Muzikos platinamos skaitmeniniu atsisiunčiamu formatu pardavimai mažėja

Skaitmeniniu formatu platinamos atsisiunčiamos muzikos pardavimai, pirmą kartą nuo iTunes Store pasirodymo, pradėjo mažėti. Šio mažėjimo priežastimi įvardinamos muzikos internetu klausimosi tarnybos tokios kaip Pandora, Spotify ir iTunes Radio.

Apple ir Muzika

2013 metais, pirmą kartą, skaitmeniniu formatu parduodamos muzikos pardavimai pradėjo mažėti, teigia Nielsen SoundScan. 2012 metais buvo parduota 1,34 milijardo skaitmeninių muzikos takelių, o 2013 metais 1,26 (5,7 proc. mažiau), praneša Billboard. Skaitmeninių muzikos albumų pardavimai taip pat sumažėjo, nors ir ne taip stipriai - 0,1 procento, nuo 117,7 milijono albumų 2012 metais iki 117,6 milijono 2013-tais.

Muzikos industrijos šie metų rezultatai per daug nenustebino, nes pavienių muzikos takelių pirkimai mažėjo tris ketvirčius iš eilės, tačiau tokio mažėjimo nebuvo tikimasi 2013 metų pradžioje, kai skaitmeniniu formatu platinamos muzikos perkama buvo daug.

2013 metais daugiausia muzikos buvo perkama kompaktiniuose diskuose (CD) - 57,2 procento, antroje vietoje skaitmeniniu formatu platinami albumai 40,6 procento, trečioje vietoje vinilai - 2 procentai. Kasetės ir DVD sudarė 0,2 procento nuo visų muzikinių albumų pardavimų.

Kai 2003 metais Apple iTunes Store (anksčiau iTunes Music Store), pirmą kartą atvėrė savo skaitmenines duris, ji greitai tapo populiaria alternatyva tradicinėms iš plytų ir cemento ręstoms muzikos parduotuvėms. Populiarėjant iPod, ir iTunes PC ir Mac kompiuteriuose, 2008 metais iTunes tapo Nr.1 muzikos parduotuve JAV, o 2010 metais ir pirma visame pasaulyje.

Apple taip pat turi savo muzikos klausimosi Internetu paslaugą - iTunes Radio, apie kurią pirmą kartą prabilo pernai metų (2013) savo Pasaulinėje Programuotojų konferencijoje, o vartotojams pristatė kartu su iOS 7. Kaip ir eilė tokio tipo paslaugų, iTunes Radio yra nemokama ir išlaikoma reklamos. iTunes Match prenumeratoriai, iTunes Radio gali klausytis be reklamų.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. O kam pirkti jei gali klausytis kokios tik nori muzkos ir dar pats susikurti megstama sarasa su Spotify. Bandziau kazkada iTunes Radio, tai greitai atsibodo.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų