Apple ruošiasi iPhone įdarbinti šviesą

Yra visi požymiai, kad Apple ruošiasi pakinkyti saulės energiją ne tik 1,3 milijono kvadratinių metrų savo biure ir gamykloje, bet ir naujos kartos iPhone bei iPod touch.

Įdomaus tyrimo rezultatai paskelbti investuotojų tinklaraštyje „Seeking Alpha“, kur Matt Margolis apjungia skirtingus galvosūkio elementus ir prieina įtikinamos išvados, kad safyrą Apple augina ne tik tam, kad jį panaudoti savo daugiau nei milijono kvadratinių metrų duomenų centrui Arizonoje.

Matt tikina, kad apjungus patentų informaciją, darbuotojų paieškos skelbimus ir įrangos užsakymus visi požymiai rodo, kad Apple planuoja ateinančių metų bėgyje apsauginėse iPhone ir iPod touch safyro kristalo plokščių vidinėje pusėje išgręžti nepaprastai smulkius kanalėlius ir juose patalpinti didelio efektyvumo šviesai jautrius elementus leisiančius įrenginio įkrovimui naudoti ir paprastą šviesą. Žinoma, tai nereikšia, kad jau sekantis iPhone modelis turės tokius ekranus.

Žinant Apple aistrą saulės energijai, safyro kristalas gali tapti pagrindine medžiaga jos produktuose. Apple safyro medžiagas tiekianti GT Advanced Technologies sugebėjo sumažinti iPhone ir iPod Touch apsauginio ekranų sluoksnio kainas nuo 13–18JAV$ vienam įrenginiui iki 3–5 JAV$, o tai labai panaši kaina į dabar naudojamų Gorilla Glass (3 JAV$).

„Safyro kristalas Apple yra svarbus dar ir tuo, kad ji planuoja juo padengti visą savo „kietą“ įrangą, kurioje bus mobilių atsiskaitymų sistema tame tarpe ir Touch ID jutiklius ir visą ekraną“, - teigia Margolis.

Iš tikro reikia pažymėti svarbą to, kad Margolis aptiko, kad Apple gali išnaudoti galimybę panaudodama safyrą įkinkyti dar ir šviesą, kas leistų Apple ir toliau tęsti savo „lengvesnis ir plonesnis“ tradicijas nesutrumpinant įrenginio tarnavimo laiko dėl sumažėjusio akumuliatoriaus, nes saulės elementų implantai padėtų išlaikyti prarandamos energijos balansą.

Margolis faktai leidę prieiti tokios išvados:

 • Apple užpildė prašymus patentams, kuriuose aprašomos technologijos leidžiančios suteikti įrenginiams elektros energiją tiesiogiai iš šviesos elementų.
 • Apple pateikė prašymą užregistruoti plonų plėvelių su saulės elementais patentą.
 • Apple pasirašė 578 milijonų JAV$ kontraktą su GT Advanced Technologies safyro tiekimui.
 • Apple paskelbė, kad išleis 2014 metais išleis 10,5 milijardo JAV$, tame tarpe ir pjaustymo lazeriams.
 • Apple ieško gamyklinio dizaino inžinieriaus kuriam išvardintų reikalavimų sąraše yra darbo žinos padengimo ir įbrėžimų paviršiuose srityse.
 • Yra surinkta virš 100 iPhone turinių safyrinius ekranus.

Kas reikštų, kad Apple savo arsenale ne tik turi pakankamai inovacijų bet ir būdama viena iš kelių kompanijų pasaulyje, kurioms tai įkandama, jomis naudojasi.

Apple aistra komercializuoti saulės energiją gali nubrėžti visiškai naują liniją visoje industrijoje ir pastūmėti ją į priekį. Kalkuliatoriai jau dešimtmečius turi šviesos elementus, tad kodėl gi šia galimybe nepasinaudoti telefonams arba duonos skrudintuvams :)

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. šiaip super kieta idėja, nors vargu, ar ją greit įgyvendins
  mat kartu su safyru tikiuosi ir atsparaus stiklo...
  tik klausimas, kiek jis nedūš, kai bus susilpnintas graviravimais...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų