Europinis kompiuterinių debesų (Cloud) paslaugos tiekėjas

Tema: Debesys

Gal laikas duomenis grąžinti į Europą? Prancūzų kompiuterinių debesų (Cloud) paslauga „hubiC“ suteikia daugiau nemokamos vietos ir yra pigesnė, nei kitos populiarios, panašias paslaugas teikiančios, kompanijos, o jos serveriuose saugomi duomenys apsaugoti nuo visokių „tarnybų“ landžiojimo po juos.

Prancūzų hubiC suteikiamų paslaugų ir kainų santykis išties atrodo įspūdingai lyginant su tuo ką siūlo kitos rinkoje esančios duomenų saugojimo kompiuteriniuose debesyse paslaugas teikiančios kompanijos, įskaitant ir tai, kad hubiC suteikia 25GB nemokamos virtualių diskų vietos.

Kas yra „hubiC“

Duomenų saugyklos internete paslauga hubiC buvo sukurta ir yra palaikoma įmonės OVH.com[1], esančios Prancūzijoje ir besispecializuojančioje duomenų saugojimo srityje. Vartotojų į hubiC įkelti duomenys saugomi trijuose duomenų centruose Europoje, kuriuos valdo OVH, įskaitant visą duomenų centrų įrangą. Tai gana naujas paslaugos tiekėjas. hubiC paslauga pradėta teikti 2011 metų pabaigoje.

Duomenų saugumas ir konfidencialumas

hubiC Cloud platforma susideda iš trijų resursų bankų, kurie sudaryti iš kelių šimtų serverių, ir kiekvienas bankas yra 3 geografiškai nutolusiuose OVH duomenų centruose (du šiaurės Prancūzijoje, vienas rytų: Rubė, Gravelines ir Strasbūre). Kiekvienas bankas tikrina duomenų integralumą ir netgi visiškai sugedus vienam bankui, jūsų duomenys bus pasiekiami dar dviejuose.

hubiC paslauga veikia Prancūzijos serveriuose, todėl taikomi Prancūzijos įstatymai, saugantys privatumą ir asmeninį gyvenimą. Priešingai nei pas daugelį konkurentų, kurių serveriai yra JAV, hubiC negalioja amerikietiškas Patriot Act, kuris saugumo tarnyboms suteikia prieigą prie asmeninių ar įmonių duomenų, be išankstinio įgaliojimo ar klientų informavimo.

Duomenų centrai, kuriuose saugomi hubiC duomenys, priklauso OVH ir jų daugiau niekas nenaudoja. Jie suprojektuoti ir pastatyti taip, kad būtų apsaugoti nuo bet kokio įsibrovimo. Durys šarvuotos ir atsparios ugniai, visur įdiegtas vaizdo stebėjimas ir judesio aptikimas. Duomenų centrų teritorija apjuosta spygliuota viela. Be to, apsaugos darbuotojai budi 24 val. (24 val. per parą 7 dienas per savaitę), visada pasiruošę reaguoti ir patikrinti kiekvieno asmens, bandančio patekti į teritoriją, tapatybę. Visi darbuotojai, atvykdami į darbą OVH ar duomenų centrus, tikrinami biometriškai, tuomet patenka į izoliuotus praėjimus. Visa ši įranga ir procedūros leidžia OVH garantuoti serverių nepasiekiamumą, taigi, tretiesiems asmenims neįmanoma fiziškai pasiekti duomenų. Pabaigai, OVH duomenų centrai su dūmų aptikimo ir ankstyvo įspėjimo įranga VESDA, taip pat su R4 klasės priešgaisrine APSAD įranga ir visas personalas išmokytas ja naudotis.

Duomenų perdavimas tarp jūsų įrenginių ir OVH serverių apsaugotas SSL protokolu ir gali būti atliekamas iki 10 Mbps greičiu (tai priklauso nuo jūsų interneto teikėjo).

Ką „hubiC“ siūlo

hubiC nemokamai suteikiamos vietos kiekis ir kainos, šią paslaugą padaro itin patrauklią.

 • 25 GB - nemokamai
 • 100 GB - 1€/mėn. (kaina su mokesčiais)
 • 10TB - 10€/mėn. (kaina su mokesčiais)
Kaip ir daugelis tokių paslaugų tiekėjų - hubiC:
 • Tai Cloud saugykla visų tipų failams (muzikai, vaizdo įrašams, nuotraukoms ir t.t.).
 • Automatinis katalogo sinchronizavimas tarp kompiuterių.
 • Leidžia dalintis failais ir katalogais naudojant dalinimosi nuorodą
 • Prie savo failų galima prieiti ir naudojant interneto naršyklę
 • Yra paslaugos programėlės kompiuteriams: Mac OS X, Windows ir Linux (linux dar „beta test“ stadijoje), išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams su iOS, Windows Phone 8, Android ar BlackBerry operacinėmis sistemomis.
Kuo „hubiC“ skiriasi nuo kai kurių Cloud paslaugų tiekėjų:
 • Nėra failų dydžio apribojimo.
 • Duomenys kopijuojami į 3 skirtingus duomenų centrus Prancūzijoje (Rubė, Gravelines ir Strasbūre), todėl negalioja amerikietiškas Patriot Act, kuris saugumo tarnyboms suteikia prieigą prie asmeninių ar įmonių duomenų, be išankstinio įgaliojimo ar klientų informavimo.
Paslaugų palyginimo lentelė:
hubiC iCloud Google Drive Dropbox box OneDrive
nemokamai 25GB 5GB 15GB 2GB/21GB[*] 10GB 7GB/15GB
100GB kaina/mėn. 1 € ~ 1,5 € ~1,46 € 9,99 € ~1,7 € ~3,10 €
10TB kaina/mėn. 10 € - 29 € - 13,35 € -
Duomenys EU + - - - - -
Failo dydžio ribojimas 10GB 250MB/5GB[**] 2GB
Aplikacijos/palaikomos OS:
iOS + + + + + +
Windows Phone + + + +
Android + + + + +
Blackberry + + + +
OS X + + + + + +
Windows + + + + + +
Linux + +
Kindle Fire +

* Dropbox, per rekomendacijų paslaugas bei įgalinus nuotraukų talpinimą galima „užsitarnauti“ iki 21GB nemokamos vietos.  ↩
** Box riboja vieno failo dydį: nemokamos paskyros vartotojams iki 250MB/failui, o mokantiems - 5GB/failui  ↩

Pažiūrėjus į aukščiau esančią lentelę nesunku pastebėti, kad lyginant su konkurentėmis hubiC atrodo labai patraukliai.

Išvada

hubiC puiki, Europietiška paslauga leidžianti duomenis saugoti Europoje esančiuose serveriuose ir dėl duomenų apsaugos įstatymo jaustis saugiais, kad jokios JAV spec tarnybos nepradės juose raustis neįspėjusios ir nepranešusios. Kalbant apie nemokamai suteikiamos disko vietos kiekį, hubC taip pat atrodo geriausiai tarp (įvardinti vertų) konkurenčių. Nors box dažnai vykdo akcijas ir suteikia daugiau nemokamos disko vietos - jos naudojami vieno failo dydžio ribojimai (iki 250MB vienam failui nemokamoje paskyroje) bei tai, kad box nesugeba susidoroti su Mac OS X „bundle“ tipo failais[2] ir siūlo juos kiekvieną kartą archyvuoti.

Tiems, kam nemokamų 25GB nėra gana - vos už 1€ per mėnesį gali įsigyti 100GB, ko turėtų užtekti ir gana daug failų debesyse saugančiam vartotojui. Na o jei norite debesyse saugoti savo kompiuterių atsargines duomenų kopijas - už 10€ į mėnesį galite turėti 10TB (10 240GB) virtualių diskų vietos.

hubiC puikiai veikia šalia kitų Cloud paslaugų. OS X ji turi savo „debesėlio“ piktogramą meniu juostoje.

Vienintelis trūkumas, kurį aš galėčiau pasakyti apie hubiC yra tas, kad ši paslauga nėra taip plačiai integruota kitose aplikacijose.

Atsisiųsti hubiC aplikacijas jus dominančiai platformai galite iš hubiC svetainės.


 1. Nuo 2010 metų OVH daug investavo į Cloud technologijas. Įmonė paaukojo daugiau kaip 25 milijonus eurų (be pagalbos iš valstybės), kad sukurtų savo Cloud sprendimus, taip pat ir hubiC. Visi sprendimai paruošti taip, kad vartotojams pateiktų optimalias paslaugas: jie pagrįsti naujausiomis technologijomis ir įdiegti į nuosavą pasaulinį optinio pluošto tinklą. Tinklas, sukurtas ir valdomas OVH yra 33 populiariausių visame pasaulyje ir į pasaulinį tinklą gali perduoti 2 200 GB per sekundę. hubiC naudotojams tai garantuoja spartų duomenų parsiuntimą, kokybišką srautą ir mažą uždelsimą.  ↩

 2. OS X bundle tipo failai - tai aplankai „apsimetantys“ failais (įvairios failų bibliotekos (pvz.: Aperture, iPhoto) ar naujausių iWork aplikacijų (Pages, Numbers ar Keynote) failai ir t.t.  ↩

Taip pat skaitykite:
Apple iCloud Drive kainos palyginimas su konkurentais
Artėjant iCloud Drive debiutui Microsoft gerina savo OneDrive sąlygas
Dropbox planuoja leisti naudoti kelias paskyras
Google apjungia vartotojams skirtą vietą debesyse

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 24 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. NA susigundziau, tikrai patraukliai atrodo, nustebino kad lietuviskai dar galima puslapyje paskaityti

 2. 10 Mbps ? :/ 1TB = 10 parų tobulu atveju...
  tad siūlomi 10 TB - 3 mėnesiai :/

  • 10TB pr 10 Mbps - idealiu atveju dvi savaitės.(Skaičiuoklė)
   Dauguma paslaugų turi savo apribojimų. Pvz. Dropbox riboja per parą perduodamų duomenų kiekį: nemokantiems vartotojams 20 GB/parą, mokantiems - 200GB/parą. viršijus šį kiekį paskyra užbaninama (atbaninti pačiam galima 3 kartus atrodo). Man vieną kartą Dropbox jau buvo užbaninus. (Dropbox taisyklės).
   Kita vertus vargu ar reikės permetinėti 10TB duomenų vienu metu, nes jei taip - reikėtų pagalvoti apie kitą duomenų saugojimo variantą. Vien namie, per WiFi persiunčiant 10TB duomenų tai truktų apie 11 valandų, o jei tai būtų duomenų atstatymas iš TM, tai gal ir savaitę.

   • Man net ir skaičiuoklė duoda 2330 Hours, 10 Minutes and 08 Seconds, t.y., 99 dienas arba gerus 3 mėnesius idealiu atveju... Tik kad užtektų pradžiai 5TB backupinti mano atveju... Pradžioje... :)


    • Sprendimas kur, kaip ir kodėl duomenų saugojimui pasirinkti vieną ar kitą būdą priklauso nuo poreikių, duomenų svarbos ir galimybių. Vieni atsarginių duomenų kopijų nedaro, nes svarbiausi jų duomenys yra elektroninis paštas, kuris saugomas pašto serveriuose, kiti svarbių duomenų turi po keliasdešimt megabaitų, kiti jų turi terabaitus ir saugo išoriniuose diskuose rankos atstumu, dar kiti renkasi kitus būdus pagal reikalaujamą saugumo, patikimumo ir duomenų atstatymo ar pasiekiamumo lygį.

     Tai, kad pradinis duomenų kopijavimas trunka ilgiau nei vėliau vykstantis jų papildymas nėra kažkokia paslaptis. Tie, kas mano jog jų duomenys yra nepaprastai svarbūs ir saugo juos nutolusioje saugykloje kitoje šalyje (arba net keliose sumažindami galimas rizikas) bei nori turėti galimybę per maksimaliai trumpą laiką tuos duomenis atstatyti - ima skirtąsias tarptautines linijas pasirašo sutartis su paslaugos tiekėjais ir naudojasi jų paslaugomis: priklausomai nuo linijos greičio, kilometražo Lietuvos teritorijoje ir užsienyje, bei užsienyje esančio paslaugos tiekėjo kainodaros tai gali kainuoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų tūkstančių litų per mėnesį vien už liniją, bet išleidęs dar porą tūkstančių reikalingai įrangai, turėsi kokių 10Gbps tarptautinę liniją ir papildomai sumokėjęs už duomenų saugyklą su atitinkamu SLA, galėsi duomenis atstatyti greitai. Pvz. jei Amazone imsi 49TB/mėn planą gali tikėtis mielesnės kainodaros nei imdamas 1TB. Saugyklų kainos nėra aukštos, priklausomai nuo to kiek duomenų siuntinėji ar saugai. Europoje galima saugoti, jei iki 10TB tai (0,256 Lt /mėn /GB už saugyklą ir 0,032 Lt/GB už duomenų srautą), kas nėra brangu ir tau 10TB saugykla su 5TB duomenų pirmą mėn tekainuotų 2785,28 Lt/mėn.)... ir žinoma plius linija. Manau jei labai daug nenorėsi visko į 20-30 000 per mėnesį turėtum tilpti.

     Laikas pinigai.

 3. Ramūnai, juk paslauga siūlo tik 10 megabitų, o tu skaičiuoji megabaitais...
  Panašu, kad greičio tiesa mano pusėje :/
  nesakau, kad hubic blogai, bet tikrai dar nėra tobula paslauga daug duomenų turinčiam kiaurakišeniui :)

  • 5TB per 10Mbps 44 dienos, bet ne tame esmė. Kaip ir minėjau priklauso nuo to ką tu su tais duomenimis nori daryti, jei ketini kaskart po 5TB siuntinėti, tada taip - ji nėra tinkama ir reikėtų paieškoti kito sprendimo. Tavo duomenų svarba tau nėra susijusi su tavo kišenių turinio verte, kišenių turinio vertė tik apriboja pasirinkimą.
   Kokią debesų alternatyvą tu matytum savo poreikiams?

   • panašu, kad hubiC tikrai viena labiausiai viliojančių paslaugų iš esančių rinkoje, jei kalbame apie komercines cloud paslaugas.
    šiaip ar taip, faktas, kad sistemos lūžimo atveju tai būtų geras rakštis subinėj, t.y., kolkas technologijos ir ryšiai yra per lėti ir/arba per brangūs dideliems back-up'ams...

    alternatyva nebent nuosavas debesis tame pačiame mieste, tik kitoje lokacijoje... pirminį back-upą pasidaryti galima pajungus tiesiogiai laidu (USB, thunderbolt ar pan), o back-up papildymui jau vežti ir įkurti tą hardą kitoje lokacijoje tame pačiame mieste.
    Galima paimti kiekvienoje iš lokacijų po atskirą interneto liniją (100 Mbps už 29,99Lt). Tuomet išlaidos internetui abiejose lokacijose sumoje 2x30 = 60 Lt/mėn.
    Tai yra brangiau nei hubiC. gauni tik vieną atsarginę kopiją ir tą pačią ne PRO klasės, bet kritiniu atveju atstatyti daug paprasčiau, kai gali fiziškai pačiupinėti savo atsarginę kopiją. Be to ir patys backupai 100'tiniais internetais tame pačiame mieste vaikščios bent 60 Mbps greičiu :)

    Visa tai už hubiC brangiau, plius reikia pirkti savo ryšio įrangą, savo hardus ir t.t., bet imho privalumų gauni daug.

    Klausimas tik, ar yra softas, kuris mokėtų automatiškai backupinti į nuosavą cloudą, esantį kitame LAN'e :)

    resume: hubiC š..., bet geresnio nelabai ką esu matęs :/
    reiktų pamėgint jį iš tikro, nes pamėginimas daug nekainuos.

    Arba kurti savo sistemą (aprašyta aukščiau).

    • Kaip ir minėjau aukščiau viskas priklauso nuo to kaip svarbūs tie duomenis ir nuo kokių rizikų nori apsidrausti.
     Būdų yra įvairių:
     Galima vežioti diskus (nereikės interneto ar skirtosios linijos) pvz. vieną kopiją saugai namie, o kitą darbe/pas uošvienę/mamą/ar kitus gimines kur lankaisi dažnai (ir ten nėra piliečių, kurie panaudos tavo diskus savo tikslams) - šiam veiksmui reikalinga disciplina ir jo neautomatizuosi.
     Galima tose vietose įdiegti po Apple Airport Extreme maršrutizatorius ir pajungus prie jų išorinius diskus atsargines duomenų kopijas daryti į juos (rankiniu ar automatizuotu būdu).
     ir t.t.
     hubiC nėra ideali ar pritaikyta didelių duomenų kiekių atsarginių duomenų kopijų saugojimui su momentinio visų jų atstatymo galimybe, bet jei nori duomenis saugiai turėti, kaip 3-ą ar 5-ą „backup'ą“, kuris yra nutolęs kiek toliau nei Iganlinos atominės elektrinės sprogimo bangos spindulys :) - hubiC viena iš galimybių gera tuo, kad neriboja duomenų kiekio perdavimo, kaip tai daro Dropbox ar kitos populiarios plačioms masėms skirtos paslaugos.
     Pagaliau ją gali naudoti kaip būdą saugoti klientams pateiktas nuotraukas (a la papildoma paslauga - jūsų gražiausių/svarbiausių gyvenimo momentų nuotraukos yra saugios 5 metus ir nereikia pergyventi, kad jas pamesite ar siųsti didelius failų kiekius draugams - duokite nuorodą ir viskas). Taip galima daryti ir su kokia nors Dropbox, bet ten labai lengva užsirauti ant limitų ir gauti „baną“.

     Kita vertus, jei nereikia - tai nereikia. :)

 4. Kažkodėl dėl visiiškai nežinomų man priežasčių į virtualų debesų serverį negaliu įkelti tik 2,5 GB sveriančio paprasto vaidybinio filmo (.MKV plėtinys).

  http://i.imgur.com/xesk6nz.png

 5. Vidurinėje mokykloje mokinausi vokiečių ir rusų kalbos. Šiuo klausimu nebent padėtų google translate paslauga, tačiau dėl netobulo automatinio vertimo iš anglų į lietuvių kalbą nesu tikras, kad autoriai suprastų mano teisėtus nuogąstavimus.

 6. Ar yra failų dydžio limitas?

  Ne, hubiC nėra jokio failų dydžio ribojimo, nebent failas viršytų laisvą jūsų hubiC paskyros vietą. Be to, į Žiniatinklio programa įkeliamo failo dydis negali viršyti 1 GB (greitu metu 4 GB) ir/ar 10 000 skirtingų failų. Toks apribojimas yra naudojamas naršyklėse.

  Mano asmeninis komentaras: failų dydžio ribojimo nėra, bet į Žiniatinklio programa įkeliamo failo dydis negali viršyti 1 GB.

  Kas čia durnius - aš ar JIE? Kažkoks idiotizmas, tiesa?...

 7. Šiuo metu vyksta intensyvus vienos vaizdo bylos sinchroninis siuntimas iš PC: http://i.imgur.com/r2tyzs9.png

 8. Yra dar vienas neblogas Norvegu debesu tiekejas uz $9.9 per month arba $99 per year (2 months for free!) gauni neribojama disko vieta

 9. Sveiki,
  nelabai suprantu - duomenų saugojimo laikas limituotas ar įkelti dokumentai HubiC'e bus saugomi amžinai?
  Kaip dėl failų saugojimo trukmės yra kituose debesyse?

  p.s. kelčiau nuotraukas.

Parašykite komentarą

Į viršų