Reversinis USB gali būti didžiausia iPhone 6 naujovė

Kai, tikėtina, rugsėjo mėnesį, specialaus renginio metu Apple pristatys pasauliui savo naujuosius iPhone telefonus, daugelis išsižioję lauks iPhone didesniu ekranu, tačiau gali būti, kad kita iPhone naujovė, kasdieniniame jo naudojime gali turėti didesnę svarbą.

Internete pasirodė naujienų, kuriose teigiama, kad Apple planuoja naudoti Lightning laidą, kurio kitame gale yra reversinė USB jungtis - jungtis, kurią taip pat kaip ir Lightning galima į lizdą jungti bet kuria puse ir nebereikia sukinėti jungties, tyliai keiksnojant, kad ir vėl nepasisekė atspėti, kurią puse tą jungtį „kišti“.

Reversinis USB yra dalis naujo, jau paruošto naudojimui USB 3.1 standarto. Iš internete pasklidusių šios jungtis nuotraukų nėra aišku ar tai Lighning laidas, ar ne. Iš nuotraukų taip pat nėra aišku ir ar tai apskritai Apple gamybos laidas, kas galėtų reikšti, kad USB 3.1 standarto jungtis galima išvysti laiduose komplektuojamuose kartu su naujuoju iPhone 6.

Internete yra kelių skirtingų USB 3.1 jungčių nuotraukos ir brėžiniai: vieni su Type-C jungtimi, kiti su Apple patentuota jungtimi dar žurnalistų vadinama naująja Lightning jungtimi.

USB jungtis
Priešingai nei Type-C, Apple jungtis yra suderinama su dabar kompiuteriuose naudojamomis Type-A jungtimis ir iPhone gamintoja gali nelaukti kokios nors komisijos sprendimo pripažinti vieną ar kitą standartą ir pradėti naudoti savo - reversinę USB jungtį, kuri panaikintų „rusiškos ruletės“ žaidimą kaskart jungiant USB laidus, bei išgelbėtų nuo naujo nesuderinamumo su dabar kompiuteriuose ir eilėje kitų įrenginių naudojamomis USB jungtimis (bent jau kuriam laikui kol įsigalios EU komisijos kovo mėnesio nutarimas nurodantis mobiliems telefonams nuo 2017 metų parduodamiems Europos Sąjungos teritorijoje naudoti Micro-USB standarto jungtis).

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. technologiškai gal ir didžiausia naujiena, bet vartotojui? tikrai ne :)

  2. Jau tokia atgyvena ta usb jubgtis primenenti akmens amziu, prikure ten kakzur 7 usb jungtis ir ne viena padoriai nera padaryta.
    Galetu standartizuoti kazka panasaus i apple suskurta jungti

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų