Apple vartotojai iTunes muzikai išleidžia vis mažiau

Daugelis iTunes vartotojų mano, kad Apple turėtų atnaujinti savo teikiamų muzikinių paslaugų arsenalą, o kai kurių ir kokybę bei geografiją.

Dabar kai Apple patvirtino išleidusi 3 milijardus JAV$ įsigydama Beats, daugelis iTunes vartotojų tikisi, kad Apple patobulins savo srautinės (streaming) muzikos paslaugų kokybę. Apple srautinės muzikos paslauga iRadio daug ką nuvylė, tačiau krenta ir Apple pajamos gaunamos iš atsisiunčiamos muzikos.

Morga Stanley tyrimas rodo, kad Apple iTunes reiklia naujo spyrio į uodegą. Tyrimo duomenimis Apple vartotojai iTunes Store palieka vis mažiau ir mažiau pinigų. Pirmojo 2014 metų ketvirčio metu, vienas vartotojas vidutiniškai iTunes išleido 1,90 JAV$ ir tai gerokai mažiau lyginant su ankstesniais ketvirčiais (2,90 JAV$ pirmas praeitų metų ketvirtis ir 4,30 JAV$ pirmasis 2012 metų ketvirtis).

Nors Apple, matyt, nelabai rūpi šios prarandamos pajamos, jiems rūpestį gali kelti kas kita: jei vartotojai mažiau pinigų išleidžia iTunes - jie, greičiausiai, tą muziką perka iš kitų šaltinių ir tai kelia grėsmę Apple įrangos pardavimų verslui. Apple nori, kad žmonės pasitikėtų ir idealiu atveju priklausytų nuo jos paslaugų ir tai juos „prirakintų“ prie Apple eksosistemos. iPhone vartotojas turintis nemažą muzikos biblioteką ir naudojantis iTunes Match vargu ar taip lengvai pereis prie Android kaip tas pats vartotojas muzikos besiklausantis per Spotfy. Turint tai omenyje, gera ir kokybiška, pilnai į iOS integruotos srautinės muzikos paslauga galėtų tapti stabiliu ramsčiu iPhone pardavimuose.

Apple vartotojai iTunes muzikai išleidžia vis mažiau
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Niekada nesuprasiu, kam paprastam varotojui pirkti muzika...Galiu suprasti, jei ten kazkas nesurandama placiajame internete, nors to is tikro negali buti...

  2. CD/DVD suprantu, bet isleidzimi pinigai ant mp3 formato tiesiog del malonumo? Man pvz tikrai nera skirtumo, jei pas mane kompiuteryje yra mp3 uz kuriuos nemokejau :)

  3. Kam pirkti jei Spotfy leidzia klausyti nemokamai ir dar savo grojarasti susidaryti

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų