Ar būti Apple fanu yra yda?

Temos: Android, Apple
Apple Store, Grand Central, Niujorkas
Apple Store, Grand Central, Niujorkas. Viena didžiausių Apple parduotuvių, jos prekybinis plotas daugiau nei 2km2

Walt Mossberg’as, gerai žinomas tiems kas domisi technologijomis, nebūtinai Apple, yra pasakęs apie Apple Store „nurimkite, tai ne bažnyčia, tai tik Apple Store“.

Racionaliai mąstant - jis teisus, tačiau žmonija visada buvo valdoma iracionalumo. Mums patinka mūsų kvailystės. Mes švenčiame ir minime savo kvailysčių sukaktuves. Istoriją dažniausiai kuria tie, kurių smegenėlėse gimsta idėjos daugeliui iš pradžių atrodančios gerokai smirstelėjusios.

Iracionalumas yra tai kas mums patinka ir kodėl mums tai patinka. Vedybos iš išskaičiavimo retai kada „išgyvena“ ir dar blogiau, jos yra skausmingai neįdomios. Iracionalumas dažnai yra tai, kas paskatina žmones kurti kaip ir dažnai paskatinantis žmones pirkti.

Geriausia Apple reklama nebuvo pavadinta „Štai tie racionalieji“ ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės perka Apple.

Apple jau seniai yra lyginama su religine organizacija ir nesvarbu ar tai bažnyčia ar satanistų kultas. Antropologas daktaras Kirsten Bell iš British Columbia universiteto yra pasakęs: „Apple produktų pristatymai yra kaip prisikėlimas ir aš jau nebežinau kas iš tiesų yra religija“.

Kai kurie šios „organizacijos“ nariai gali būti be galo aistringi pasekėjai. Mossberg’as nori, kad taip nebūtų ir jis susirūpinęs ne tik Apple bažnyčia, jis reiškia susirūpinimą ir Android, BlackBerry, Atviro kodo, Windows ir net mažai kam žinoma Tikro verslo iniciatyvos „bažnyčių“ keliamais virpesiais.

Manau, faktas jog žmonės prisiriša prie ko nors, net jei tai ir negyvas daiktas, suteikia žmonijai vilties. Panašu, kad Mossberg’as mano, kad jei vieną dieną, po to kai Jungtinių Tautų generalinį sekretorių Muną :) pakeis Larry Page ir mes tapsime robotais, bus svarbu prie kokio metalo ar plastmasės gabalo mes esame prisirišę.

Kartais, tam tikromis aplinkybėmis, galima galima tapti fanų atvirumo akimirkų apraiškos liudininkais. Pavyzdžiui stovint eilėje prie Apple Store, valandomis nėra ką veikti ir žmonės bendrauja. Kaip nekeista ten būna ir atvykėlių iš „priešiškos stovyklos“ ar „nedraugiškos religijos“. Kas atėjo pažiūrėti kokią ginkluotę gamina priešai, kas jau apsisprendę… tikiu, kad kai kurie jų atstovėję eilėje išėjo su iPhone ar iPad, o gal ir Mac kompiuteriu. Šnekučiuojantis, tokioje jiems „nedraugiškoje“ aplinkoje verčiančioje tapti sąžiningesniais supranti, kad ne viskas taip nuostabu jų stovykloje, kaip jie garsiai deklaruoja pasinaudoję Interneto suteikta žodžio laisve ir galimybe jį plačiai skleisti.

Mano galva yra visiškai žmogiška ginti savo pasirinkimą (nors retkarčiais ir ne visiškai „nepakartojamą“) mes gi giname savo šeimą, draugus artimus ar brangius žmonės, kurių buvimas mūsų gyvenime, dažniausiai, yra iracionalių aplinkybių pasekmė ir man atrodo tai, kad žmonės tai daro - yra nuostabu.

Ką manote jūs?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Dalius Simanavičius

  Fanu buvo faina būt maždaug 2000 - 2003 metais. Prisimenu tuos laikus kai darbovietėje (vėliau jau ir asmeniškai sau nusipirkus pirmuosius plastikinius baltus iBookus, iMacus) tie balti lipdukai iškarto atsidurdavo ant tavo automobilio galinės dalies. Šiais laikais... visi tie lipdukai tyliai taip ir lieka gulėt stalčiuje... :)) suskaičiavau dabar kiek jau ju turiu, nes vis dar prideda juos:) - suskaičiavau 16:))) bet nebeidomu jau - beveik visi aplink su Apple gaminiais dabar, nieko jau nebenustebinsi. Juokingiausiai man atrodo tie mano seni pažįstami verslininkai, kurie anais laikais man sukiodavo piršu prie smilkinio ir sakė, kad niekada nepirks sau to "žaislinio kompiuterio", kad ateitis tik Windows mašinose ir MS Office:))). Sėdi dabar aukštuose postuose, seimuose, ministerijose, didelių įmonių valdybose ir spekit ka maigo? :))) pas visus beveik iPadai, iPhonai ir retininai Macbook Pro:)

  • Mane šioje „religijų“ kovoje labiausiai stebina kiti dalykai, pavyzdžiui tokie, kaip kai kurių žmonių bukas „viešas“ užsispyrimas tvirtinant, kad tai Š, nors atvirumo akimirkomis sužinai, kad daugeliu atvejų tai tėra elementariausias pavydas šeriamas negalėjimo (ir tai suprantama) turėti „Tai“.
   Apple sėkmingai sukūrė įvaizdį, kad jos produktų vartotojai yra turtingesni, sėkmingesni, kūrybiškesni ir visai kaip kitaip teigiamai ...esni ir daugelis „nekentėtojų“ slapta nori tapti tos stiklu ir aliuminiu blizgančios armijos dalimi. Kita dalis, bijo. Jie užauginti „gyventi taip kaip močiutė sakė“ ideologijos pagrindu ir nuo amžių naudoję Windows neįsivaizduoja, kad gali būti kitaip, bet tai netrukdo jiems slapta norėti bent viena koja įžengti į tą Eldorado...
   Neslėpsiu - aš mėgstu komfortą, bet manęs nedomina tai, kiek išskirtinis aš esu naudodamas ar turėdamas vieną ar kitą daiktą. Gal net priešingai, jei aš patenkintas tuo ką turiu, norėčiau, kad tą „palaimą“ patirtų ir kiti, kiek manoma daugiau kitų „paklydėlių“ :) . Kitaip tariant esu iš tų, kurie kovotų ne už tai, kad nebūtų turtingų, o iš tų, kurie kovotų, kad nebūtų vargšų.

 2. Kiekvienas renkasi tai kas jam patinka, bet pasitaiko ir aveliu banda kuri net kelias dienas gali stoveti aileje kad kazka nusipirkti, nebutinai tai apple fanai. Cia tas pats turbut kai merginos laukia kol pasirodys koks Byberis :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų