Apple oficialiai paskelbė kreditinių kortelių eros pabaigą

Diena, kai mūsų vaikai ar anūkai rausdamiesi stalčiuje radę seną kreditinę kortelę paklaus: „o kas čia tokio?“ neišvengiamai artėja.

Tarp daugybės naujovių, kurias šiandien paskelbė Apple, iPhone gamintoja pranešė ir apie naują mobilių atsiskaitymų paslaugą Apple Pay, kuria naudotis bus galima ne tik iPhone pagalba. Ši paslauga veiks ir šiandien debiutavusiuose Apple Watch įrenginiuose. Gandonešiai jau kuris laikas po internetą barstė naujieną, kad naujame iPhone 6 bus palaikomas NFC (Near Field Communications) ir jis bus naudojamas mobilių atsiskaitymų paslaugai.

Nors pati NFC technologija nėra nauja ir gyvena ne pirmus metus, iki šiol ji plačiausiai buvo naudojama Android įrenginiuose. Teisingiau ne naudojama, o įdiegta. Nežiūrint to, kad Android telefonų pasaulyje yra daugiau, Apple yra ta kompanija, kuri nusako madas ir „prijaukina“ naujas paslaugas.

Kol Google „žaidžia“ su savo robotukais ir stengiasi išplėšti pinigus iš vartotojų kišenių brukdama reklamas, Apple prisijaukina vartotoją, sukuria jam patogią aplinką bei paslaugas ir padaro taip, kad vartotojas jai pats noriai atiduoda pinigus mainais į komfortą.

Duomenis į Apple Pay bus galima įvesti paprasčiausiai nufotografavus kreditinę kortelę. Jei iPhone praradote - mokėjimus bus galima sustabdyti Find My iPhone pagalba. Apple neseks nei ką pirksime nei kiek mokame, o kasininkas nematys nei jūsų vardo, nei kreditinės kortelės numerio, nei apsaugos kodo.

Apple Pay: mokėkite naudodami Touch ID.

Apple Pay paslauga startuos JAV su American Express, MasterCard ir Visa, o vėliau ši paslauga taps palaipsniui prieinama ir kitų pasaulio šalių vartotojams (įdomu kiek laiko užtruks ši paslauga kol atslinks į Lietuvą). Apple jau dabar yra sudariusi sutartis su daugiau nei 220 000 pardavėjų, tame tarpe Macy’s, Walgreens, Staples, Subway, McDonald’s, Whole Foods ir žinoma, taip apsipirkti bus galima ir Apple Store.

Apple jau yra sudariusi sutartis su tokiais bankais, kaip: Bank of America, Capital One, Chase, Citi, Wells Fargo, o artimiausiu metu sutartis planuoja pasirašyti su Barclays, Navy Federal, PNC, USAA ir US bank.

Manoma, kad mobilių atsiskaitymų rinka 2017 metais gali pasiekti 1 trilijoną JAV$, tad vietos joje užteks visiems. Mobilūs atsiskaitymai milžiniška rinka. Vien JAV, atsiskaitant kreditinėmis kortelėmis kasdien sumokama 12 mlrd. JAV$.

J.P. Morgan teigia, kad Apple nuo kiekvieno atsiskaitymo pasiims sau mažą dalį - kelis centus. Nuo visų 444 milijonų iPhone vartotojų ta suma gali padidinti Apple pajamas vos 0,5%.

Bent jau pradžioje, debetinės kortelės nedalyvaus šiame žaidime tiek dėl griežtesnių taisyklių keliamų joms, tiek ir dėl to, kad jos yra tiesiogiai susietos su vartotojų sąskaitomis banke. Galiausiai manoma, kad Apple gali pati tapti kreditines korteles išduodanti kompanija arba pati tapdama banku arba susikoperuodama su kitu banku.

Dar prieš Apple oficialiai paskelbianr Apple Pay buvo kalbama, kad kreditines korteles išduodančios kompanijos, už tai, kad Apple sutiko prisiimti dalį rizikos susijusios su Touch ID autentikacija perkant, sutarė, kad Apple gaus „kortelės tiekėjo“ statusą, o tai reiškia mokės mažesnius atsiskaitymo mokesčius.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

  1. Šiaip šaunus dalykas.Aš laukiu nesulaukiu dienos, kai telefonas(ar kitas panašus įrenginys) pakeis visa kalną dabar naudojamų kortelių ir dokumentų.Kai nebereikės nešiotis asmens ar automobilio dokumentų,kai visur bus galima atsiskaityti priglaudus telefoną,kai išmaniosios spynos bus nebe egzotika...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų