neatrodo gremėzdiškas ir yra patogus laikyti rankoje.

Apple vienos rankos režimas

Tikiu, kad Apple išspaudė viską kas įmanoma, kad padaryti šiuos - didesnį ir milžinišką telefonus patogiais laikyti. Tačiau ir pati Apple suprasdama, kad naudotis jai nebus labai patogu įdiegė ir papildomą, specialų vienos rankos režimą, kuris „nuleidžia“ aplikaciją iki normaliai pasiekiamo pirštais aukščio. Kiek tai bus patogu, pvz. norint įvesti URL adresą Safari naršyklėje ar pasiekti ekrano viršuje esančius valdymo mygtukus kaskart nuleidinėti aplikaciją papildomai plekšnojant telefoną - klausimas. Kitas dalykas, kad tokio dydžio telefonus jau nėra nei patogu nei saugu nešioti kelnių kišenėse (jau nekalbant apie moteris).

Man žiūrint į merginas (turiu omenyje moteriško dydžio gražiosios lyties atstoves) naudojančias tokio pat kaip iPhone 6 ar neduok dieve iPhone 6 Plus dydžio telefonus, dažnai pasidaro jų gaila, kai jos vienoje rankoje laikydamos tą „malką“ bando kitos rankos pirštais ją maigyti arba visaip sukinėja delne vargdamos kaskart kai reikia pasiekti tolimesnes ekrano vietas. Aš jau nekalbu apie tas, kažkodėl tai dažniausiai rusiškai kalbančias „asabas“, kurios prie ausies glaudžia vos ne iPad mini dydžio įrenginius - tada sunku susilaikyti nuo graudžios šypsenos… bet čia kiekvieno asmeninis reikalas „kaip kvailiau pasirodyti“.

Dėl iPhone 6 dizaino galima ginčytis, tačiau nėra prasmės, nes tai „skonio reikalas“. Jei paklaustumėte manęs, tai pasakyčiau, kad bent jau sprendžiant iš nuotraukų, paveiksliukų ir video - senesnių iPhone modelių išvaizda man priimtinesnė. Tačiau, daugeliu atveju vartotojo santykis su įrenginiu yra turint fizinį kontaktą - jį liečiant ir čia išaiškėja pagrindiniai to įrenginio privalumai.

iPhone 6 ir iPhone 6 Plus: Mail, Calendar ir Safari aplikacijos

Pocketability“ (įkišeninimas) yra viena iš žinomų tokio dydžio telefonų problemų. Apple slinkdama iš paskos (jei kalbėti apie mobilių telefonų dydžius) kitiems gamintojams nesimoko iš jų klaidų. Jau dabar tokios kompanijos kaip LG ar Samsung iš paskutinių stengiasi išspręsti ekrano ir įrenginio dydžio problemą bei žmogaus delnui optimalaus dydžio telefono klausimą. Sharp šią problemą bando spręsti sukurdama Aquos Crystal modelį, kuriame nėra ekrano rėmo, tokiu būdu nemažinant ekrano dydžio galima sumažinti ir padaryti patogesniu naudoti patį telefoną.

Jei iPhone 6 neatrodo nežmoniškai didelis, tai iPhone 6 tikrai toks pasirodys tiems kas iki šiol naudojo iPhone, todėl geriau aklai šio modelio nepirkti ir palaukti kol galėsite jį pačiupinėti. Nekantrūs, gali ant A4 formato lapo atsispausdinti iPhone modelių maketus ir išsikirpę juos „pamatuoti“ savo delnui ar kišenei.

Didesnis ekranas, o kas iš to?

Naujojo iPhone 6 Plus 5,5“ ekrano skiriamoji geba 1920x1080. Palyginimui 7” iPad mini Retina - 2048x1536. Lyginant su iPad mini, naujasis milžinas turi apie 66% ekrano vietos, tuo tarpu kai 960x640 iPhone 4S kiek mažiau nei 20%.

Žemiau kelių iPhone modelių palyginimas su iPad mini Retina, imant šį planšetinį kompiuterį kaip atskaitos tašką:

Įrenginys Skiriamoji geba px skaičius Santykinis ekrano dydis
iPad mini Retina 7“ 2048x1536 @326ppi 3145728 100%
iPhone 6 Plus 5,5” 1920x1080 @401ppi 2073600 65,9%
iPhone 6 4,7“ 1334x750 @326ppi 850500 27%
iPhone 5s 4” 1136x640 @326ppi 727040 23.1%
iPhone 4s 3,5" 960x640 @326ppi 614400 19.5%

Daug savo pajėgumų iPhone 6 įdiegtas A8 procesorius skirs šių papildomų pikselių ekrane animacijai, o iPhone 6 Plus šiam reikalui skiriamų procesoriaus skiriamų pajėgumų kiekis išauga eksponentiškai, nes vaizdas ekrane didinamas). Praktikoje tai reiškia, kad žaisdami žaidimus naujuose iPhone 6 iš principo geresnės vaizdo kokybės nepastebėsite nei, kad juos žaisdami kituose 64-bitų iOS įrenginiuose. „Metal“, geriau optimizuota 3D vystymo sąsaja turėtų tai kiek pakeisti, bet ne tik A8.

iPhone 6 ir iPhone 6 retina ekranas

Apple naujuosius 4,7“ ir 5,5” įstrižainę turinčius iPhone 6 ekranus vadina „Retina HD ekranais“. Tai rinkodarinis terminas ir gerai pagalvojus nevisiškai teisingas kalbant apie technologiją, kuri jau viršija akių galimybę atskirti atskirus pikselius. Tačiau tiems, kas mėgsta skaičiukus: 133x750 (326 ppi ir virš milijono pikselių, daugiau nei 720p) iPhone 6 ir 1920x1080 (401 ppi ir virš dviejų milijonų pikselių bei tikrasis 1080p) iPhone 6 Plus - yra daug aukštesnė skiriamoji geba nei ankstesniuose iPhone modeliuose.

Skaičiukų mylėtojus džiugins ir faktas, kad naujųjų iPhone 6 ekranai turi geresnį apžvalgos kampą bei daug aukštesnį kontrastą 1400:1 (iPhone 6) ir 1300:1 (iPhone 6 Plus) lyginant su praeitais 4" modeliais, kuriuose kontrastingumo santykis 800:1.

Kita vertus kam tai rūpi, 401 ar 326 ppi (pikseliai colyje)? Mažučiuose ekranuose, jei juos lyginti su televizoriais prie kurių jungiamos žaidimų konsolės, žaidimai atrodys taip pat gerai, kaip ir hi-end’iniuose kompiuterių ekranuose ar konsolėse. Kiek detalių jūsų akys gali atskirti 4,7“ ir 5,5” įstrižainės ekranėliuose.

iPhone 6 turėtų dar geriau fotografuoti

Naujieji iPhone 6 dabar turi barometrą (skirtą paskaičiuoti spaudimą ir pakilimą - svarbi iOS 8 Healt aplikacijos dalis), palaiko 802.11ac - teoriškai tirs kartus greitesnį WiFi nei 802.11n esantis iPhone 5s, bei galimybę skambinti per Wi-Fi leidžiančią skambinti kokybiškai, kai mobilaus ryšio signalas silpnas.

iPhone 6 Camera

Tačiau daugeliui daugiausiai džiaugsmo sukels iSight ir FaceTime kameros. Nors abiejuose telefonų modeliuose iSight kameros vis dar 8MP 1,5µ pikselių ir ƒ/2,2 diafragma (tokia pat kaip iPhone 5s), bet naujasis jutiklis palaiko auto-fokusavimą pagerinančią „Focus Pixels“ funkciją naudojamą High-end’iniuose DSLR fotoaparatuose.

Apple sako, kad automatinis fokusavimas dabar veikia daug greičiau ir nenutrūkstamai (svarbu filmuojant). Šiuose telefonų modeliuose pagerintas spalvų atpažinimas bei triukšmų naikinimo algoritmas. Mėgstantys filmuoti galės tai daryti 30 ir 60 kadrų per sekundę režimu, o filmuojantys greitai besikeičiančius vaizdus ir norintys juos vėliau parodyti sulėtintai galės filmuoti 120 ir net 240 kadrų per sekundę režimuose.

iPhone 6 kameros turi video stabilizavimo funkciją, o iPhone 6 Plus turi ir optinio stabilizavimo mechanizmą, kas reiškia mažesnį jautrumą rankų drebėjimui ar šiaip kitiems pašaliniams virpesiams. Naujieji telefonai daug efektyviau nustato kur yra veidai bei atpažįsta mirksėjimą ir šypseną. Panoraminės nuotraukos dabar gali siekti net 43 megapikselius.

Vis dar 720p, 1,2 megapikselio FaceTime kamera buvo patobulinta taip pat. Joje įdiegtas naujas jutiklis ir iki ƒ/2,2 pagerinta diafragma. Dabar ši, ekrano pusėje esanti kamera turi platesnį dinaminį diapozoną filmuojant (iPhone 5s tai palaikė tik fotografavimo režime) bei turi „burst“ režimą leidžiantį fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę greičiu - patogu mėgstantiems „selfintis“. HDR nuotraukas dabar galima fotografuoti vienu paspaudimu.

iPhone 6 ir iPhone 6 Plus sunaudos mažiau mobilių duomenų

Tie, kas trynėjo iPhone 6 ir iPhone 6 Plus technines charakteristikas pastebėjo, kad šie naujieji telefonai palaikys H.265 video kodavimą dar žinomą kaip (HEVC High Efficiency Video Coding). Šis video kodavimas bus naudojamas Face Time skambučiams. Naujieji Apple telefonai, taip pat kaip ir senieji palaikys ir H.264 video kodavimą.

iPhone 6 ekranas

H.265 video kokybė yra lygiai tokia pati kaip ir H.264 AVC, tačiau užima perpus mažiau vietos, o tai reiškia, kad Face Time skambučiams naudodami mobilų internetą sunaudosime mažiau duomenų. Mac kompiuteriai turi pakankamai pajėgumų video koduoti į H.265, tačiau iPhone reikia specialaus aparatinės įrangos palaikymo. Galimas dalykas, kad naujieji Apple A8 procesoriai savyje turi H.265 enkoderį ir dekoderį.

Samsung telefonuose H.265 prieinamas jau nuo praeitų metų, tačiau juose nėra enkoderio. Pirmasis Qualcomm procesorius palaikantis H.265 (Snapdragon 810) nepasirodys iki sekančių metų. Kitas H.265 palaikantis procesorius yra Mediatek (MT6595).

Apple A8 20-nanometrų procesoriai naudojami iPhone 6 ir iPhone 6 Plus yra 13% mažesni, 25% greitesni ir sunaudoja iki 50% mažiau elektros energijos nei ankstesnės kartos iPhone 5s naudojami A7 procesoriai.

Iki šiol geriausi Apple iPhone galėjo perduoti iki 100Mbsp LTE 13-oje kanalų. Naujieji iPhone 6 tai gali daryti 150Mbps greičiu ir palaiko 20 kanalų (anot Apple daugiau nei bet koks išmanus telefonas) bei palaiko daugiau nei 200 LTE paslaugą tiekiančių operatorių visame pasaulyje. Be šių greičių padidėjimo kur kas įdomiau tai, kad naujieji iPhone 6 palaiko „Voice over LTE“ (tai turėtų palaikyti ir operatorius) ir šios technologijos dėka pagerėja garso kokybė telefoninio pokalbio metu, smagi žinia ir tai, kad dabar kalbant telefonu duomenų siuntimas nenutrūks.

iPhone 6 modeliai kainuoja brangiau

iPhone 6 modeliai kainuoja brangiau. 16GB iPhone 5s kaina 549€. 16GB iPhone 6 - 649€, o 16GB iPhone 6 Plus - 799€. Todėl jei atėjo laikas keisti telefoną ir nereikia tų „super-duper“ funkcijų esančių naujuose iPhone 6 rageliuose, o ir dydis naujųjų iPhone greičiau neigiamas nei teigiamas faktorius - Apple vis dar prekiauja iPhone 5s.

Jei nesate tikri dėl iPhone 6 dydžių, o jei jau turite viliojantį pasiūlymą - galite atsispausdinti iPhone modelių maketus ir „pasimatuoti“ arba tiesiog „išlankstyti“ juos iš popieriaus: iPhone 6 Plus - 158.1x77.8 mm, o iPhone 6 - 138.1x67.0 mm.

iPhone 6 / iPhone 6 Plus

iPhone paskelbimų statistika

Grafike žemiau atvaizduota praėjus kelioms minutėms nuo pristatymo pradžios Apple pristatė naujus iPhone modelius.

Apple renginių metu iPhone paskelbimo laiko vidurkis yra 38-ta minutė. Šį vidurkį kiek „gadina“ iPhone 3G ir iPhone 3GS laikai, kai šie Apple telefonų modeliai buvo paskelbti kito, didesnio renginio metu. Šiais metais, Apple ilgai gumos netempė ir nepasakojo apie kompanijos rezultatus. Tim Cook tepasakė, kad viskas klostosi kuo puikiausiai ir iš karto „griebė jautį už ragų“.

Apple ambicijos ir planai

Apple planuoja iki 2014 metų pabaigos į prekybos vietas pateikti 80 milijonų iPhone 6. Sprendžiant iš išankstinių šių iPhone modelių užsakymų, kai jau po poros valandų iPhone 6 Plus modelių pristatymo laikas iš kelių dienų tapo 3–4 savaitės, galima spręsti, kad šia Apple planas gali ir pavykti. Palyginimui, 2012 metais Apple į savo parduotuves bei partneriams prekiaujantiems iPhone pateikė 60 milijonų vienetų iPhone 5.

iPhone 6

Norint pasiekti Apple užsibrėžtus tikslus, iPhone 6 gamybos bei pirkimo tempai turi būti milžiniški. Iki rugsėjo mėnesio pabaigos Apple turėtų parduoti 10 mln. iPhone 6, o per paskutinį metų ketvirtį dar 70 milijonų (23,3 mln. per mėnesį). Be daugelio dalykų, kuriais garsėja Apple yra ir tai, kad kompanija žinoma, kaip sukūrusi nepaprastai gerą logistikos struktūrą (kažkada jai vadovavo ir ją kūrė dabartinis Apple vadas Tim Cook), tačiau šie tempai gali priversti gerokai pasitempti tiek Apple tiek ir jos tiekėjus, kurių nėra jau taip mažai: Compeq Manufacturing, Catcher Technology, Largan Precision, Genius Electronic Optical, Unimicron Technology, Zhen Ding Technology Holdings, Simplo Technology, Delta Electronics, Flexium Interconnect, Advanced Semiconductor Engineering, King Yuan Electronics ir Ardentec. Vieno iš jų negebėjimas suspėti su reikalaujamais tempais pristabdytų visos iPhone 6 partijos gamybą.

Ar jau pasiruošę įsigyti iPhone 6 ir atsisveikinti su pinigėliais? Jei taip - tai kurį, o jei ne tai kodėl?
Pasidalinkite komentaruose savo mintimis, gal negalintiems priimti sprendimo jūsų mintys padės išspręsti „metų klausimą“.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 26 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ko pasigedau šeštuke, tai OIS, geresnės baterijos. Teks laukti 6S, nes labai nedidelis upgrade gavosi iš 5S į 6.Didesnis ekranas man kaip ir minusas, nes 4" ar 4.3" pats tas, net apie 6+ nekalbu.

 2. Siulau palaukti iphone 7 :)

 3. Kiek teko skaityti tai iphone 6 benchmarkas ne ka didesni uz 5s, tiek 6 tiek 5s ppi toks pat, procesorius kiek patobulejo, bet iseis visa tai ant didesnio ekrano resursu, ramu irgi tiek pat , todel realiai jie labai mazai kuo skirsis, siaip manau kad reikia pirkti 5s arba 6plus, nes ten bent ekranas geresnis ir ramu daugiau, jeigu norisi galingesnio aparato....siaip patiko straipsnis labai, tokia pat nuomone parasiau as ideal fb puslapyje po pristatymo, taciau ten buvau durniu isvadintas ir tipo super telefonai cia, is tikro nedidele pazanga kaip is apple....

 4. Man jie visai gerai atrodo. Apie tą 4.7 net ir pagalvočiau, bet visgi aplinkybės labiau ant 5S veda: optimalus dydis, tech. charakteristikos mane tenkina, ir dar ir kaina jų pakristi turėtų.

 5. O aš tai nesuprantu viso to telefono ploninimo...Vietoj to,kad padarytų keliais mm storesnį ir su ilgiau laikančia baterija,plonina tą telefoną iki beprotybės.Man asmeniškai iphone 5 jau per plonas ir nepatogus...

 6. Na reik tyketis kad iPhone 7 bus su brandoline baterija :D

 7. Na siaip pries metus ar pries du jau rode isradima, apie krovima be laidu. Ir nauja era, kuri bus be laidu :) Neva energija imama is oro. Energijos skleidejas wifi, rauteriiai ir t.t.. To pasekoje rode net veikianti televizoriu be elektros kabeliu.

  Aisku mums akmens amziaus planetos gyventojams reiks dar 3 metu. Ir tai gausin kokius 1,3V maximuma, po 2 metu dar tiek pat :D Na o po 7~ metu galesim krautis normaliai.

  • Tas išradimas egzistuoja ir dabar, bet norint jį įdiegti tektų pastorinti įrenginius. Kitas dalykas yra tas, kad tas belaidis nereiškia iš oro. Turi būti „kažkas“ kas generuoja pakankamus elektromagnetinius laukus, todėl net dabar tie įrenginiai, kurie naudoja belaidžio įkrovimo metodą - naudoja specialius „padėkliukus“, kurie vis tiek laidu jungiami į elektros energijos šaltinį.

   Įsivaizduok save sėdintį kur nors kavinėje ir staiga supranti, kad reikia pakrauti telefoną. Rozečių pilna, bet jis gi be laidų kraunasi. Kur neštum krauti? Prašytum, kad leistų prie kavos aparato palaikyti kokį mėnesį ar padėtum prie kieno nors kompiuterio savaitei?

   Todėl, bent jau dabar krovimas su laidais yra patogesnis nes reikia „tampytis“ laidą su mažučiu įkrovėju, o ne laidą kurio viename gale įkrovėjas/transformatorius, o kitame „padas“ generuojantis elektromagnetinius laukus ant kurio reikia padėti telefoną.

   Apple Watch krovimas vyksta panačiu indukciniu būdu, nes nėra kontakto. Apple Watch įkroviklio galas magnetukais prilimpa prie laikrodžio dugno ir krauna jo bateriją indukciniu - belaidžiu būdu. Kodėl nenaudojamas „padas“, o gi todėl, kad dėl laikrodžio dirželio gali būti nepatogu padėti laikrodi dugnu/plokščia jo dalimi ant to indukcinio įkrovimo paviršiaus.

   Atsiradus Apple Watch, Apple naudos jau 3 skirtingas jungtis skirtas įrenginių krovimui: 1 tipas skirtas MacBook kompiuteriams, kitas iPhone/iPad/iPos touch ir trečias Apple Watch. Galimas daiktas, kad sekančios kartos telefonai bus kraunami tokiu pačiu įkrovikliu koks bus naudojamas Apple Watch.

  • Visa tai tik skaičiai, kuriais mėgsta girtis Android įrenginių savininkai. Tegul padaro ir 1000 ppi ir kas iš to. Įsivaizduok sukurs degtukų dėžutės dydžio ekraną sugebantį rodyti 4K video. Na ir kas, manai vaizdas bus geresnis. 260, 326, 401 ppi - iš principo jokio skirtumo, nes žmogaus akis jau nebeįžvelgia atskirų pikselių tokiose skiriamos gebose tokio dydžio. Kad daugiau RAM ar procesorius greitesnis - tai normalu, nes Android lagina ir su 2x greitesniais procesoriais stipriau nei iOS su silpnesniu ir mažiau RAM. Tiesa, iš naudojančių Android 5 beta versijas teko girdėti, kad Google jau neblogai optimizavo savo OS darbą ir lago daug mažiau (kai procesorius galingas), tačiau yra kitas dalykas - Android veikimo patikimumas ir aplikacijų kokybė, kuri niekaip nesusijusi su techniniais parametrais. Gali nors ir 128GB RAM įdėti - aplikacija geriau neveiks, netaps patogesnė ar patikimesnė, jei jos tokia nepadarė programuotojas. Sunku pasakyti kodėl Android aplikacijos, kaip taisyklė, yra gerokai prasčiau parašytos ir turi daug blogesnė vartotojo sąsają - rašo jas gi dažnai tie patys žmonės, kurie jas kuria ir iOS. Iš pažįstamų, kuriančių aplikacijas ir Android ir iOS girdėjau tokį paaiškinimą - Google blogiau moka, o ir Android vartotojai nelabai linkę pirkti aplikacijas, todėl Android aplikacijoms skiriama daug mažiau dėmesio nei iOS, o ir Google kontrolė praleidžia visokius „tiap-liap“...

 8. Viskas ten patogiai su tais didesniais ekranais. Kai pora savaiciu pamaigysit o ne viena valanda, tai ir priprasit.

 9. As is pradziu isivaizdavau kad iphone atitiks seno 5 modelio parametrus ir plus bus kiek didesnis kaip daugumos normalaus didzio androidiniai, bet pasirodo apple is vis maziuku nekeps o paleido dideli ir giganta, net nustebau

 10. http://www.phonearena.com/news/Our-iPhone-6-and-iPhone-6-Plus-battery-life-tests-are-done-both-trail-the-competition_id60920
  Na kaip ir tikėjausi, battery test apgailėtini. Jei prie iPhone 6 tik 20 min prisidėjo nuo 5S, tai išvis realiai galima sakyt, net nepastebėsi, o iPhone baterijos ir taip prastai laikė... Net 6 Plus prasti rezultatai.

Parašykite komentarą

Į viršų