Vis populiaresnė tampa muzika platinama internetu

Interneto kanalais platinama muzika tampa vis populiaresnė vis labiau užmarštin stumdama CD ir DVD (apie kasetes jau nebešneku).

2013 metais pasaulyje internetu parduotos muzikos apyvarta buvo 5,9 milijardai JAV dolerių ir tai nemenkas šoktelėjimas per dešimtmetį - 2004 metais pasaulyje internetu buvo parduota muzikos už 400 milijonus JAV$. Liūto dalis internetu parduodamos muzikos vis dar tenka atsisiunčiamai muzikai (muzikos failams, kuriuos galima išsaugoti kompiuterio ar kito įrenginio diske), tačiau srautiniu būdu (streaming - nežinau koks galėtų būtu lietuviškas atitikmuo) platinamos tiek prenumeratos pagrindu ar reklamos išlaikomos muzikos populiarumas auga.

Skaitmeninės muzikos platinamos internetu generuojamų pajamų pasaulyje grafikas

2013 metais pajamos generuojamos iš atsisiunčiamos muzikos sumažėjo 2,1%, tuo tarpu srautinės prenumeruojamos ir reklamos išlaikomos išaugo, 51,3% ir 17,6% atitinkamai.

Kalbant apie srautinę (streaming) muziką - ji populiaresnė jaunesnės auditorijos tarpe.

Srautinės (streaming) būdu transliuojamos muzikos populiarumas JAV pagal amžiaus grupes

Kai kurie gali nustebti, bet didesnė parduodamos muzikos dalis vis dar tenka platinamai CD/DVD ar LP laikmenose. Anglijoje 2012 metais laikmenose parduodamos muzikos dalis buvo 62%. Kaip ten bebūtų visi rodikliai rodo, kad šios svarstyklės greitai bus nusvertos internetu platinamos muzikos, nes CD/DVD parduodamos muzikos populiarumas greitai blėsta.

O kokią muziką jūs klausotės dažniausiai: CD/DVD, Spotify, iTunes Radio ar atsisiųstą?

Taip pat skaitykite:
Muzikos platinamos skaitmeniniu atsisiunčiamu formatu pardavimai mažėja
Vyras išradęs karaoke aparatą jo niekada nepatentavo
Dabar galite Siri paklausti dainos žodžių
JAV teismas uždraudė perparduoti iTunes muziką

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Itunes radio man visiskai nepatiko keles dienas pazaidziau ir pamirsau, va Spotfy labai patiko. Klausaisi tai kas tau patinka arba pats pasidarai muzikini sarasa.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų