iPhone 6 ir iPhone 6 Plus naudojamų komponentų kaina 227-243 JAV$

Išardytas iPhone 6. Nuotrauka: ifixit
Nuotrauka: ifixit

Tik pasirodę naujieji iPhone 6 modeliai tuojau pat buvo pasmerkti tradiciniams ir nevisai testams, bandymams, ardymams ir tyrinėjimams.

Tik pasirodžiusius iPhone 6 tuojau pat tradiciškai išardė iFixit, įvertino ChipWorks ir DisplayMate, juos mėtė Android Authority bei daužė kiti kas tik netingėjo, skystame azote skandino ir iki −195,75 °C šaldė, 50 kalibro kulkomis varpė, mikseryje malė bei termito mišinyje 2500 ˚C kepino RatedRR ir tai tik nedidelė dalis to ką teko patirti šiems Apple naujagimiams.

Apytikslę iPhone 6 ir iPhone 6 Plus kainą nustatė Teardown.com. iPhone 6 komponentai įvertinti 227 JAV$, o 5,5" iPhone 6 Plus - 243 JAV$ (Palyginimui iPhone 5s „žarnų“ kaina - 212 JAV$).

Pats brangiausias iPhone 6 komponentas yra prisilietimams jautrus ekranas turintis apsauginį stiklo sluoksnį. iPhone 6 ekrano kaina - 41,50 JAV$, o iPhone 6 Plus 51 JAV$. Šių iPhone modelių procesorius užima antrą vietą kainų lentelėje - A8 kaina 37 JAV$.

Didžiausias kainų skirtumas yra tarp iPhone 6 ir iPhone 6 Plus akumuliatorių. Didesnės talpos iPhone 6 Plus akumuliatorius kainuoja 6 JAV$, o iPhone 6 - 3,5 JAV$. Korpusas ir kitos išorinės detalės, greičiausiai, pateko į „kitų“ detalių sąrašą, kurių bendra kaina 34,50 JAV$.

Kiekvieno iPhone 6 surinkimas ir patikrinimas kainuoja 11 JAV$.

Pradedantiems piktintis pardavimo kaina norėčiau priminti, kad šiose iPhone 6 ir iPhone 6 Plus kainose nėra įskaičiuoti Apple kompanijos išlaidos skirtos šio iPhone sukūrimui, reklamai, juose naudojamų technologijų patentų kainos bei logistikos išlaidos. Nereikia pamiršti, kad kompanija dar be visko moka atlyginimus, turi išlaikyti milžiniškus duomenų centrus (be kurių iš iPhone nebūtų tiek daug naudos), Apple Store ir biurus visame pasaulyje ir t.t. Žinoma, iPhone nėra vienintelis Apple kompanijos pajamų šaltinis, tačiau dalį bendrų Apple operacinių išlaidų tenka pridėti prie iPhone savikainos.

Žemiau esančioje lentelėje detalizuojamos iPhone 5s, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus detalių kainos.

iPhone 5s, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus detalių kainos.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 10 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Pamirsai pamineti didziaja dali pelno atiduoti dar akcininkams.
    Konkurentai jau senai gerus telefonus pardavineja 2-3 pigiau ir dar is to pasipelno, o cia jau apiplesineja apple.

  2. Jeigu telefonas parduodamas už 650 dolerių, o vien detalės 227 doleriai. O tai reikia nepamiršti - gamybos kaštų (įrenginius pagaminti ir kita), technologijos, įpakavimas, algos, elektra, marketingas, reklama (tiek sukurti, tiek išlaidos už transliacijas arba spaudai ir kita), siųntimas į parduotuves/kitas šalis, ir dar nežinia dar ko kiek yra. Galiausiai ant galo akcininkai pasiima :) Tikrai ne didžioji dalis akcininkams tenka, tiesiog iš kiekybės susidaro tie kosminiai pelnai.

Parašykite komentarą

Į viršų