Kaip atjungti pirkimą aplikacijose iOS įrenginyje

Jei planuojate savo vaikui padovanoti iPhone, iPod touch ar iPad ar net duodate jam pasinaudoti savo įrenginiu, greičiausiai nenorite, kad jis apsipirktų pasinaudojęs jūsų kortele.

Jei norite, kad be jūsų žinos jūsų kortelė būtų panaudota papildomų žuvelių, gyvybių ar ginkluotės, reikalingos žaisimo tęsimui, įsigijimui turėtumėte atjungti galimybę pirkti aplikacijose.

Kaip tai padaryti iOS įrenginyje:

 • iOS įrenginyje atidarykite Settings aplikaciją
 • Paspauskite ant General
 • Paspauskite ant Restrictions
 • Įveskite slaptažodį (ir jį atsiminkite)
 • Paspauskite ant Enable Restrictions
 • Paslinkite vaizdą ekrane iki pamatysite In-App Purchases ir perjunkite jo jungiklį į pociziją OFF
 • Išeikite iš Settings aplikacijos

Dabar galimybė pirkti aplikacijose yra atjungta ir galite būti ramūs (nebent atžala nusižiūrės slaptažodį), kad jūsų kreditinė sąskaita susieta su Apple ID nepradės mistiškai tuštėti.

iOS 7.1 nustatymuose taip pat galite nurodyti ar reikalauti Apple ID slaptažodžio kiekvieno pirkimo metu, ar naudoti numatytą nustatymą: 15 minučių langą, kurio metu įsigijus ką nors App Store ar aplikacijoje nebus prašoma pakartotinai įvesti slaptažodžio.

Didelės sąskaitos apsiperkant iš aplikacijų nėra labai retas reiškinys ir Apple pokalbių svetainėje yra bauginančių istorijų susijusių su vaikų išleistomis tūkstantinėmis sumomis. Buvo atvejų kai Apple grąžino taip vaikų išleistus pinigus, kaip kad grąžino 4000£ vienam tėvui, tačiau tai greičiau išimtis nei taisyklė.

Apie daugiau apribojimų iTunes ir iOS įrenginiuose skaitykite straipsnyje: „iTunes ir iOS tėvų kontrolė (Parental Control)“

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Man ir buvo tokia situacija, tik gerai kad nedidele suma isejo :)
  Androide googles parduotuveje 15 min. begyje jei nepatiko programa ar zaidimas gali susigrazinti savo pinigelius vienu paspaudimu :)

 2. Kažkam per daug pavyksta išleisti, o man neleidžia nieko nusipirkti... Turiu kortelę MasterCard, kreditinę is Swedbank, bet suvedus kortelės duomenis, išmeta užrašą "Your payment method was declined. Please enter another payment method."
  O bandžiau nusipirkti knygą iBooks'uose, būtų jau buvęs pirmas pirkinys. Perskaičiau vartotojo vadovą, dar kažkur forumuose, bet tinkamo atsakymo nerandu.
  Gal čia ir ne į temą, bet gal yra žinančių kaip man elgtis, kad legaliai nusipirkčiau ką noriu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų