Trumpai pasidžiaukime „kad kaimyno namas dega“

Android įrenginių savininkai puikuojasi, kad jų įrenginiai jiems suteikia daugiau laisvės. Gal..., bet kokia tos laisvės kaina?

Android savininkai mėgstantys prieš iOS įrenginių savininkus pasipuikuoti, kad jų įrenginiuose jie gali daryti ką nori, dažnai nutyli, kad jų įrenginiuose ką nori gali daryti ne tik jie. Jie nutyli (gal specialiai, o gal nežino) tą faktą - laisvės kainą, kad ir kiti gali Android savininkams nežinant iš jų telefonų skambinti, klausytis telefoninių pokalbių ar paleisti specialius kodus USSD (Unstructured Supplementary Service Data), SS (Supplementary Service) ar gamintojų nustatytus MMI (Man-Machine Interface kodus įjungiamus surinkus # ir po to atitinkamus simbolius), kurie įjungs tam tikras įrenginio funkcijas....

Berlyne įsikūrusi Curesec teigia, kad tokia galimybė atsirado Google pristačius Android 4.1.x žinomą kaip „Jelly Bean“. Šią saugumo spragą Google užlopė išleisdama Android 4.4.4, bet 60% Android įrenginių vartotojų naudojančių 4.1.x, 4.2.x ir 4.3 bei kiti 13%, kurių įrenginiuose vis dar 4.4, 4.4.1, 4.4.2 ar 4.4.3 turi šią saugumo spragą.

Retorinis klausimas: ar įmonės darbuotojas, tokiu būdu (naudodamas Android įrenginį) ir dėl jo nesaugumo išdavęs ar paskleidęs konfidencialią informaciją yra atsakingas už tai ar ne? Tai liečia ir vyriausybės pareigūnus.

Daugiau apie tai skaitykite: computerworld svetainėje

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Laukiam Andriaus komentaro apie tai,kokie visi paranojikai arba apie tai,kaip jis neturi ko slėpti :)

Parašykite komentarą

Į viršų