iOS 8: nuotraukos ir kur dingo „Camera Roll“

iOS 8 Photos

Apple iš naujo permąstė nuotraukų iOS įrenginiuose saugojimo logiką ir tai tapo sumišimo ir kai kurių aplikacijų atveju suderinamumo problemų atsiradimo priežastimi.

Daugelis savo įrenginiuose įdiegę iOS 8 ir atidarę Photos aplikaciją desperatiškai puolė ieškoti savo nuotraukų, o neradę „Camera Roll“ aplanko, prie kurio buvo pripratę nuo pat pirmosios kartos iPhone - griebėsi sau už plaukų manydami, kad visos jų nuotraukos dingo.

Iki šiol beveik bet koks su nuotraukomis susijęs veiksmas vykdavo per „Camera Roll“ aplanką, tačiau iOS 8 „Camera Roll“ nebėra.

iOS 8 Photos

iOS 8, labiausiai į „Camera Roll“ panašus dalykas yra „Collections“ esantis Photos aplikacijos apačioje. Nuotraukos esančios „Collections“, remiantis nuotraukos padarymo data ir vieta suskirstytos į „momentus“ ir tokiu būdu jas paprasčiau rasti.

Kadangi iPhone jau senokai tapo pasaulyje populiariausiu fotoaparatu ir išspyrė iš rinkos muilines, daugiau fotografuojantiems rasti neseniai padarytas nuotraukas Photos aplikacijos „Collections“ skirsnyje gali būti nepatogu. Tam tikslui Photos aplikacijoje Apple įdiegė „Recently Added“ albumą („Albums“ skirsnis), kuriame patalpinamos paskutinių 30 ties dienų nuotraukos.

Deja, bet kai kurias kitų programuotojų sukurtas aplikacijas nuotraukų peržiūrai, redagavimui ar fotografavimui naudojantys gali susidurti su nepatogumais, jei tų aplikacijų kūrėjai neatnaujino savo aplikacijų pritaikydami jas naujai Apple nuotraukų katalogizavimo struktūrai. Tokių, neatnaujintų aplikacijų nuotraukos bus matomos „Recently Added“ aplanke, kuris pakeitė anksčiau buvusį „Camera Roll“, tačiau norint pasidalinti nuotraukomis tokių aplikacijų pagalba reikia sukurti albumą ir rankiniu būdu nuotraukas perkelti į jį.

Papildomai Photos aplikacijoje Apple įdiegė galimybę atstatyti ištrintas nuotraukas ar video failus. Jūsų ištrintus judančius ar statinius vaizdus, Apple saugos 30 dienų ir tik tada juos ištrins visiems laikams. Ištrintas nuotraukas/video su nurodytu dienų skaičiumi likusiu iki jų visiško sunaikinimo rasite savo iOS įrenginyje atidarę Photos aplikaciją, paspaudę ant apačioje esančios Albums piktogramos ir atidarę Recently Deleted aplanką. Jei norite, kad nuotraukų Apple nesaugotų ir esate įsitikinę, kad niekada nebenorėsite susigrąžinti ištrintų vaizdų - paspaudę ant šiame - „Recently Deleted“ aplanke esančio vaizdo failo ir po to ant apačioje esančio „Delete“ mygtuko jį ištrinsite visiems laikams.

Photos aplikacijoje Apple taip pat įdiegė ir galimybę vaizdų failus paslėpti: paspaudę ir palaikę nuspaudę ant nuotraukos ar video failo pamatysite papildomą meniu su Copy ir Hide pasirinkimais (jei nuotrauka jau paslėpta - vietoje „Hide“ bus „Unhide“). Paslėpta nuotrauka nebus rodoma Moments, Collections ir metų albumuose, bet vis tiek bus matoma „Albums“ aplanke.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. iOS 7 Photos dar buvo ir My Stream albumas. Kur jis dingo ir kaip pasiekti ten likusias nuotraukas?

  • My Stream kaip atskiro aplanko nebėra. Apple My Stream nuotraukas saugo savo serveriuose, jei nepakeitė taisyklių, tai 1000 nuotraukų arba 30 dienų ir priklausomai nuo to kas sukanka anksčiau - seniausias trina.
   Photo Stream nuotraukas galima pamatyti per iPhoto ar Aperture aplikaciją Mac kompiuteriuose (Windows nežinau ką ten Apple turi tam reikalui). Perėjus prie iCloud Drive, stream'o nuotraukos turi matytis iCloud Photo Library, tačiau matyt šis reikalas dar nėra pilnai paleistas, nes nepriklausomai ar migruota į iCloud Drive ar ne ir ar įjungtas „iCloud Photo Sharing“ ar ne - vieni prisijungę prie iCloud.com tai mato, o kiti nemato.
   Jei manote, kad kai kurių nuotraukų esančių iCloud drive nematote savo iOS įrenginyje - išjunkite ir vėl įjunkite „Photo Stream“: Settings > Photos & Camera > My Photo Stream

 2. Kaip suprantu iOS 8 dingo ir iPhoto aplikacijos palaikymas.

 3. Kaip suprantu dingo ir tas mielas senovinis filtras (iš filtrų pasirinkimo)? :/

 4. Aš mažai su filtrais žaidžiau, tai ir nepamenu, kokie jie ten buvo...

Parašykite komentarą

Į viršų