iPhone 6 darbastalio autorius nežinojo kur bus panaudota jo nuotrauka

iPhone 6 darbastalio nuotraukos autorius apie tai kur atsidūrė jo nuotrauka sužinojo tik Apple iPhone 6 pristatymo metu ir tai tik po to kai jam šį faktą pasakė tai pastebėję kolegos.

Apple pristatant iPhone 6 vienas žmogus buvo nustebintas daugiau nei likę. Tas žmogus Espen Haagensen - pagrindinio iPhone 6 darbastalio fono nuotraukos autorius. Pasirodo jis nežinojo, kad jo nuotrauka yra pasirinkta šiam tikslui.

Haagensen’as šią Paukščių tako nuotrauką nufotografavo Norvegijoje 2013 metų gruodį. Po to nuotrauka jis pasidalino 500px svetainėje, kur ji sulaukė nemažo bendruomenės dėmesio.

Anksčiau, šiais metais Apple atstovas išsirūpino iš Haagensen’o licenciją nuotraukos naudojimui transliacijose, tačiau nebuvo nurodoma kur ir kokiu tikslu nuotrauka bus naudojama.

Rugsėjo 9 dieną, Apple pristatant pasauliui iPhone 6 Haagensen’o kolegos pastebėjo jo darbą ir apie tai, kad jo nuotrauka puošia iPhone 6 darbastalį. Tiesa tai nėra visiškai tokia pati nuotrauka - Apple ją paredagavo panaikindama tam tikrus, dėmesį traukiančius elementus. Apple nelabai mėgsta detalizuoti savo planų iš anksto.

Kairėje iOS 8 darbastalis, kuris buvo naudojamas iPhone 6 pristatymo metu, dešinėje originali Espen Haagensen nuotrauka.
Kairėje iOS 8 darbastalis, kuris buvo naudojamas iPhone 6 pristatymo metu, dešinėje originali Espen Haagensen nuotrauka.

Panaši istorija buvo nutikusi 2010 metais nutikusi Richard Misrach, kurio nuotrauka buvo naudojama kaip pagrindinis iPad darbastalio fonas. Pradžioje su Richard’u susisiekusi Apple paprašė 10-ties nuotraukų, tačiau vėliau jas visas atmetė. Tada, likus dviems savaitėms iki iPad pristatymo, Apple vėl su juo susisiekė ir paprašė nuotraukos pavadintos „Pyramid Lake“, kurioje 2004 metais nufotografuotas Nevados draustinio vaizdas. Richard’as nežinojo nei kur nei kam bus naudojamas jo darbas ir buvo nepaprastai pamalonintas sužinojęs, kad Apple ją parodė iPad pristatymo metu.

„Pyramid Lake“, iPad darbastalio fonui panaudota nuotrauka. Nuotraukos autorius: Richard Misrach
„Pyramid Lake“, iPad darbastalio fonui panaudota nuotrauka. Nuotraukos autorius: Richard Misrach.

Kalbant apie darbastalio nuotraukas yra viena nuotrauka, kurią žino daugelis kompiuterio vartotojų. Tai Charles O’Rear, 1996 metais gamtos žanro nuotrauka, kuri buvo naudojama kaip Windows XP darbastalio fonas.

Kairėje Windows XP pagrindinis darbastalis - nuotraukos autorius ai Charles O’Rear, dešinėje kaip ta pati vieta atrodė 2006 metų lapkritį.
Kairėje Windows XP pagrindinis darbastalis - nuotraukos autorius ai Charles O’Rear, dešinėje kaip ta pati vieta atrodė 2006 metų lapkritį.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Kairėje iOS 8 darbastalis, kuris buvo naudojamas iPhone 6 pristatymo metu, kairėje originali Espen Haagensen nuotrauka.

    Tai kiek cia tu kairiu?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų